Post by MindToAsk
Într-adevăr nu e chiar așa de distrusă, dar nu cred ca tu treci cu mai mult de 30 km/h peste ea. Ieri, venind din București, am luat cu 60 cea din Acățari și am crezut ca mi-am rupt ceva la suspensie... Trecerea din Luduș e mai rea decât aceea.

Să nu uităm că nu tot timpul circulăm singuri și fără încărcătură în mașină.
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Mă scuzați că insist, dar încă nu e rezolvată problema. Avem în continuare 2 orașe: unul cu diacritice și unul fără. Ne ajută cineva? pe mine mă depășește...
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
S-a rezolvat problema! Acum apare doar denumirea cu diacritice și în editor și în client. Mulțumesc.
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Not again!

Verificați vă rog dacă vă apare și vouă Targu Mures? Poate de data asta e doar la mine problema fiind pe beta? Apropo, voi vedeți clasamentul pe țară? Mie îmi afișează "Nu sunt utilizatori de afișat"
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message
Attachments

Post by MindToAsk
Am auzit că de ceva timp nu mai există Roșiori, MS, a fost "înghițit" de Luduș. Ieri am trecut pe acolo și tabla de intrare în Luduș dinspre Zau a fost mutată unde era înainte intrarea în Roșiori. Unde se poate verifica asta? Pe ancpi încă există Roșiori, dar acolo probabil va exista și după o catastrofă nucleară. Alte surse?

-- LE

De asemenea Trei Sate, MS este împărțit acum în 3 sate cu tabla de intrare (cu text verde) pentru fiecare din ele. Sau așa era și înainte și doar acum am observat eu?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Propun ridicarea străzii Aleea Carpați la Stradă Principală pentru a facilita rutarea pe acolo și a decongestiona puțin traficul de pe Sinaia. Susține cineva?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Ok, cu Trei Sate am înțeles, cu Aleea Carpați cred ca spookyx ne va lăsa pe noi localnicii să decidem. Cum anul ăsta se pare că porțiunea din spatele Weekend-ului nu se va mai transforma în parcare cred ca e rezonabila propunerea de ridicare în rang.
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Au apărut doua intersecții ciudate în oraș în urma marcării drumurilor:
1. Intersecția Revoluției cu Eminescu - cum mergi dinspre Catedrala spre Reghin, după liceul de artă ai linie discontinua spre stânga (Eminescu) dar dacă te uiți mai atent, sus în copaci, ascuns, ai un semn ce te obliga înainte. La fel, de pe Eminescu spre Revoluției ai obligatoriu la dreapta. Deci linia discontinua este ca sa te inducă în eroare?
2. Am un lapsus... Revin...

Putem sesiza undeva chestiile astea?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
MindToAsk wrote:Au apărut doua intersecții ciudate în oraș în urma marcării drumurilor:
1. Intersecția Revoluției cu Eminescu - cum mergi dinspre Catedrala spre Reghin, după liceul de artă ai linie discontinua spre stânga (Eminescu) dar dacă te uiți mai atent, sus în copaci, ascuns, ai un semn ce te obliga înainte. La fel, de pe Eminescu spre Revoluției ai obligatoriu la dreapta. Deci linia discontinua este ca sa te inducă în eroare?
2. Cuza Vodă - cum vi dinspre Centru spre Panov, intersecția cu Liviu Rebreanu (stânga prin spatele Mall-ului) este linie discontinua dar este și semn de obligatoriu înainte. (aici ar putea fi pentru cei ce vin de pe străduța din dreapta să continue înainte, dar te duce puțin în eroare).

Putem sesiza undeva chestiile astea?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Mi-am amintit punctul 2 din greșeală am dat post nou în loc de editare. Am auzit ca punctul 1 a fost discutat și la Radio Gaga saptamana trecuta... Cred ca sun azi la politie sa vad ce spun organele.
MindToAsk wrote:
MindToAsk wrote:Au apărut doua intersecții ciudate în oraș în urma marcării drumurilor:
1. Intersecția Revoluției cu Eminescu - cum mergi dinspre Catedrala spre Reghin, după liceul de artă ai linie discontinua spre stânga (Eminescu) dar dacă te uiți mai atent, sus în copaci, ascuns, ai un semn ce te obliga înainte. La fel, de pe Eminescu spre Revoluției ai obligatoriu la dreapta. Deci linia discontinua este ca sa te inducă în eroare?
2. Cuza Vodă - cum vi dinspre Centru spre Panov, intersecția cu Liviu Rebreanu (stânga prin spatele Mall-ului) este linie discontinua dar este și semn de obligatoriu înainte. (aici ar putea fi pentru cei ce vin de pe străduța din dreapta să continue înainte, dar te duce puțin în eroare).

Putem sesiza undeva chestiile astea?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message