Android klient, horná lišta

No jo, ale ten originální držák na Sensation je fakt bombastickej, to si prostě nemůžu vynachválit :slight_smile:

Je mi jasný, že když si nahraju romku bez toho přiblblého HTC Locations a “Nejlepší navigace” jak se to nazývá v češtině, tak to tam nebude. V Incrediblu to šlo vypnout, ale v Sensation tuto možnost odebrali v nastavení hajzlíci.

Hokusy pokusy s ROMkama jsou sice super, ale vždy mě tam něco štve a zase sem skončil u ofiko a hlavně už chci oficiální ICSko :slight_smile:

PS: Samsung vám taky nadělil takovouhle nějakou luxusní věcičku jo? Já prostě nechápu, proč nám furt něco nutěj, proč si to prostě nemůžeme stáhnout sami, když to chcem :frowning:

A hodné HTC nám to ještě tak vylepšilo, že když kliknu u kontaktu na adresu tak už mi to neotvírá v GMaps, ale v tomto luxusním Locations :slight_smile:

V android klientovi V3 sú v spodnej časti obrazovky umiestnené 2 ikony. 1. Menu a 2. Nahlásiť.
Už ste si možno všimli, že tieto ikony sa dajú slajdnúť a tým sa s pomocou ikony Menu otvorí okno pre Navigáciu a s pomocou ikony Menu sa otvorí okno pre nahlásenie Zápchy.
Otázkou však je, či sa dajú tieto akcie nejako prednastaviť. Ja osobne by som radšej namiesto zápchy prijal Novú cestu. Máte s tým niekto nejaké skúsenosti?

slideicon.PNG

menit sa to myslim neda.

Neda sa :frowning: V kazdom pripade dobry napad!

mam posl. ver. ked idem domov, posl. 40m cuvam do slepej ulicky. waze vsak sa zastavi v bode, kde som si otocil auto, a dalej nenaviguje… mapa, cesta, odbocky su spravne… kde bude problem?

Odhadl bych to na příliš pomalé couvání :lol:

hmm, aky je rozdiel medzi pomalim cuvanim a statim v zapche? ako waze vie ze cuvam?

Pod “nenaviguje” myslis, ze auticko na mape nevojde do slepej ulicky, ale ostane v mieste otocenia a zacatia cuvania? Route mas az dovnutra ulicky? Kym sa otocis a zacnes cuvat, tak je route uz ukoncena (“prisli ste do ciela”), alebo este stale je zobrazena na mape?

Samozrejme ze nevie (ak necita kompas, gyroskop alebo ABS snimace z kolies). Prenho to moze byt akurat tak “divne spravanie” (s podozrenim na zapchu), hoci nie-waze rozum da, ze take “divne pohyby” v cieli navigacie su skor sposobene parkovanim.

Samozrejme pokial je povoleny vjazd do tej slepky, tak by tam auticko malo ist s tebou. Pokial nezastavis a necuvas, ale bez otocky rovno za nosom vojdes dnu, tak auticko na mape tiez vojde do slepky? (Mozno by pomohlo, keby si si mohol na displeji zapnut symbol aktualnej GPS pozicie. Kto viete, ako sa to na jeho verzii klienta nastavi, poradte mu prosim.)

presne tak.

Ano, ciel mam na samom konci, route nie je ukoncena. a je aj zobrazena.

zajtra to vyskusam nosom. :slight_smile:

ked startujem, vtedy poziciu na konci slepej ul. najde.

keďže sa z pohľadu gps pozície výrazne dlhšie nehýbeš a si v blízkosti cieľa, tak je to vyhodnotené, že si prišiel do cieľa.

Zjavne nie, to by to navigator ohlasil a zmizla by vodiaca ciara:

A nie je to ani jednosmerka, ani blokovana sipka, ani… (ale ved to si uz pisal).

No veru netusim, musia sa nad tym zamysliet skusenejsi.

dík za upozornenie, prehliadol som to. Potom to bude tak ako písal Libor. 40metrov je veľmi malá vzdialenosť, aby to klient nutne vyhodnotil, že zmenil polohu.

Viem, to sproste prilepene auticko nie a nie sa odlepit, ako keby bolo podplatene. Preto som odporucal, keby si mohol na displeji zapnut symbol aktualnej GPS pozicie - ja bez toho nemozem existovat :smiley: (nepamatam sa, ci to v aktualnych 3.0-kovych klientoch este existuje)

ak chce biglaci zistiť aké gps požicie zachytil, tak mal by si pozrieť recent routes v archíve. Ak “išiel” záznam ďalej, tak len klient si to zjednodušil…

To hej, ale to je na dlhe lakte. Kedysi to trvalo minimalne den… pritom klient to elegantne ukaze sam, celkom dobrovolne :slight_smile:

Vid http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=13291&start=20#p128789
V klientovi treba v instalacii Waze (podla http://www.waze.com/forum/viewtopic.php?f=22&t=15188 asi v /sdcard/waze/) v subore “Preferences” nastavit riadok “GPS.Show GPS=yes”.

ak si pamatam spravne tak v Preferences subore je to riadok “GPS. Show GPS = no” prepisat na “yes”…ale na 3kovej verzii androida tweaks nejdu

Show GPS na 3-kovej verzii funguje urcite

Suik: Idu, iba ta uprava hazardov nefunguje.