Sepä se siinä ihmetytti, pohjoisen suunnasta nimenomaan tultiin ja varsin outoa oli että navigoi tuonne taakse. Tajuttiin kyllä ettei sinne ajeta, 166:sen pääovi kun on Manskun puolella.kumiankka wrote:Siinä tapauksessa Wazen olisi pitänyt ohjata just siihen 166:n kohdalle. Outoa. Mistä suunnasta olitte sinne menossa?
Kartta on nyt kuitenkin säädetty, joten pitää katsoa päivittymisen jälkeen minne reitti päätyy.
Harvemmin tulee kirjoitettua, puheella haen osoitteet. Kuvassa kohteen "täppä" kun listalta valitsee: Mannerheimintie 166, Helsinki, Suomi.FinToy wrote:Livemapista kun katsoo, niin Mannerheimintie 166 on just hassusti, joten veikkaan että hakutuloksista on edelleen otettu Googlen tulos. Klikkasitko varmasti sitä hakuikonia vai otitko tulokset vain tekstin kirjoittamisen jälkeen?
- Attachments
Tässä vastaava kohta Googlessa.. Google reitittää kuitenkin oikein suoraan tuohon Mansulle.
- Attachments
Melkein maaliin, nyt navigoi 168:n pihalle Nähtävästi tuo kohteen "täpän" sijainti on se juttu tuossa, eli navigoi kohtaan joka on sitä lähempänä. Siirrän vähän noita teitä..FinToy wrote:Mjoo, ankkis onkin sinne piirtänyt puuttuvat pihatiet. Kyllä sen ensi kerralla pitäisi mennä jo nappiin.
Toinen Manskuerikoisuus jonka muistin on Mansku 46, joka näyttää Töölönlahden rannalle vaikka on Scandic Parkin osoite
EDIT: Näköjään menee rannalle pöytäkoneella, kännykällä löytää oikean paikan.
EDIT: Näköjään menee rannalle pöytäkoneella, kännykällä löytää oikean paikan.
- Attachments
Re: Reititys väärään kohtaan