Post Reply

Pár rad začínajícímu editorovi

Post by
Zdravím všechny místní Wazery, byl bych vděčný, kdyby si někdo našel chvilku a odpověděl na pár mých otázek, dal jsem se na editaci mam a potřeboval bych ujasnit nějaké věci, abych nědělal zbytečně chyby a nenasíral zkušenější editory :D (zdejší fórum mám docela přečtené :D )

1) Když napojuji polní cestu (vedoucí k chatové oblasti) na silnici III. třídy nebo na ulici ve vesnici, povoluje se odbočení na tuto polní cestu z hlavnější silnice? (Modelová situace, pěkná polní cesta, vzdálenost bodu A a B po této polní cestě cca 500 metrů, vzdálenost po silnici III. třídy cca 7 km.) Jdemi o to, aby to lidi nehnalo přes tu polní cestu. Nebo spolehlivě funguje funkce v nastavení navigace "zakázat polní cesty"?
2) Další věc se týká pěších zón a je to obdoba problému nahoře. Vrámci pěší zóny povoluji všechny odbočení, stejně tak všechna odbočení ven ze zóny směrem na hlavnější komunikace. Jak je to ale v případě odbočení z ulice na pěší zónu? Povilit / zakázat?
3) Jaký je rozdíl mezi pěší zónou a stezkou pro chodce?
4) Dávat pěší zónu jako obousměrnou nebo neznámý směr? Osobně se mi více zamlouvají obousměrné pěší zóny. Jako neznámý směr jasem zatím dával jen schodiště.
5) Vytvářet pěší zóny na velkých sídlištích? Myšleno hlavně kuli přesnějšímu zadávání popisných čísel jednotlivých vchodů v panelácích.
6) Zakončení slepých ulic? Ten systém jsem dost dobře nepochopil. Na zdejším fóru jsem se dočetl, že na konci ulice udělt "junction" což by mělo vypadat jako taková modrá tečka :D (po oddálení mapy) a přípdaně povolit u-turn. OK, celkem jasné, nicméně jsem narazil na to, že prostě někde mi nejde vyrobyt ta "modrá tečka" ani dát u-turn a zabona nemůžu přijít na to proč. Konkrétně se jedná o tuto oblast: https://world.waze.com/editor/cs/?zoom= ... TFTTTTTTFT
7) Když někde nesedí název vesnice nebo oblasti (Při zadání správného názvu, to při uložení hodí hlášku, že název je moc daleko od...) na koho se obrátit? Problém třeba zde: https://world.waze.com/editor/cs/?zoom= ... TFTTTTTTFT přidat název vesnice "Branka" nebo zde: https://world.waze.com/editor/cs/?zoom= ... TFTTTTTTFT přidat náze vesnice Habr
8) Značka "Průjezd zakázán" znamená zakázat do této ulice odbočení?

Doufám, že jsem napsal všechno dostatečně srozumitelně, jsou to opravdu jen ty věci, na které jsem nenašel odpověď v místním fóru.
Všem dík za odpovědi ;)

POSTER_ID:3489760

1

Send a message

Post by bebebrumik
Tady je to oficiálně a aspoň poznáš, kde ta silnice končí.

http://geoportal.jsdi.cz/geoportal_RSDCR/default.aspx
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Zkus jiný prohlížeč nebo si kup nový počítač :D
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by Erin0147
zmena farby je dalsi "udaj", podla ktoreho sa vie editor orientovat napr. pri mieste bez mapoveho podkladu
k cislovaniu ... pracuju na tom, s podporou google ako majitela waze to bude jednoduchsie :)
k vyhladavaniu cisel domov - daj vyhladat cislo, adresu v zalozke G /google/ najde ti to a das navigovat k tomuto bodu.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message

Post by foxitrot
Sibstr wrote:
Sibstr wrote:Jak se ve Weze zančí přívoz? Koukal jsem, tak nějak po republice a nepřijde mi, že by přívoz měl nějaké konkrétní parametry. Existují nějaká pravidla, podle kterých postupovat při značení přívozu?
Aha, takže obousměrná ulice s poplatkem a landmark přívoz, nicméně taky to nemají kluci moc sjednocené, jednou tam ten landmark je, po druhé zas ne...
Mozno to landmark pomoze trochu zvyraznit? V Chorvatsku pouzivaju niekde Street, povacsinou Service road, niekde Runway/Taxiway... vsetky ako Toll road. Waze planuje v (blizkej/dalekej) buducnosti zaviest aj typ segmentu Ferry, dovtedy si musime vypomoct ako obycajne.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sibstr wrote:
sindelm wrote:Potiz je, ze tyhle workaroundy nereflektuji provozni dobu natoz nejaky timetable, takze routing pres ne je vic nez pofiderni. Neni nad to prijet po pulnoci k privozu, ktery vyjizdi v osm rano.
S tou provozní dobou je problém no, tak ale zase se to dá napsat do poznámky k tomu landmarku a také průměrně inteligentnímu člověku dojde, že v ČR v noci přívozy asi jezdit nebudou.
Klidek a trpezlivost, onedlho budu aj tie prevadzkove doby. (Ked uz konecne budu fungovat...)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Sibstr wrote:Měl bych dotaz ještě k té GPS vrstvě. O jak stará data se jedná, respektive jak dlouhý časový úsek zahrnují? Den, týden, měsíc?
Teoria vravi, ze posledne tri mesiace.
Prax ma obavy, ze aj do sest mesiacov.

(Zle jazyky tvrdia, ze su este starsie a tie najnovsie za posledne mesiace tam este ani nie su. (Ze by kvoli tomu v Papyruse neimplementovali funkcionalitu z Cartouche, ked sa dali vyfarbit aj podla veku? Posledne mesiace jeho existencie uz boli vsetky cierne (ci svetlo sede? to je jedno).))
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
V pripade problémov s rollbackom znamená ASAP približne "3 dni - 3 týždne".

(Každé pravidlo má svoje výnimky - posledný NA rollback dali do poriadku za menej ako 2 dni.)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Asi nejaký iný. Už asi nepovažujú za potrebné aj o takých taľafatkách informovať :-|
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by GinBook
xxx bych radil az zkusenejsim uzivatelum.

Vubec, nektere scripty bych doporucoval spusobem aby si uzivatel nasel sam, az editorsky dospeje.

Obrazne receno, diteti nedate kulomet stim, ze se nemuze nic stat.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message
Last edited by GinBook on Sun Sep 08, 2013 5:14 pm, edited 2 times in total.

Post by GinBook
Az budes mit vyznacene vsechny segmanty v okoli, dobre nastavene sipky, hlasove hlasky, landmarky, ten kanal za zatackou.., zacni delat cislovani baraku.
Jak radi kolega, vyhledavani cisel popisnych a POI ted nahradila databaze googlu.
Tim nerikam, abychom cislovani nedelali, ovsem
neni to prioritou.
GinBook
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6810
Has thanked: 593 times
Been thanked: 1575 times
Send a message