Post Reply

Slike objekata

Post by l0c0d0g
Verovatno ste primetili da Waze aplikacija traži slike lokacija na koje vas vodi. Te slike bi trebalo da drugim korisnicima aplikacije olakšaju navigaciju i pronalaženje objekta koji traže, odnosno da li je taj objekat na mapi baš taj koji njima treba. Ali te slike treba da zadovolje odredjene standarde kvaliteta.
Slike ne bi trebalo da budu mutne, odnosno slikane iz auta u pokretu. Na slikama bi trebalo da se nalazi samo objekat u pitanju, a ne ulica ispred njega. Možete slikati sam ulaz u objekat ili ceo objekat iz pravca iz koga mu prilazite.
Možete predavati slike slikane danju i noću, ali noćne slike bi trebale da budu dobro osvetljene.
Na slikama se ne sme nalaziti lice neke osobe ili kompletan broj tablica nekog auta.
Za više informacija i primera slika pogledajte link https://wiki.waze.com/wiki/Places#What_ ... approve.3F
l0c0d0g
Posts: 142
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

POSTER_ID:16072861

1

Send a message

Post by dragstor
proba17 wrote:Ne postoji drugi način da se dodaju slike osim iz aplikacije? Tj. ne mogu iz Map Editora recimo da dodajem ili menjam postojeće sličice, makar za objekte koje sam kreirao?
Samo iz aplikacije.

Iz WME možeš da ih brišeš (level 3+) :)
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by dragstor
mwolfyu wrote:To generalno jeste možda problem, jer sam stukao par MB na upload sa mesta odakle sam slikao ...
sa jedne strane razumem potrebu za takvim ograničenjima dok sa druge baš i ne :)
Delimično se slažem, ali...

Sedne neki trol za WME i krene da vezuje kojekakve gluposti (fotke) za objekte... Treba to posle obrisati.
Sa druge strane, iz aplikacije možeš samo da fotkaš i okačiš istu tu fotku (dodavanje iz galerije nije moguće), što sprečava upravo pomenutu stvar :D
dragstor
Coordinators
Coordinators
Posts: 514
Has thanked: 131 times
Been thanked: 73 times
Send a message
GC • Coordinator • Balkans CM • Translator • Beta Tester

Wazing with Nissan Qashqai 4x4 1.6DCi

Post by mligor
A sta raditi sa slikama privatnih objekata?

Znaci covek slika svoju kucu (kucu komsije i sl.) i posalje je preko App-a. Da li tako nesto treba odobriti?

Evo jednog primera:
https://www.waze.com/sr/editor/?env=row ... ueFilter=0
mligor
Posts: 7
Been thanked: 1 time
Send a message
[img]https:///c7J4Vm[/img]

Post by mwolfyu
To generalno jeste možda problem, jer sam stukao par MB na upload sa mesta odakle sam slikao ...
sa jedne strane razumem potrebu za takvim ograničenjima dok sa druge baš i ne :)
mwolfyu
Localizers
Localizers
Posts: 111
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Send a message
"Čuvaj se besa tihih ljudi"
"Ako misliš pobediti ne smeš izgubiti."
"Neprijatelj koga poznajete, je ujedno i onaj protiv koga se možete i braniti."

Post by mwolfyu
Zbog "trolova" i shvatam ograničenja, ali, možda bi bilo dobro da se slika, i da ima opciju odloženog slanja ili da bude omogućena opcija slanja samo preko WIFI, onda bi mogao da slikam mnogo više, a ne slikam i eventualno dopunim neke podatke i ono naravno nešto zaštuca veza i Waze mi poruči da pokušam kasnije ... naravno to kasnije ... možda i ne dođe :) tog trenutka
mwolfyu
Localizers
Localizers
Posts: 111
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Send a message
"Čuvaj se besa tihih ljudi"
"Ako misliš pobediti ne smeš izgubiti."
"Neprijatelj koga poznajete, je ujedno i onaj protiv koga se možete i braniti."

Post by proba17
Ne postoji drugi način da se dodaju slike osim iz aplikacije? Tj. ne mogu iz Map Editora recimo da dodajem ili menjam postojeće sličice, makar za objekte koje sam kreirao?
proba17
Posts: 5
Send a message

Post by proba17
Ima logike ;)
Btw Nikoli svaka čast na brzim odgovorima, sad mi je jasan tvoj nick - radiš ko dragstor :D
proba17
Posts: 5
Send a message

Post by zmajTV
mligor wrote:A sta raditi sa slikama privatnih objekata?

Znaci covek slika svoju kucu (kucu komsije i sl.) i posalje je preko App-a. Da li tako nesto treba odobriti?
Odgovor je ovde
l0c0d0g wrote:Na slikama bi trebalo da se nalazi samo objekat u pitanju, a ne ulica ispred njega. Možete slikati sam ulaz u objekat ili ceo objekat iz pravca iz koga mu prilazite.
To je uredu, i treba uslikati svaki objekat. Ako u pretrazi upisem tacnu adresu i kucni broj, trebalo bi da vidim kako izgleda zgrada koju trazim da bih je lakse uocio kada stignem.
zmajTV
Posts: 38
Has thanked: 17 times
Been thanked: 6 times
Send a message