Kategorizacija puteva

[ img ]

Moderators: Unholy, dragstor

Kategorizacija puteva

Postby ronjograf » Thu May 16, 2019 1:38 pm

Zdravo,

Da li neko može da pojasni princip po kome se unose kategorije puteva ?

Kao primer, zbog čega je Vitanovac - Ugljarevo major highway ?
To je seoski put (u delovima vrlo uzak, ali mogu da se mimoiću dva auta).
Tačno je da je asvaltiran relativno skoro, tako da je kvalitetan - ali daleko od toga da može da se stavi u istu kategoriju kao magistrala Kraljevo Kruševac...

https://www.waze.com/editor?env=row&lon ... 775&zoom=1

Pozdrav,
Dragan
ronjograf

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Re: Kategorizacija puteva

Postby CreekOfJohn » Sun May 19, 2019 6:52 pm

Dobro pitanje. Putevi su kategorizovani prema zvanicnoj drzavnoj kategorizaciji. Problem je sto ta kategorizacija odrazava neko buduce stanje, dakle taj put ce nekad da bude glavna magistrala.

U medjuvremenu, dok se to ne desi, navigacija ce da izbacuje cudne rute i da vodi turiste preko nekih kozjih staza, umjesto da se drzi boljih puteva.

Mislim da bi trebalo promijeniti trenutnu kategorizaciju na mapi da se sve trocifrene magistrale bar spuste na nivo Minor, a i tu napraviti iznimke za puteve koji su uski i u losem stanju, pa takve spustiti dalje na Primary.
CreekOfJohn
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 165 times
Been thanked: 47 times

Re: Kategorizacija puteva

Postby KristijanM » Mon May 20, 2019 9:20 am

Ako mene pitate, ja sam uvek za to da mapa predstavlja trenutno, a ne planirano stanje. Ko zna kada i da li ce taj plan postati java.

I ovako su ovo live mape, pa ce brzo svaka izmena u prirodi biti uradjena i na mapi (nadam se). Pa ako se plan stvarno i obistini, prebacice neko vec major highway-a...

Kao editor (niova 1 jos uvek) ne vodim se zvanicnom kategorizacijom. Edit-ujem samo ono sto sam prosao i video, i onako kako mi osecaj kaze, a prema uputstvu Waze-a. Samo tako ce mapa stvarno pomoci prilikom navigacije kao ziva mapa koju mi vozaci pravimo.
KristijanM

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Return to Serbia [српски]