Jel ima neko iz Srbije??? IMA!!

Moderators: Unholy, dragstor

Jel ima neko iz Srbije??? IMA!!

Postby kalmarattila » Fri Oct 08, 2010 11:07 am

Vidim puteve u Novom Sadu i drugom mestima u Srbiji, znaci ima nas vise ko koristi Waze, samo jos Forum ne koristimo... :D
kalmarattila

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jel ima neko iz Srbije??? IMA!!

Postby shuleSunny » Sun Oct 10, 2010 10:49 pm

shuleSunny

Postby clydeR » Mon Oct 11, 2010 2:22 pm

Poz....prosle nedelje sam naleteo na ovaj programcic i dosta mi se dopao koncept. Za vikend sam se vozao po Indjiji i u nekoliko navrata sam snimao voznju (posto u indjiji postoji samo glavni put na waze-u) ali mi je tek danas u dashboard-u stavio jednu rutu. Problem je sto sam ja tad presao put od beograda do indjije i napravio par kilometara po indjiji u toj voznji. U listi stoji da sam presao 0KM i kad otvorim xlm fajl tu vidim dve GPS tacke u razdaljini od par metara.
Kakva su vasa iskustva sa edit-om mape?

Sacekacu jos dan-dva da vidim hoce li se pojaviti i ostale voznje....Presao sam nekih 10-tak km po Indjiji sa upaljenim snimanjem.

poz
clydeR

Postby shuleSunny » Mon Oct 11, 2010 6:33 pm

Slazem se sa tobom da je ceo program odlicno osmisljen, ali takodje mislim da bi punu funkcionalnost dobio sa vecim brojem aktivnih korisnika. Ja waze koristim nekih mesec dana tako da sam jos uvek nov. Editovanje i mapiranje novih puteva nije previse komplikovano. Krenes polako, kad negde zapne imas par upustva na samom sajtu i cak i par klipova na youtube sa prakticnim demonstraijama kako se ucrtavaju putevi, kruzni tokovi...
Da sad previse ne detaljisem procedura je sledeca. Ako naidjes na neki put koji nije ucrtan ukljucis snimanje. Snimanje iskljuci tek kad se put postane crven, deonica koja je jos uvek plava nece biti snimljena. Na forumu takodje postoje neki saveti da nije neophodno da se ukljucuje snimanje zato sto je mogucie snimiti parce puta preko vec postojeceg sto pravi dodatnu konfuziju. Svaki put koji se "odvoza" moze da se pretvori u put u editoru.
Ukratko: ides na live map - > update map, u view panelu otvois Archive i ti nadjes rutu koju hoces da pretvoris u put. Sa strane kliknes na show da se ta ruta pojavi na mapi. Izaberes parce puta i Create new road from this segment. To parce puta ponovo izaberes i podesis njegove karakteristike u edit panelu, ime ulice, grad, jednosmerna/dvosmena....
i to je to.
E sad sto se cekanja tice, negde 5.oktobra izgleda je doslo do nekih problema na serverima tako da su se tek danas pojavile rute koje sam vozio od tada do danas, ali kad nema tako velikih kasnjenja obicno se ceka dan - dva (nekad i manje) da se rute pojave u dashboardu.
Prilikom ucrtavnja puteva trebalo bi (bar ja tako radim) voditi racuna da novi putevi budu povezani sa postojecim koristeci opciju Add Junction. Tu moze da postoji problem sa pravima, posto cev postojece puteve neces moci da editujes dok nekoliko puta ne prodjes njima.
Spajanjem segmenata nekog novog puta nekad ima i previse "Jucntion"-a koje se aj trudim da brisem. Neka ti uvek bude ukljucena opcija "Highlight connectivity" preko koje mozes da vidis da li su i kako neka dva puta povezana. Ako dva segmenta pravog puta treba povezati ja koristim "Connect roads by order of selection" ...........
E sad ono sto se izedituje u "Update Map" ide na "Live Map" u proseku za dan dva. U dnu Live mape imas datum koji pokazuje kada je Live mapa poslednji put updateovana. Tek kada se neki put pojavi na Live mapi mozes da ocekujes da ce se pojaviti na uredjaju koji koristis za navigaciju.
Krenes polako i vezbas na par ulica u tvom kosiluku.
Ima dosta uputstva kako se to radi na Supportu, i forumu...
E sad kod nas nema dovoljno ljudi koji ovo koriste pa da je neko napravio neka generalna pravila, kako oznacavati puteve, autoputeve...... sta raditi, sta ne raditi.
I da naoruzaj se strpljenjem, map editor "Cartouche" zna da bude vrlo spor, i nekad srediti par ulica zna da oduzme previse vremena.
shuleSunny

Postby clydeR » Mon Oct 11, 2010 9:48 pm

Hvala na ovako obimnom objasnjenju..... Posle par sati cackanja u editoru uspeo sam da skontam ponesto....U sustini nije toliko tesko samo je dosta sporo kao sto si rekao. Danas su mi se pojavile neke rute od kojih jedne nije bilo (najduze voznje tog dana). Cekam da se pojavi jos pa da nastavim.

Jedna stvar koju sam dosta kasno skontao je da editor ispravno samo u Chrome browser-u. Poceo sam sa operom, preko mozille, IE (ovaj nije funkcionisao uopste), dok tek kad sam upalio Chrome video sam da neke opcije rade kako treba...
clydeR

Postby Darija » Sat Jan 22, 2011 8:58 am

Pozdrav! Vidim da malo pišete, a uzajamno si puno možemo pomoći oko editiranja i svih nedoumica u tome! Dođite na naš podforum: Croatina-Bosnian-Serbian forum:))
Darija

Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Postby kalmarattila » Sun Jan 30, 2011 5:08 pm

Reklamirajmo Waze besplatno!

Naruci sticker i nalepi na svoj auto! Ovako izgleda:
Image

Ispuni sa tvojim podacima: https://spreadsheets.google.com/a/linqmap.com/viewform?hl=en&pli=1&formkey=dDJxUG1CMjFaUW9pTzhBWDZBcXNfOEE6MQ#gid=0/
kalmarattila

Postby mr_baja » Mon Feb 21, 2011 11:33 pm

Pozdrav svima,

Od skoro sam korisnik Waze i oduševljen sam idejom koja stoji iza ovoga, toliko da sam se prijavio za Area manager-a za Beograd i dobio sam to pravo.

Hoću da dam svoj doprinos koliko je to moguće. Za sva pitanja, korekcije, dopune, tu sam ;)

Poz!
mr_baja

Postby dejanstefani » Fri Jul 20, 2012 8:59 am

Veliki pozdrav iz Novog Sada. Od juce sam korisnik dosta toga sam `pohvatao` interesuje me kako dodati nov restoran ili kafic? Ima par restorana van grada koji nisu ucrtani ni putevi(to mi je jasno kako da uradim) ali mi nije jasno kako da ucrtam novi objekat?
dejanstefani
Area Manager
Area Manager

Postby dejanstefani » Fri Jul 20, 2012 9:00 am

kalmarattila wrote:Reklamirajmo Waze besplatno!

Naruci sticker i nalepi na svoj auto! Ovako izgleda:
Image

Ispuni sa tvojim podacima: https://spreadsheets.google.com/a/linqmap.com/viewform?hl=en&pli=1&formkey=dDJxUG1CMjFaUW9pTzhBWDZBcXNfOEE6MQ#gid=0/

Evo ja hocu da proucim nalepnicu ali:

Sorry, the page (or document) you have requested does not exist.

Please check the address and try again.
dejanstefani
Area Manager
Area Manager

Next

Return to Razne diskusije