Skal til Ringe, bliver omdirigeret til Årselv
Jeg var i Odense C.
Skulle til Stationsvej 21, Ringe.
Man søger efter adressen og får dette: https://cloud.webvision.dk/0c1j001w0M3J
Godt så.
Man trykker på d.1. søgeresultat og kører efter anvisningerne.
Man ankommer på stedet, og ringer til vedkommende.
De kan ikke se én. Man kigger på kortet, og det viser sig, at man er i Årselv, og ikke i Ringe (se http://cloud.webvision.dk/2u1K2T2k0J3f).
Der er ca 10km imellem de 2 punkter.
Vedkommende har senere fortalt, at jeg er ikke den første der havner i Årselv frem for Ringe. Det sker ofte.
Kan nogne se hvorfor?
Skulle til Stationsvej 21, Ringe.
Man søger efter adressen og får dette: https://cloud.webvision.dk/0c1j001w0M3J
Godt så.
Man trykker på d.1. søgeresultat og kører efter anvisningerne.
Man ankommer på stedet, og ringer til vedkommende.
De kan ikke se én. Man kigger på kortet, og det viser sig, at man er i Årselv, og ikke i Ringe (se http://cloud.webvision.dk/2u1K2T2k0J3f).
Der er ca 10km imellem de 2 punkter.
Vedkommende har senere fortalt, at jeg er ikke den første der havner i Årselv frem for Ringe. Det sker ofte.
Kan nogne se hvorfor?
Re: Skal til Ringe, bliver omdirigeret til Årselv