Tuji uredniki pri nas
Pozdravljeni soborci,
v zadnjem času sem opazil večje število zelo slabo urejenih in narisanih kart, pri čemer izstopajo tujci, ki prihajajo lovit točke v Slovenijo (editiranje zaradi editiranja).
En tak primer je tukaj: https://www.waze.com/editor/?lon=14.848 ... TT&env=row
Zadevo sem predal naprej moderatorjem, belgijskemu uredniku pa poslal PM.
Cesta ne samo, da je narisana kar tako v tri krasne, ampak se človek prišel nazaj še kak dan kasneje in zadevo "popravljal". Najbrž v merilu, kjer je 2 mm na karti 1km v naravi. Bežen pogled na Ljubno ob Savinji pokaže, da ceste niso niti spojene, ulice niso poimenovane (tam nad Janezovim naseljem), ponekod pa smeri sredi glavne ceste niso dovoljene. Navigacija tako postane neuporabna.
Popravljanje takih napak vzame več časa kot samo risanje.
En primer tega, kako naj bi izgledal kvaliteten izdelek (prinaša sicer manj točk in vzame več časa) je tukaj: https://www.waze.com/editor/?lon=13.731 ... TT&env=row
Podobno Trbovlje, Hrastnik, Velenje...
Mučno in počasi, enkrat bomo dodali hišne številke in smo zmagali.
Prosim tudi ostale, da pazijo na puščice (shift+Z pomaga odkriti nedovoljene smeri) in označbe cest - SB625 je to sicer že velikokrat napisal Napake (tudi moje ) bomo sicer kasneje popravljali, le preveč jih ne sme biti.
Upam, da nam skupaj uspe narediti najboljšo navigacijo v Sloveniji!
LP,
Greg
v zadnjem času sem opazil večje število zelo slabo urejenih in narisanih kart, pri čemer izstopajo tujci, ki prihajajo lovit točke v Slovenijo (editiranje zaradi editiranja).
En tak primer je tukaj: https://www.waze.com/editor/?lon=14.848 ... TT&env=row
Zadevo sem predal naprej moderatorjem, belgijskemu uredniku pa poslal PM.
Cesta ne samo, da je narisana kar tako v tri krasne, ampak se človek prišel nazaj še kak dan kasneje in zadevo "popravljal". Najbrž v merilu, kjer je 2 mm na karti 1km v naravi. Bežen pogled na Ljubno ob Savinji pokaže, da ceste niso niti spojene, ulice niso poimenovane (tam nad Janezovim naseljem), ponekod pa smeri sredi glavne ceste niso dovoljene. Navigacija tako postane neuporabna.
Popravljanje takih napak vzame več časa kot samo risanje.
En primer tega, kako naj bi izgledal kvaliteten izdelek (prinaša sicer manj točk in vzame več časa) je tukaj: https://www.waze.com/editor/?lon=13.731 ... TT&env=row
Podobno Trbovlje, Hrastnik, Velenje...
Mučno in počasi, enkrat bomo dodali hišne številke in smo zmagali.
Prosim tudi ostale, da pazijo na puščice (shift+Z pomaga odkriti nedovoljene smeri) in označbe cest - SB625 je to sicer že velikokrat napisal Napake (tudi moje ) bomo sicer kasneje popravljali, le preveč jih ne sme biti.
Upam, da nam skupaj uspe narediti najboljšo navigacijo v Sloveniji!
LP,
Greg
Re: Tuji uredniki pri nas