پاسخ‌گویی، رسیدگی و اصلاح گزارش‌های خطای نقشه History

در صورت مشاهده‌ی گزارش خطا در محدوده‌ی خود، می‌توانید آن را مورد بررسی قرار دهید.

روش‌های تشخیص علت ارسال گزارش توسط کاربر

از چندین روش می‌توان علت ارسال گزارش خطا توسط کاربر را متوجه شد:

 • نوع گزارش انتخاب شده توسط کاربر در هنگام ارسال گزارش. مانند «مسیر جاافتاده (Missing Road)»
 • توضیحات کاربر
 • بررسی مسیر کاربر در محدوده‌ی گزارش
 • بررسی مسیر داده شده به‌کاربر توسط ویز و مقایسه‌ی آن با مسیر انتخاب‌شده توسط کاربر

چنانچه با استفاده از اطلاعات بالا توانستید مشکل موجود را شناسایی کنید و دسترسی لازم برای اصلاح آن قسمت از نقشه را دارید، مشکل را حل کرده و گزارش را به‌حالت Solved تغییر وضعیت می‌دهیم. بهتر است به‌فارسی به‌کاربر توضیح داده شود که مشکل حل شده است و تا چند روز آینده در سرور اعمال خواهد شد تا کاربر متوجه شود که در همان لحظه نمی‌تواند تغییرات را در نقشه مشاهده نماید.

پیام پیشنهادی جهت اعلام حل مشکل

در زیر یک نمونه پیام ارسالی به‌گزارش کاربران را می‌توانید مشاهده نمایید. همچنین، در صفحه‌ی اسکریپت‌ها، می‌توانید با دانلود اسکریپت WME URComments Persian پیام‌های پیش‌فرض برای پاسخ‌گویی به‌انواع گوناگون گزارش‌ها را در اختیار داشته باشید و با یک کلیک برای کاربران ارسال کنید.

با سلام،
اصلاح نقشه انجام پذیرفت و تا چند روز آینده در سرور اعمال خواهد شد.
در صورت تمایل می‌توانید به گروه ادیتورهای ویز از طریق لینک زیر بپیوندید:
https://t.me/wazeiran
ربات تلگرام @wazeiran_bot

با تشکر

عدم تشخیص علت ارسال گزارش

در صورتی که با اطلاعات گفته شده، نتوانستید علت ارسال گزارش را تشخیص دهید و یا اطلاعات کافی در گزارش ارسال‌شده وجود نداشت، از گزارش‌کننده درخواست کنید تا اطلاعات تکمیلی را جهت حل مشکل گزارش شده، ارسال نماید.

 • اگر کاربر به پیام شما پاسخ داد و اعلام نمود که گزارش اشتباه ارسال شده و یا علت ارسال گزارش را فراموش کرده است، وضعیت گزارش را به‌حالت بدون نتیجه تغییر دهید. در پاسخ کاربر کافی است از وی تشکر نمایید.
 • اگر کاربر توضیحات کافی برای حل مشکل گزارش شده را در پاسخ برایتان ارسال کرد، مشکل را حل کرده و وضعیت گزارش را به‌حالت حل شده تغییر دهید. در پاسخ کاربر به وی اعلام نمایید که مشکل حل شده است و تا چند روز آینده تغییرات در سرور اعمال خواهد شد.
 • اگر کاربر سوالی در ارتباط با نرم‌افزار Waze داشت، برای او توضیح دهید که ارسال گزارش جهت پرسش سوالات پیرامون کار با برنامه نیست و لینک کانال یا گروه تلگرام را برای او ارسال نمایید، در آخر وضعیت گزارش راه به‌حالت Solved تغییر دهید.
 • به کاربر پنج روز زمان دهید تا به درخواست توضیحات شما پاسخ دهد، در صورت عدم پاسخ‌گویی در زمان مشخص‌شده، دنبال‌کننده‌ی اولِ‌ گزارش می‌تواند گزارش را به‌حالت بدون نتیجه تغییر دهد. در این موارد، معمولاً گزارش اشتباه ارسال شده است.

پیام پیشنهادی جهت درخواست اطلاعات تکمیلی

در زیر یک نمونه پیام ارسالی به‌گزارش کاربران را می‌توانید مشاهده نمایید. همچنین، در صفحه‌ی اسکریپت‌ها، می‌توانید با دانلود اسکریپت WME URComments-Enhanced پیام‌های پیش‌فرض برای پاسخ‌گویی به‌انواع گوناگون گزارش‌ها را در اختیار داشته باشید و با یک کلیک برای کاربران ارسال کنید.

با سلام،
لطفاً در مورد مشکل گزارش شده در نقشه کامل توضیح دهید تا بتوان آن را رفع نمود.
در صورت تمایل می‌توانید به گروه ادیتورهای ویز از طریق لینک زیر بپیوندید:
https://t.me/wazeiran
ربات تلگرام @wazeiran_bot

با تشکر

نکاتی برای جلوگیری از عدم تداخل در رسیدگی به گزارش‌ها

لطفاً جهت جلوگیری از تداخل کار ادیتورها در رسیدگی به گزارش‌های ارسال‌شده، به‌موارد زیر توجه کنید:

 • نفر اول دنبال‌کننده‌ی گزارش، مسئول آن گزارش خواهد بود و در صورتی که گزارشی در حالت باز قرار دارد و در آن ادیتوری از کاربر توضیح خواسته است، فرد دیگری نباید بی‌جهت در آن گزارش دخالت کند، مخصوصاً اگر ادیتور دنبال‌کننده‌ی اول در سطح بالاتری قرار داشته باشد. با وجود آنچه گفته شد، اگر ادیتوری متوجه خطایی شد که دنبال‌کننده‌ی اول متوجه آن نشده است:
  • اگر دنبال‌کننده‌ی اول در سطح بالاتری قرار دارد باید قبل از هرگونه تغییر، توضیح دهد که متوجه چه اشکالی شده است و قصد انجام چه‌تغییری را دارد. اگر ادیتور دنبال‌کننده‌ی اول تأیید نمود، می‌تواند تغییرات را انجام داده و گزارش را ببندد.
  • در صورتی که ادیتور سطح بالاتر، توضیحات ارائه شده را تأیید نکرد، نیازی به دخالت در گزارش مذکور نیست.
 • اگر در گزارشی، دنبال‌کننده‌ی اول از کاربر درخواست ارسال اطلاعات بیشتر نموده باشد و کاربر پاسخی نداده باشد و یا پاسخ داده و از آخرین پیام ارسال شده بیش از ۱۰ روز گذشته باشد اما هیچ اقدامی توسط دنبال‌کننده‌ی اول صورت نپذیرفته باشد، سایر ادیتورها می‌توانند:
  • اگر پاسخ کاربر مشکل را واضح کرده باشد، مسأله را رفع و وضعیت گزارش را به‌حالت حل شده تغییر دهند و برای کاربر توضیح دهند که مشکل حل شده است.
  • اگر پاسخی توسط کاربر داده نشده بود، می‌توانند وضعیت گزارش را به‌حالت بدون نتیجه تغییر دهند.
  • ارسال پیام یادآوری روی گزارشاتی که شخصی دیگر آن را دنبال کرده اکیدا ممنوع می‌باشد.

در صورت مشاهده‌ی هرگونه بی‌توجهی به‌قوانین فوق، می‌توانید مراتب را گزارش دهید. پس از بررسی و در صورت تأیید می‌توان ادیتور متخلف را از دسترسی به‌گزارش‌های خطا یا کل ادیتور محروم نمود.