Post Reply

Editace mapy

Post by marek93
Zdravím.
Jsem začínající editor a chtěl bych přidat novou silnici a vesnici do Wazu (přes Live Map). Když jsem zakreslil novou silnici, tak tam jsou položky: typ silnice, směr, úroveň a zámek.

A teď k dotazu. Co je to úroveň a jaké číslo tam mám dát a totéž i u zámku?

Je nějaký limit, do kdy musí být ta nově vytvořená silnice projetá?

Zkoušel jsem editovat zatím v testovacím módu, abych neudělal chybu.

Předem děkuji za odpověď.
marek93
Posts: 14
Been thanked: 2 times

POSTER_ID:16787915

1

Send a message

Post by bebebrumik
Ještě pár rad: silnice o které se mluví, není silnice 3.třídy, ale normální ulice (street). A nejmenuje se Chmelná, ale je bez jména :-)

Typ silnice si ověříš na http://geoportal.jsdi.cz/geoportal_RSDCR/default.aspx

Pak ještě musíš každou slepou silnici na konci ukončit modrým bodem tím, že vytvoříš novou silnici a hned jí zase smažeš. Můžeš kouknout v Sušici jak to vypadá...

Taky si nejsem jistý názvem Obce. Malá Chmelná je část obce Chmelná, která se skládá z Velké Chmelné a Malé Chmelné. Tak teď nevím, jestli bych to pojmenoval Malá Chmelná (Chmelná) nebo je to pořád jenom Chmelná.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Musíš rozlišovat tloušťku silnice na mapě, když se řídíš podle mapy.cz nebo Google. Podle barvy nepoznáš, jestli je to silnice 3.třídy nebo normální místní komunikace. Podívej se třeba na Hájkovu v Sušici a porovnej jí na mapy.cz s ostatními ulicemi. Hájkova je komunikace 3.třídy.
Závazné je však značení na ŘSD (i když i tam jsem našel nějaké chyby).

Abys mohl pojmenovat ulici, musí být viditelně pojmenovaná na mapě (např. Google). Toto je jen označení domu. Tzn. Chmelná zde značí název obce, ve které se dům nachází a za ním č. popisné. To je tak u všech obcí, které nemají název ulice. Tudíž zde značíme jen název Obce, ulice je bezejmená.

Pokud je tam značka dopravní obsluze vjezd povolen, nastav silnici jako Private road (Soukromá cesta).
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Ještě musíš zadat u té Soukromé cesty (i jakékoliv jiné, tady i u té, kterou je nutno připojit k hlavní silnici), že není v obci, ani se nijak nejmenuje. Nemůže zůstat červená. Tedy zatrhnout "Nic" u jména Obce i ulice.

Poznámka: Mimo obec se jmenujou silnice jen v případě silnic 3.třídy a výš a to podle ŘSD.

A ještě zakonči i ty slepé ulice v obci Malá Chmelná. Jinak jestli má obec značení na začátku a konci jak jsi říkal, udělal jsi správně.
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
Snad jenom zkontroluj, jestli máš dobře umístěny konce obce - podle dopravních značek. Kdyžtak si vytvoř nový bod (junction) a silnici uvnitř obce pojmenuj a mimo obec bez jména. Pokud není dopravní značka, značí se obec podle prvního domku.

Jsou silnice uvnitř obce opravdu soukromé?
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
A ještě bych asi poupravil tu řeku, zasahuje ti do té soukromé silnice. Je celá šouplá mimo, mrkni se jestli by nešla nějak celkově posunout najednou. Každý landmark má středový bod, pomocí kterého ho posuneš.

No a pak vesele na Chmelnou :-)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by bebebrumik
No tak se těším na další spolupráci ;)
bebebrumik
Area Manager
Area Manager
Posts: 1014
Has thanked: 140 times
Been thanked: 192 times
Send a message
Editor L5

Post by foxitrot
marek93 wrote:...jaké číslo tam mám dát a totéž i u zámku?

Keďže začínaš editovať, môžeš zámok nastaviť len na 1, takže sa tým netráp. Skôr ťa budú trápiť cesty, ktoré už majú zámok 2 a viac a nepohneš nimi :P
marek93 wrote:Je nějaký limit, do kdy musí být ta nově vytvořená silnice projetá?
Taký limit neexistuje. Po niektorých cestách možno nikdy nikto neprejde s Waze :-)
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
Ukážkový postup!
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by marek93
Tak jsem zkusil vytvořit novou vesnici a silnice. Vše se mi povedlo až na to, že se mi nedaří silnici III. třídy spojit se silnicí II. třídy, ale to je asi tím, že jsem ještě na 1 levelu editora. Požádal jsem tedy zde o napojení: http://world.waze.com/forum/viewtopic.php?f=274&t=61707. :)

Všem výše děkuji moc za odpovědi. :)
marek93
Posts: 14
Been thanked: 2 times
Send a message