Potem je najbolje da se v starih mestnih jedrih, kjer je promet dovoljen le za stanovalce/dostavo... označi kot "private road" in Waze strežniki se ne bodo obremenjevali s tem kot napako.
Kaj se naredi s cestami, ki se priključijo na ceste, ki so zaklenjene na višji nivo? Potem se ne da določiti dovoljenih smeri, kaj bi se morale pustiti "v zraku"?
Ena večjih napak, ki jih uredniko delajo je, da ne omogočajo smeri vožnje. Ves vaš trud je zaman, če zemljevid izgleda takole (brez zamere primorski uredniki, takole izgleda povsod v Sloveniji, ne le v Kopru). Če na cestah, ki jih narišete ne omogočite zavijanja ceste niso povezane in so v bistvu le črte na zemljevidu...
Za lažje delo uporabljajte bliznjico shift-Z - tako vidite vse povezave, ki so v trenutnem pogledu onemogočene. Če so na cesti dovoljeni vsi zavoji jih najlažje omogočite tako, da kliknete na vozlišče (node) in allow all turns (ali bližnjica W)
Če je cesta taka, da bi bila lahko bližnjica in ni priporočljivo, da Waze po njej dela obvoze se lahko označi kot private road, če pa je slepa ulica je pa navadna street. Zavojev se ne prepoveduje, ker bo Waze avtomatsko generiral error, če bodo stanovalci z Waze zavijali vanjo, kot unknown direction pa se običajno označuje walking/pedestrian...
Pa načeloma skozi stara mestna jedra niti ne peljejo bližnjice, tja gre le kdor je res tja namenjen. Te stvari se bodo reševale verjetno z omejitvami zavojev, ko bodo omogočena tudi ostala vozila. Trenutno se vsa obravna štejejo kot zasebna osebna vozila. Ko bo omogočeno določiti ali vozimo taxi, tovornjak...bo lažje.
Re: Nasveti uredniko(-v, -m)