Rezolvat.Adcandr1023 wrote: ↑Wed Jan 04, 2023 3:28 pm Salut! Doresc sa informez o eroare in numele unei strazi aflate in sat Rosia, comuna Alunu, jud Valcea. Numele strazii pe aplicatie este La Tache dar numele corect este La Lache si incepe de la intersectia cu strada La Trascau si strada Fantanii. Poate un editor sa corecteze aceasta eroare. Multumesc Adrian
Thanks,
Micu75 | L6 (RO) |
Waze Mentoring Coordinator
Country Manager | Local Champ | Area Manager - România
Beta Tester | Editing in Kazahstan
Waze România Community Groups - Facebook
Waze România Forum - România Forum
https://s.waze.tools/c6.pnghttps://s.waze.tools/lcbe.pnghttps://sign.waze.tools/cm.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/coor.pnghttps://i.ibb.co/K2d0wH9/L6.png
Micu75 | L6 (RO) |
Waze Mentoring Coordinator
Country Manager | Local Champ | Area Manager - România
Beta Tester | Editing in Kazahstan
Waze România Community Groups - Facebook
Waze România Forum - România Forum
https://s.waze.tools/c6.pnghttps://s.waze.tools/lcbe.pnghttps://sign.waze.tools/cm.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/coor.pnghttps://i.ibb.co/K2d0wH9/L6.png
Salutare tututor,
Am si eu nevoie sa ma ajutati cu prelungirea drumului ca in screenshotul atasat.
Locatia este in Pipera/Volutari.
Drumul exista in realitate, este betonat si pe el sunt ansabluri rezidentiale.
Multumesc,
Paul
Am si eu nevoie sa ma ajutati cu prelungirea drumului ca in screenshotul atasat.
Locatia este in Pipera/Volutari.
Drumul exista in realitate, este betonat si pe el sunt ansabluri rezidentiale.
Multumesc,
Paul
Strada pe care locuiesc este trecuta, in waze, Delfinului.
Corect este Dafinului
Strada se afla in judetul Iasi , in Dancu
Corect este Dafinului
Strada se afla in judetul Iasi , in Dancu
Hello!
Who can I talk to about 2 street names being wrongly assigned? Apparently I can't edit because I am not a level 3 editor, so can someone help?
For a long time now, my street has been declared as a nameless street (even though it has a legal name) while the next consecutive street has been assigned the name of my street ( even though that street does not legally exist and has not been assigned a street name by the local authorities ). Please help me fix this issue. I have already fixed it on Google Maps and Apple Maps and would like to also fix it on Waze, since most courriers use this app and they are being sent to the wrong street.
Thank you!
Who can I talk to about 2 street names being wrongly assigned? Apparently I can't edit because I am not a level 3 editor, so can someone help?
For a long time now, my street has been declared as a nameless street (even though it has a legal name) while the next consecutive street has been assigned the name of my street ( even though that street does not legally exist and has not been assigned a street name by the local authorities ). Please help me fix this issue. I have already fixed it on Google Maps and Apple Maps and would like to also fix it on Waze, since most courriers use this app and they are being sent to the wrong street.
Thank you!
That is true
The issue is in Eastern Europe -> Romania -> Bucharest City -> District 5. The street name is Int. Vladimiri. That name is assigned to the wrong street. It should be on the street next to it, aka the one between the currently named Int. Vladimiri and Str. Cosmina.
That unnamed road has the legal name of Int. Vladimiri, as given by the local authorities, the other street is not in their records so it has no name.
The issue is in Eastern Europe -> Romania -> Bucharest City -> District 5. The street name is Int. Vladimiri. That name is assigned to the wrong street. It should be on the street next to it, aka the one between the currently named Int. Vladimiri and Str. Cosmina.
That unnamed road has the legal name of Int. Vladimiri, as given by the local authorities, the other street is not in their records so it has no name.
Bună seara.
Am adăugat locația pe harta Waze. Puteți uita de orice modificare în timp util din partea Google Maps. Este o hartă defunctă. Editorul hărții este închis de ani buni și nimeni din țară nu poate edita instant detaliile din ea. Harta Waze este total independentă, doar că „importă” rezultatele din Google Maps. Așadar, dacă cineva are un rezultat istoric în Waze (simbol ceas), va trebui șters și căutat din nou pentru a primi noile coordonate.
Am adăugat orele de funcționare (atipice) ca atare.
Sunt curios dacă le va afișa corect: deschis sâmbătă între 0:00 și 1:00 sau arăta vineri deschis (de la acel 16:00-01:00). Dacă nu, vor trebui făcute calupuri pentru fiecare perioadă ținând cont de trecerea între zile. Aștept un mesaj dacă este necesar.
Cu plăcere! Seară bună!
Am adăugat locația pe harta Waze. Puteți uita de orice modificare în timp util din partea Google Maps. Este o hartă defunctă. Editorul hărții este închis de ani buni și nimeni din țară nu poate edita instant detaliile din ea. Harta Waze este total independentă, doar că „importă” rezultatele din Google Maps. Așadar, dacă cineva are un rezultat istoric în Waze (simbol ceas), va trebui șters și căutat din nou pentru a primi noile coordonate.
Am adăugat orele de funcționare (atipice) ca atare.
Sunt curios dacă le va afișa corect: deschis sâmbătă între 0:00 și 1:00 sau arăta vineri deschis (de la acel 16:00-01:00). Dacă nu, vor trebui făcute calupuri pentru fiecare perioadă ținând cont de trecerea între zile. Aștept un mesaj dacă este necesar.
Cu plăcere! Seară bună!
https://s.waze.tools/lc.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/betc.pnghttps://s.waze.tools/tem.pnghttps://s.waze.tools/mntr.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
Nu am mai testat de mult orarele pentru locații și nu mai știu cum apar, sincer. De aceea, am pus „23:59”. Sunt destul de puține locuri care depășesc ziua curentă cu programul. Vedem într-o noapte de început vineri dacă apare deschis. Atunci va trebui să pun de 2 ori program pentru „vineri” ultima oră fiind sâmbătă.
L.E.: Nimic schimbat. Trebuie să adaug „pe bucăți”, altfel va apărea „închis” deși este pus, spre exemplu „Joi 16:00-2:00” (am testat acum la o altă locație). Funcționează doar dacă pun „Joi-Vineri 16:00-2:00”, deci, până nu găsesc dezvoltatorii o altă formulă, mergem cu asta.
*Y2K (aka „Virusul Mileniului”) persistă în unele situații, după decenii. )
Acum am observat că sunt stâlpi instalați pe la intrarea C. Am adăugat o închidere iar acum totul ar trebui să fie în regulă.
L.E.: Nimic schimbat. Trebuie să adaug „pe bucăți”, altfel va apărea „închis” deși este pus, spre exemplu „Joi 16:00-2:00” (am testat acum la o altă locație). Funcționează doar dacă pun „Joi-Vineri 16:00-2:00”, deci, până nu găsesc dezvoltatorii o altă formulă, mergem cu asta.
*Y2K (aka „Virusul Mileniului”) persistă în unele situații, după decenii. )
Acum am observat că sunt stâlpi instalați pe la intrarea C. Am adăugat o închidere iar acum totul ar trebui să fie în regulă.
https://s.waze.tools/lc.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/betc.pnghttps://s.waze.tools/tem.pnghttps://s.waze.tools/mntr.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
Salut!
Am modificat denumirea străzii. Este posibil să apară modificarea chiar mâine sau în 48 de ore.
Pe viitor, poți folosi din aplicație, de la fața locului, funcția de a raporta o problema cu harta: bulina portocalie > Problemă hartă; apoi, scrii descrierea problemei. Dacă este nevoie de mai multe detalii pentru a rezolva problema un editor va prelua raportul. Aici nu era nevoie de mai mult.
Alternativ, poți accesa https://www.waze.com/live-map de oriunde te afli și să dai click dreapta > Raportează o problemă; și aici poți adăuga descrierea.
Mulțumim de sesizare.
Am modificat denumirea străzii. Este posibil să apară modificarea chiar mâine sau în 48 de ore.
Pe viitor, poți folosi din aplicație, de la fața locului, funcția de a raporta o problema cu harta: bulina portocalie > Problemă hartă; apoi, scrii descrierea problemei. Dacă este nevoie de mai multe detalii pentru a rezolva problema un editor va prelua raportul. Aici nu era nevoie de mai mult.
Alternativ, poți accesa https://www.waze.com/live-map de oriunde te afli și să dai click dreapta > Raportează o problemă; și aici poți adăuga descrierea.
Mulțumim de sesizare.
https://s.waze.tools/lc.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/betc.pnghttps://s.waze.tools/tem.pnghttps://s.waze.tools/mntr.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
Salut!
Poți folosi din aplicație, de la fața locului, funcția de a raporta o problema cu harta: bulina portocalie > Problemă hartă; apoi, scrii descrierea problemei. Dacă este nevoie de mai multe detalii pentru a rezolva problema un editor va prelua raportul. Aici nu era nevoie de mai mult.
Alternativ, poți accesa https://www.waze.com/live-map de oriunde te afli și să dai click dreapta > Raportează o problemă; și aici poți adăuga descrierea.
Poți folosi din aplicație, de la fața locului, funcția de a raporta o problema cu harta: bulina portocalie > Problemă hartă; apoi, scrii descrierea problemei. Dacă este nevoie de mai multe detalii pentru a rezolva problema un editor va prelua raportul. Aici nu era nevoie de mai mult.
Alternativ, poți accesa https://www.waze.com/live-map de oriunde te afli și să dai click dreapta > Raportează o problemă; și aici poți adăuga descrierea.
https://s.waze.tools/lc.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/betc.pnghttps://s.waze.tools/tem.pnghttps://s.waze.tools/mntr.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
Thanks, jm6087!jm6087 wrote:Postare mutată pe forumul României - Traducere de Google Translate
Moved post to Romania forum - Translation by Google Translate
Salut, VisionGYZ! În ce localitate se află locația pe care dorești să o editezi? Poți posta un permalink aici? Pentru a crea un permalink selectezi o locație/un segment și selectezi simbolul lanț/zale din dreapta jos a editorului de hartă.
https://s.waze.tools/lc.pnghttps://s.waze.tools/s0500.pnghttps://s.waze.tools/beta.pnghttps://s.waze.tools/betc.pnghttps://s.waze.tools/tem.pnghttps://s.waze.tools/mntr.pnghttps://storage.googleapis.com/wazeoped ... onster.png
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
https://wazeopedia.waze.com/wiki/Romani ... principala
Edit the map before Update Requests start to pop up.
Re: Eroare nume strada