Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

[DISKUSIA] krizovatky s vedlajsimi cestami

Post by
chcel by som otvorit diskusiu, ktoru som uz nacal s Vladom, no zatial sme nedali dokopy nejaky uceleny navrh odporucani riesenia.

jedna sa o situacie ked hlavna cesta v zakrute krizuje vedlajsiu cestu.
tuto v Castej je UR - priklad takej moznosti, no prikladov je kopec (Spissky Stvrtok, Mytna, Velky Lapas, Dechtice, Zolna, Stakcin,...) a situacie su roznorode.

aktualne riesenie takychto krizovatiek byva jednym z dvoch zakladnych sposobov:
1. zakreslene jednoducho podla satelitnej snimky bez zamyslania sa nad hlaskami
2. zakreslene so zamyslenim sa nad hlaskami, kde riesenie vychadza zo subjektivneho nazoru toho-ktoreho editora (hodne zavisle od skusenosti editora a jeho schopnosti vyhodnotit situaciu pre vsetky kombinacie prejazdov krizovatkou)

podla mna urcite hraju rolu:
* ako situacia vyzera spoza volantu z jednotlivych smerov (podla osobnej skusenosti alebo streetview)
* ktora cesta je hlavna a ktora vedlajsia
* ake su kategorie hlavej a vedlajsej cesty
* ako ostra je zakruta hlavnej cesty
* aky je uhol napojenia vedlajsej cesty
* ako vyzeraju dopravne znacky (zvisle aj vodorovne)
* aka je najvhodnejsia kombinacia hlasok pre jazdu vsetkymi moznymi kombinaciami

mozno vas napadne este nieco dalsie.
myslite, ze dokazeme najst nejake objektivne pravidla alebo aspon sadu odporucani pre riesenie jednotlivych situacii?

PS treba mat na pamati, ze kvalitne hlasove instrukcie by mali postacovat na navigovanie uzivatela bez toho, aby musel pozerat na display telefonu (nie vzdy sa to vsak da dosiahnut)

POSTER_ID:4884994

1

Send a message

Post by b-007
Jj. pravdu máš :-) A jen pro info, že tam hned 50m vedle chybí celá ulice, to nikomu neva? :-).

A ted k tematu. Urcite by bylo dobre lehce sjednotit postupy, ale asi jen v te hodne obecne rovine. Jen par bodu. Protoze asi na konkretni variante se neshodneme... Treba tady to ma openstreet stejne jak to bylo predtim...A i jeho mapy pouzivaji navigace :-).
Ja jsem dost tvrdy zastance reseni, kdy se nema nic hlasit pokud jedu po hlavni a je mi fuk zda tam jsou odbocky...Samozrejme pokud ta myslenka nekoliduje s jinymi smery a jejich hlaskami... Predstava, ze mi navigace rekne 50x ze mam jet nevim kam a ja jedu po silnici I. třídy 70km bez odboceni je na vypnuti zvuku navigace a pak je uz uplne jedno jak to mate zakreslene, protoze se stejne kouknu do mapy :-D. Ja v aute rad posloucham to co chci a navigace mi to nemusi kazdou chvili prerusovat :-) Proto me nezaujaly spousty zavedenych navigaci a zustal jsem u TomToma... Tim nikomu neberu jeho nazor. Samozrejme pokud to Waze doprogramuje jak ma, tak to bude diskuse o necem jinem... 8-)
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
Par obrazku rekne vice jak sto slov :-) Souhlas.
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
No je to sranda, ale vinikem budes ty (nedal si prednost)...,on jen spachal prestupek, ze nedal blinkr....Jen pro info. To same, kdyz ti nekdo da znameni a pousti te a pak tam vjede (treba schvalne) a nabori te...

Se vsim co tady pisete relativne souhlasim, jen bych uplne neslucoval co dela/ma delat ridic pri rizeni a odbocovani s tim co nabizi/hlasa navigace (teda pokud neuvadi zcela mylne/protichudne informace).
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
GinBook wrote:Že by jedna spřízněná duše se mnou, že nemusí být na každé křížovatce hláška pokud jedu po hlavní...?
nejsi sám neboj..., je nás tu víc :-D
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by b-007
No minimálně do doby než TO WAZE DOPROGRAMUJE... :o
b-007
Map Editor - Level 5
Map Editor - Level 5
Posts: 2289
Has thanked: 119 times
Been thanked: 430 times
Send a message

Post by ChoseS
ja si myslim ze by bolo asi lepsie tu krizovatku zakreslit ako klasicke T

ale radsej nech sa este vyjadria skusenejsi editori
ChoseS
Area Manager
Area Manager
Posts: 280
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times
Send a message
Local Champ | AM celé SK
CAT S61 | Android 7.0 | white VW T5

Post by Erin0147
len poznamka:
chlopi nic v zlom ale robte screenshoty ...
ginbook krizovatku prerobil a tym padom uz nie je vidiet o com sa tu vlastne bavilo pri danej krizovatke ...
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by Erin0147
ukamenujte ma ale:
mozno by som tam zvazil dat DSVL /smer z MI/ a OVP smer z KE.
podla ZDZ je to OVL z MI a OVP z KE...
ale pocitovo skor to DSVL /aspon pre mna/

s cim nesuhlasim: nazory ziadna hlaska, urcite tam cakam ze "zabliaka" navi
nejaky prikaz vlavo/vpravo.
najma pre cudzich to musi byt istejsie kam ma zatacat /drzat sa/.
Erin0147
Area Manager
Area Manager
Posts: 597
Has thanked: 85 times
Been thanked: 87 times
Send a message
Waze 3.7.8.0 & Samsung Galaxy S Duos 2 & stock rom 4.2.1 + root & Seat Ibiza 6L blue
neaktualne-Waze Android 3.7.3.0 & Samsung Galaxy Ace 2 (Android 4.1.2, rooted)

Post by foxitrot
To Trhoviste by som riešil rovno a odbočku doprava (takmer) kolmo (ale nevidel som to v editore). Prípadne možno DSVL.

Chápem tých, ktorí žiadajú ticho pri odbočení vľavo po hlavnej. Ale ja som s tým už veľa krát mal problémy v neznámom teréne, s hlasovým navigátorom bez mapy. Preto opakovane dávam do pléna moju referenčnú križovatku: obyčajný kríž, čiary už niekoľko rokov nenamaľované (a keby aj, v noci keď prší aj tak nie sú vidieť), hlavná pokračuje vľavo. Aké hlášky nastaviť pre rovno a doprava? :?:

A touch display took care of perfectly scrambling my thoughts
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).

Post by foxitrot
vlado_s wrote:Rok som bojoval s jednou MÚK než som (už asi navždy) uspokojil hláškami wazerov...
Omyl! Nekrič "hop", kým ti ne.........
Podľa mňa len dovtedy, kým súdruhovia zase nezačnú točiť kolieskami a uťahovať šróbiky.

A touch display took care of perfectly scrambling my thoughts.
foxitrot
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 7263
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 649 times
Send a message
...with the good old crashing :roll: Symbian 2.1.99.114 (on N-E52), while
trying to get used to the good new asocial Android 4.xx.0.yyy (on OP-X March-me-Low).