Difference between revisions of "Користувач/Питання та відповіді History

m (додано повернутись на головну сторінку)
Line 217: Line 217:


Форуми в першу чергу призначені для підтримки громадою, що означає, що на більшість ваших запитань, будуть відповідати інші користувачі та редактори Waze. Багато з них дуже досвідчені і, як правило, знають, де знайти відповідь на ваше запитання, якщо ви не можете знайти його. Деякі з форумів також відслідковуються співробітниками Waze, які публікують оголошення на деяких форумах.
Форуми в першу чергу призначені для підтримки громадою, що означає, що на більшість ваших запитань, будуть відповідати інші користувачі та редактори Waze. Багато з них дуже досвідчені і, як правило, знають, де знайти відповідь на ваше запитання, якщо ви не можете знайти його. Деякі з форумів також відслідковуються співробітниками Waze, які публікують оголошення на деяких форумах.
[[Головна сторінка|Повернутись на головну сторінку]]

Revision as of 21:11, 23 February 2019

Використовуйте цю статтю разом із іншими сторінками з нижченаведеного списку для впевненості у розумінні усіх загальних питань. Це знання убезпечить Вас від тривіальних помилок. Ця сторінка підтримується спільнотою користувачів Waze України.

Що значать крапки на деяких дорогах?

Це дороги, які ще не підтверджено проїздом по ним після імпорту з зовнішніх картографічних джерел або створення редактором мап. Цілком імовірно, що розміщення таких доріг або перетини з іншими дорогами позначено невірно, тому користуйтеся ними з обережністю. Коли ви рухаєтеся такою дорогою, іконка Waze перетворюється на пакман-подібну і "ковтає" крапки. Цим ви отримуєте очки й підтверджуєте правильність дороги. Такі дороги також називають пакман-дорогами.

Що таке Редактор Мап?

Редактор Мап Waze - це офіційна назва веб-орієнтованого редактору мап, що використовується в даний час. Англійською вона часто скорочується як WME (Waze Map Editor). Для користувачів з усіх країн світу, крім США і Канади, стартовою адресою редактору є: WME.

Що таке Картуш?

Картуш (Cartouche) - це назва попереднього редактору мап. З 5 листопада 2012 року його використання припинено в усьому світі на користь нового Редактору Мап WME Waze Map Editor.

Що таке Папірус?

Папірус (Papyrus) - це внутрішня назва Редактору Мап WME Waze Map Editor до запуску його бета-версії у січні 2012 року.

Що таке Панель Приладів?

Панель Приладів - це назва Вашої персональної інформаційної консолі. Тут Ви можете знайти різноманітну інформацію про Ваш обліковий запис, в тому числі й Ваші останні маршрути.

Відкрити її можна за посиланням : http://world.waze.com/dashboard

Що таке Мої Поїздки?

Це подорожі, які ви здійснили з працюючим клієнтом Waze. Під час їзди Waze відслідковує ваше переміщення й передає інформацію про Ваші координати, час та швидкість на сервери. Ці дані використовуються для підтвердження картографії (дороги, перехрестя та ін.) і для розрахунку середньої швидкості руху.

Користувачі Waze та менеджери ділянок можуть бачити записи переміщень інших користувачів у анонімному вигляді. Це допомагає покращувати точність мап.

Коли Мої Поїздки відображаються у Редакторі Мап?

Поїздки зазвичай обробляються й стають видимими у Редакторі Мап протягом години по завершенні. Найкоротші поїздки, як то маршрути з дому до роботи й назад до 50 км, з найбільшою вірогідністю з'являться в редакторі протягом 15 хвилин. Якщо сервери перевантажені, або поїздка є значно довшою (понад 150 км), час до появи поїздки може сягнути 1 тижня.

Що відбувається, коли я рухаюсь невідомою (непозначеною) дорогою?

Якщо Ви просто рухаєтеся невідомою дорогою, Waze зберігає інформацію про Вашу поїздку, але не створює нові дороги ні в Редакторі Мап, ні Живих Мапах, ні в додатку.

Під час перегляду своєї поїздки в Редакторі Мап Ви можете спостерігати ділянки, забарвлені червоним. Вони відмічають відтинки поїздки, які Waze не може співставити з жодною існуючою дорогою. Якщо ця дорога все ж реально існує, Ви можете виділити червону ділянку й створити з неї новий сегмент дороги.

Ви можете допомогти в побудові мап додаванням невідомих доріг. Просто ввімкніть режим побудови дороги (Road Building) у вашому додатку Waze, і він зберігатиме ваш маршрут як нові сегменти доріг із додаванням перетинів (які ще називають нодами) у точках Ваших поворотів. Коли Waze виявить Ваше повернення на відому дорогу, він автоматично призупинить режим побудови дороги.

Будь-ласка, вмикайте режим побудови дороги лише в разі необхідності, оскільки це може призвести до появи двійників існуючих доріг із-за похибок визначення координат або помилок модулю GPS на клієнтському пристрої. Пам'ятайте, що якість запису маршрутів додатком Waze залежить від точної роботи пристрою GPS. Також, додаток Waze може помилково будувати нові дороги через неможливості завантаження існуючих доріг у зв'язку з поганою роботою мобільного інтернету в даній місцевості або іншими мережевими проблемами.

Записуючи нові дороги, дочекайтесь забарвлення дороги червоним на вашому клієнті, перш ніж вимикати режим побудови дороги, в противному разі, останній сегмент не буде записано. Ця поведінка є корисною, якщо Ви раніше забули вимкнути цей режим і помилково почали записувати хибну дорогу.

Ваші записи оновлюють мапи, але очікувати появи змін слід як мінімум через 24-48 годин.

Я записав нові дороги за допомогою клієнтського додатку - що далі?

Ваші новостворені дороги з'являться в Живій Мапі лише після того, як вони будуть відредаговані Редактором Мап. Такі дороги відображаються в редакторі червоним, а в Живій Мапі - маленькими стрілочками і лише при максимальному збільшенні. Редагування може бути виконано Вами, менеджерами ділянок або користувачами, які вже проїжджали раніше в безпосередній близькості від новоствореної дороги.

Проміжок між записом дороги і її появою в Редакторі Мап залежить від кількох факторів, як це описано в відповіді на запитання Коли Мої Поїздки відображаються у Редакторі Мап?, розміщеній вище.

Будь-ласка, увійдіть до Редактору Мап і відредагуйте детальну інформацію про дорогу, яку ви перед цим записали. Заповніть категорію, назву дороги, належність її до населеного пункту, можливі напрямки руху. Переконайтесь, що дорога коректно з'єднується з існуючими дорогами.

Коли мої дороги відобразяться в Живій Мапі?

Як правило ваші редагування відображаються на мапі протягом 2-3 днів, але іноді бувають затримки (дивись наступний пункт нижче)

Коли мої зміни відобразяться в клієнтському додатку Waze?

За звичайних умов, процес оновлення мап на серверах відбувається на регулярній основі. Всі зміни, завершені до початку чергового оновлення мап, має бути включено до них по його завершенні. Процес оновлення мап може тривати кілька днів і навіть тижнів на сервері підтримки світових мап (крім США та Канади), і зазвичай відбувається щоденно на північноамериканському сервері, що підтримує мапи США та Канади.

По завершенні процесу оновлення мап нові дані завантажуються на клієнтський додаток і до Живої Мапи. Дату завершення процесу оновлення називають Датою Оновлення, хоч це й може призводити до непорозумінь, оскільки оновлення може містити зміни, на кілька тижнів старіші. Найсвіжішу інформацію відносно оновлень мап можна отримати на веб-сайті http://status.waze.com , включно із датами змін, які використано для оновлень.

Клієнтські додатки кешують картографічну інформацію і оновлюють її лише за виконання однієї з умов:

  • Зображення певного розташування за результатами пошуку.
  • Переміщення до або скрізь закешованої ділянки.
  • Інформація про ділянку старіша ніж один тиждень.
  • Застосовано ручний режим Оновити мапу моєї ділянки (Refresh map of my area) з меню Налаштування >> Додатково >> Перенесення даних (Settings >> Advanced >> Data Transfer)

Зазначимо, що додаток Waze зазвичай використовує більш нові мапи в порівнянні з Живою Мапою на веб-сайті.

В закладці "Жива мапа" ("Live Map") веб-додатку Waze можна бачити дату останніх змін ділянки мапи, яка відображається зліва внизу під мапою.

Який веб-броузер рекомендовано для редагування доріг?

Waze радить використовувати для редагування мап у Редакторі Мап Waze броузер Google Chrome або плагін Google Chrome Frame з броузером Internet Explorer.

Броузер Internet Explorer підтримується частково, тому деякі функції редагування можуть працювати некоректно.

Для роботи з Редактором Мап Waze прийнятними є такі броузери:

Чому я бачу в клієнтському додатку інформацію про дорожні події, віддалені від мене на сотні кілометрів?

Клієнтський додаток містить функцію інформування про дорожні події, яка відображає у спливаючих віконцях попередження й повідомлення від інших користувачів у межах, встановлених налаштуваннями додатку Waze. Ці межі включають весь маршрут руху у випадку ввімкненого навігаційного режиму, мінімально можливе налаштування становить 5 км.

Як відключити повідомлення у спливаючих віконцях, що виникають під час зупинок у русі?

Окремого налаштування, що відключає повідомлення у спливаючих віконцях, не існує. Поради з мінімізації кількості таких повідомлень дивіться вище.

Для повного відключення таких спливаючих віконець можна відключити "Завантаження даних про дорожній рух" ("Download traffic data") у додаткових налаштуваннях ("Advanced options").

УВАГА: Цей режим також відключає завантаження всіх даних про швидкість руху, які дозволяють виділяти на мапі кольором ділянки з утрудненим рухом, але не відміняє перепрокладання маршруту при зміні дорожної ситуації.

Що таке заблокована дорога?

Заблокована ділянка дороги недоступна для редагування у Редакторі Мап користувачами з рівнем, нижчим, ніж рівень блокування.

Блокування ділянки призводить до блокування також усіх обмежень на повороти у точках її сполучень із іншими ділянками. Тому, якщо не вдається змінити обмеження на повороти ділянки, перевірте, чи не заблоковано суміжну ділянку з рівнем, вищим, ніж рівень блокування редагованої ділянки.

Додаткову інформацію про блокування і розблокування доріг дивіться в розділі блокування ділянок.

Чому супутникові зображення недоступні або низької якості?

Бізнес-модель Waze, завдяки якій продукт є безкоштовним для користувачів, передбачає обмежений вибір джерел супутникових зображень. Зазвичай це означає використання безкоштовних даних, які, звісно, поступаються якістю та повнотою комерційним. Якщо Вам щось відомо про аерографічні джерела, вільно доступні для комерційного використання і - особливо - без додаткових зобов'язань при непрямому використанні, будь-ласка, надсилайте інформацію про них до Waze з використанням форми зворотнього зв'язку на сторінці швидкої допомоги на веб-сторінці Waze.

На Панелі Приладів усі мої бали зникли, дата останнього оновлення дуже стара. Що сталося?

Зазвичай бали на Панелі Приладів не відображаються із-за підключення до невідповідного серверу. Перевірте, чи відповідає адреса сторінки, яку ви завантажили, даним із нижченаведеного списку.

Користувачі із США та Канади:

Панель Приладів


Користувачі із Ізраїлю:

IL Панель Приладів


Всі інші "міжнародні" користувачі:

Всесвітня Панель Приладів

Як нараховуються бали?

Нарахування балів

Десь загубилася частина нарахованих мені балів

Якщо зникли всі бали, є сенс перевірити правильність використовуваного серверу. У випадку загублених балів за "дорожні ласощі" перегляньте статтю про призові бали та "дорожні ласощі".

Як мені змінити свою домашню країну (штат)?

На загальному табло можна порівняти свою кількість балів із балами інших вейзерів своєї країни (штату). Waze автоматично відносить Вас до країни (штату), де Вами було набрано найбільше балів протягом минулого тижня. Якщо Ви багато подорожуєте різними країнами (штатами), надішліть запит у службу підтримки Waze за допомогою форми на сторінці Швидкої Допомоги Waze Support для жорсткої прив'язки Вашого облікового запису до однієї країни (штату).

Як мені видалити групу, яку я створив у Waze?

Надішліть запит у службу підтримки Waze за допомогою форми на сторінці Швидкої Допомоги Waze Support.

Як мені видалити свій обліковий запис і персональну інформацію з Waze?

Надішліть запит у службу підтримки Waze за допомогою форми на сторінці Швидкої Допомоги Waze Support із темою "Delete Waze account" ("Видалення облікового запису Waze").

Як мені змінити ім'я користувача Waze?

На даний момент зміна користувацьких імен неможлива.

Коли нараховуються щотижневі бали?

Бали нараховуються з понеділка до наступної неділі. Зазвичай, вони починають відображатися у клієнтському додатку наступного понеділка.

Чи нараховуються бали за їзду без увімкненого навігаційного режиму?

Так. Бали нараховуються за будь-яку поїздку із працюючим клієнтським додатком Waze, незалежно від того, ввімкнено навігаційний режим чи ні. Більше про причини, чому поїздка не зберігається і бали за неї не нараховується, можна почитати у розділі Їзда в умовах нестійкого з'єднання з мережею

Чому розміщення інших користувачів Waze (вейзерів) на мапі в клієнтському додатку є неточним?

Інші вейзери зазвичай відображаються на мапі з затримкою 2-5 хвилин. Це пов'язано з питаннями безпеки, обмеженнями серверу і мережевого з'єднання. Оновлення такої інформації кожні 2 секунди вимагало б постійної передачі великих обсягів даних.

Чи підтримує Waze тимчасові обмеження поворотів, що діють тільки в певний час протягом дня?

Наразі ні. Ця функція є однією з тих, реалізація яких планується в одному з майбутніх релізів, оскільки команда розробників Waze розуміє. наскільки важливою вона є в багатьох великих містах.

Для запобігання ситуаціям, коли Waze радив би користувачам робити недозволений поворот, якщо такий поворот заборонено протягом певного періоду, гарною практикою є заборонити його взагалі. Особливо це стосується випадків, коли повороти обмежено в години пік, коли рух є найбільш напруженим і небезпечним.

Більше інформації міститься в цій статті.

Що робити, якщо Waze невірно зображає на карті певну точку або адресу?

Якщо Waze спрямовує Вас до невірного розташування, то, швидше за все, це відбувається завдяки тому, що Waze отримує неправильні GPS-координати для пункту призначення. Якщо Waze не відомо про розташування місця призначення, то Waze покладається на постачальників третьої сторони для розташування адрес та POI. Waze надсилає вашу адресу або POI-пошук до цієї 3-ї сторони, а потім в Waze повертаються GPS-координати для цього місця призначення. Потім Waze будує маршрути до найближчого місця на карті Waze для GPS-координат. Наприклад, якщо маршрут Waze прокладається на вулицю, котра ближча до GPS-координат, ніж та вулиця, з якої ви фактично входите до місця розташування.

Для вирішення помилок даних зовнішніх постачальників, Вам потрібно оновити GPS-координати для місця призначення у третьої сторони.

  • В Україні пошук адреси відбувається в базі Waze, та додатково використовується Google якщо не знайдено в Waze.
  • Для інших країн, відвідайте форум відповідної країни щоб дізнатися постачальника адресних координат.
  • Пошук POI (назви підприємств) здійснюється різними провайдерами. Щоб визначити до якого постачальника звернутися, для виправлення GPS-координат, можна подивитися в результатах пошуку, яка вкладка використовується.

Чи можна додати повідомлення про дорожню ситуацію на мапі Waze з настільного комп'ютера?

Так, за допомогою проекту Feed-The-Waze (погодуй Waze)

http://feedthe.waze.hu/

Це розширює можливості клієнту Waze, який дозволяє повідомляти про дорожні події (такі, як поліція, ДТП, небезпека, радар і т.д.) лише в поточній точці знаходження.

Чи можливий у клієнті Waze пошук за перетином вулиць?

Так. Виконайте пошук за критерієм "вулиця А вулиця Б". Можливо, для більшої точності знадобиться перемкнути результати пошуку у Bing або Google.

Чи можна прокладати маршрут до точки за її географічними чи GPS координатами?

Так. У віконці пошуку служби "Navigate" (прокладання маршруту) введіть координати у наступному вигляді: "довгота, широта" (без лапок, числа, що виражають довготу, вводяться в десятковій формі). Наприклад, ресторан "Віват" у Умані має GPS координати N48.760942,E30.20652. Звідси видно, що довгота - 30.20652, а широта - 48.760942. Вводимо їх до вікна пошуку у форматі: 30.20652,48.760942. Подібним чином працює пошук за координатами і в Живих Мапах.

Чому Waze не привчається до моїх маршрутів?

Налаштування додатку Waze "Auto-learn routes to frequent destinations" ("Автоматично привчати маршрути до часто використовуваних кінцевих пунктів") може дезорієнтувати. Це налаштування лише привчає додаток використовувати улюблені кінцеві пункти, а не привчає до реальних маршрутів. Результатом є виклик діалогів типу "Are going home?" ("Ви рушаєте додому?") або "Going to work?" ("Рушаєте на роботу") для таких часто використовуваних кінцевих пунктів.

Waze завжди обирає маршрут, який, за результатами підрахунків, вважає найшвидшим або найкоротшим (залежно від налаштувань). Якщо Ви вважаєте, що це не так, це означає можливу помилку карти на одному з відтинків Вашого маршруту, або брак статистики про швидкість руху й густину трафіку на цьому маршруті. Якщо це не дуже впливає на Ваш шлях, щоразу рухайтеся запропонованим маршрутом, це дасть можливість зібрати необхідну статистику і надалі будувати оптимальні маршрути.


Як працює Waze і як нараховуються бали при їзді в умовах відсутності або нестійкого з'єднання з мережею?

Додатки Waze розроблялись для умов практично постійного з'єднання з мережею. При нестійкому з'єднанні додаток буде намагатися продовжувати отримувати всю необхідну інформацію з серверів, але вона не завжди буде повною й своєчасною. Також, при відсутності зворотнього зв'язку з серверами додаток Waze не зможе надсилати дорожну інформацію від користувача. Кешування такої інформації для повторної спроби надсилання на сервери не передбачено. Додаток Waze продовжує збирати інформацію для подальшого запису поїздки й підрахунку балів за неї і при перерваному мережевому з'єднанні. У цьому випадку передача зібраної інформації відбувається по завершенні поїздки, перед вимкненням додатку. Якщо в цей час з'єднання з мережею немає, всю зібрану інформацію буде загублено, бали за поїздку не буде нараховано. Зараз дискутується питання, чи має додаток Waze зберігати інформацію про минулі поїздки між запусками й намагатися відсилати її при наступних запусках. Остаточного рішення, однак, ще немає.

Чи потрібно відокремлювати на карті смуги для поворотів й розгінні смуги для того, щоб Waze краще рахував оптимальні маршрути?

Waze підраховує проміжки часу між кожним сегментом і наступним сегментом, що має з попереднім точку стику. Це дає можливість розрізняти рух одним і тим же сегментом прямо або на поворот. Цей принцип працює також під час руху шляхопроводами при виїзді на або з автомагістралі, тобто, автомобілі, що щойно виїхали на швидкісну ділянку, рухаються повільніше, ніж ті, що їдуть по ній. Єдиним винятком є наявність зайвих перетинів із сегментами на з'їзді або виїзді.

Як отримати допомогу від Waze у випадку виникнення запитань?

Waze - додаток, що підтримується спільнотою, тобто, спільнота Waze виконує всі функції, пов'язані із працездатністю додатку, власними силами. Це робиться з метою збереження його безкоштовності. Тому користувачам наполегливо рекомендується дотримуватися певної послідовності при виникненні проблем. Це дозволить службі підтримки уникнути перевантаження від сотень однотипних листів щодня із проханнями про допомогу.

Основні шляхи отримання допомоги від Waze та місцевої спільноти:

Wiki

Вікі наповнюється інформацією як про клієнтську програму, так про редактор Waze Map Editor (WME). У вікні пошуку введіть тему запиту. Вам буде надано посилання на певну сторінку по вашій темі, або ви можете отримати список можливих тем. Якщо ви не знайдете те, що шукаєте, спробуйте використати альтернативні слова для опису вашої теми. Зрештою, якщо ви не знайдете те, що шукаєте, спробуйте пошукати на форумах.

Українська спільнота Waze

Для спілкування редакторів і водіїв ми випористовуємо платформу Discord. Для реєстрації в сервісі треба пройти за цим посиланням. Після реєстрації будь ласка вкажіть ваш нік у Waze та мету долучення - редагування карти або спілкування з редакторами як водій.

Forums

Форуми в першу чергу призначені для підтримки громадою, що означає, що на більшість ваших запитань, будуть відповідати інші користувачі та редактори Waze. Багато з них дуже досвідчені і, як правило, знають, де знайти відповідь на ваше запитання, якщо ви не можете знайти його. Деякі з форумів також відслідковуються співробітниками Waze, які публікують оголошення на деяких форумах.

Повернутись на головну сторінку