Post by spookyx
le-am ajustat. pare ok acum?
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
da, stiu ca e varza la ei... dar acum apare doar un drum rosu neconfirmat (fara denumire si tara) si stiu ca inainte era pentru ca am lucrat la vama veche

PS: acum vad ca apare Updated: November 24, 2012 by babanu5(3) ‎ mai bine stergi segmentul tau daca mai poti... si sa se descurce
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
mda, am vazut, m-am uitat in jos spre Albena, Golden Sands... pana acolo e varza...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Vezi și tu ce poți să-i faci să îl corectezi... Sau șterge segmentul creat de tine. Văd că mai e un segment în paralel.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Beta
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
babanu5 wrote:Încă ceva, crezi că am putea să setăm permisiunea de editare la nivel 3? (În general)
Eu zic că am destulă experienţă şi presupun că şi alţii care ajung la acest nivel, au, mă simt puţin frustrat că nu pot face modificări doar din cauza acestui nivel

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Referitor la blocarea nivel 3, e cu da si nu, nu as avea o problema ca tu nivel 3 sa editezi, dar ideea e ca oricine in momentul de fata poate obtine lejer nivel 3 daca face o cerere de administrare zona, area manager. Strazile importante cred ca trebuie sa ramana la nivel 4 pentru ca se intampla de multe ori ca acesti utilizatori nexperimentati de nivel 3 sa faca belele... astfel sa pastram rutarile critice neatinse.

Cred ca rezolvarea va veni in momentul in care vom putea avea self management si deja am inceput discutiile despre acest lucru. Nu stiu in momentul de fata daca cineva incepator face o cerere de editare zona se loveste de refuz...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
ciprian-coman wrote:Intradevar este foarte usor sa obtii area manager. Am completat formularul cu contul si link la zona si in cateva minute am primit drepturi, fara vreo alta discutie suplimantara.

Va rog daca poate cineva sa ma ajute sa corectez adresa la Paulestii Noi in loc de Paulesti pe cateva segmente de DJ102:
https://world.waze.com/editor/?lon=25.9 ... =192737232
Am modificat. E ok așa?

PS: La benzinării trebuie adăugată și strada/adresa și făcute puțin mai mari ca dimensiuni... ca să apară pe hartă (adică să fie vizibilă) trebuie să fie de vreo 400 metri pătrați parcă... adică vreo 20 pe 20 metri.

PPS: De azi România are self-management. O să postez detalii și informații mai târziu :)
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
bzalex wrote:Cineva cu drepturi sa puna Balea Lac. Am incercat azi sa imi planific o excursie pana acolo si am constatat ca lipseste. E totusi un obiectiv turistic destul de important.

https://world.waze.com/editor/?lon=24.6 ... TTTFTTTTFT

Rezolvat. Adaugat. Corectat drumul la nord si sud sa fie mai frumoase si conforme cu imaginile aeriene... punctele gps cam lipsesc
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
ciprian-coman wrote:@twist3r ce e acel link cu beta_editor?

Pe E60 lângă Bușteni nu se poate face stânga pentru a intra la benzinărie. Dacă poate cineva să corecteze că eu nu am nivel să editez E60:
https://world.waze.com/editor/?lon=25.5 ... =184906233
înlocuiește beta_editor cu editor (adică scoate beta_) :)

PS: nu citisem mai sus. În beta editor se testează noile facilități aduse editorului și după o merioadă sunt migrate către editorul principal. De xemplu, una din îmbunătățirile lung așteptate e că acum editorii pot comunica cu raportorul unei probleme pentru a afla mai multe informații. Majoritatea problemelor deschise în București au rămas deschise pentru că am cerut informații de la utilizatori.

Cam așa ar arăta:
https://www.dropbox.com/s/ti8isrdgfyy33 ... .59.38.png
https://www.dropbox.com/s/ti8isrdgfyy33 ... .59.38.png
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
Attachments
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
te rog sa ne furnizezi un permalink.
permalink-ul il gasesti in partea dreapta jos a editorului de harta WME, dai click dreapta pe el si dai copy link.
altfel, nu avem cum gasit acel segment dupa ID.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
kalya10 wrote:Str. Ciocârliei, Cluj-Napoca, Romania
postez de pe telefon. deseară o sa pun linkul cu harta.
Am găsit segmentul. Am corectat permisiunile.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]