Post Reply

[USERVOICE] Ce ne dorim de la Waze

Post by
Ce vă doriți de la aplicația Waze, de la Editorul de Hărți, de la compania Waze?

Haideți să facem o listă lungă de probleme și solicitări de lucruri pe care să o administrăm aici.

POSTER_ID:1067056

1

Send a message

Post by 8a0da22cb1f1446e90635a84d63fc97b
functia de PPT (push to talk) :) - un fel de statie online !!!! pe raza selectabila 5-15-30 km , cred ca ar ajuta enorm in cazul radarelor mobile, accidentelor, etc...
8a0da22cb1f1446e90635a84d63fc97b
Posts: 1
Send a message

Post by adnanadg2
As vdori sa putem folosi waze in felul urmator: toti participantii la tafic se inscriu pe waze astfel pe harta apar toate masinile aflate pe un segment de drum. mergand poti vedea masinile care vin din sens invers astfel ca in cazuri de vizibilitate redusa sa vezi pe harta ca este pe banda ta si sa franezi. astfel eviti un accident. asta ar face din waze cea mai tare aplicatie
adnanadg2
Posts: 1
Send a message

Post by adryanosss
Mai multă flexibilitate în crearea unui traseu (mai multe puncte intermediare, via orașul X etc.).
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by adryanosss
Aceeasi problema pentru rapoartele insotite de poze. Daca dau report si nu am pe moment conexiune sa incerce sa-i faca upload cand voi avea, in 2-5-10 min. Nu de alta, dar aproape niciodata nu am reusit sa urc o poza alaturi de un raport pentru ca viteza de upload era mica in zona. Si pana la urma e nevoie de poze pe drumuri, nu numai in orase, deci daca ramane functia cu pozele sa se rezolve problema asta.
adryanosss
Area Manager
Area Manager
Posts: 144
Has thanked: 16 times
Been thanked: 11 times
Send a message
Area manager Galați

Post by AlexandraCrtn
Salutare,

Am și eu o întrebare, sper să fiu pe topic-ul potrivit. :D

Am văzut că există în secțiunea Road Assistance din meniul de Reports mai multe numere de telefon de la companii care ofertă asistență rutieră.
Am luat legătura cu support-ul Waze și înțeleg că adăugarea unui nr pe această listă ține de editarea hărților.

An nevoie de ajutor - ce trebuie să fac ca să adaug un număr de telefon în lista respectivă? Compania oferă servicii la nivel național, pe tot teritoriul României, nu doar pe o anumită zonă.

Mulțumesc!
AlexandraCrtn
Posts: 1
Send a message
Attachments

Post by andrei_r0
owlmanowlman wrote:Ai chiar 5 atingeri, ca mai apesi si pe "Trimite" :)

Alte doleante:
* Inrosirea/ingalbenirea drumurilor sa se faca doar pe sensul in care se petrece; diferentierea actuala cu sageti mici nu functioneaza cand pe acelasi drum e desenata si ruta mov.
* Sa se adauge optiunea de a opri Waze la oprirea alimentarii telefonului. E incomod sa-l tot opresc cand cobor sa ma duc la magazin; iar daca nu-l opresc, cand intru in magazin incepe Gabriela sa-mi vorbeasca din pantaloni sa virez la dreapta...
Legat de acele 5 atingeri, dragut ar fi si:
- sa putem sa ne personalizam raportarile, gen raport de vehicul oprit pe drum, sau semafor defect, etc;
- sa fie dintr-o atingere din meniul principal, ideal sa putem pune si icon la rapoartele personalizate pt a le diferentia usor si sa le putem seta pozitia (ordinea) in meniu;
- sa nu mai trebuiasca apasat trimite la acest tip de rapoarte.

Exemplu: Daca am dat meniu->vehicul oprit pe drum, deja s-a trimis.
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by andrei_r0
Posibilitatea de a le trimite mesaje editorilor direct in EDITOR... ce ne facem cu cei noi care editeaza gresit? Nu avem cum sa le trimitem mesaj daca nu au cont aici...
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by andrei_r0
Posibilitatea, la pericole - pe drum sa semnalam si incendiile, sau undeva...

Am cam aparut probleme pe harta cu "incendiu" ...
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by andrei_r0
Pot efectua o noua cautare si cauti dupa ce criterii vrei, sau merg pe harta, tii apasat pe o strada, ii dai sa conduci acolo si cand te intreaba zici ca e escala.
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by andrei_r0
virgilvasile wrote:Ce mi-as dori eu de la Waze?
Posibilitatea de a cauta "puncte de interes" (cum ar fi Benzinarii) de-a lungul unui traseu.
Adica, deja sunt pe traseu (Bucuresti - Buzau), traseu propus de Waze; aici as dori posibilitatea de a cauta o benzinarie (sau orice altceva), dupa nume iar rezultatele sa se afiseze in ordinea distantelor fata de punctul in care te afli.

Daca deja exista aceasta optiune, tare mi-as dori sa-mi spuna cineva cum se face!

Multumesc,
Salut,

Pt benzinarii exista deja.

Setezi traseul, reintrii in cautare, alegi benzinarii, apoi astepti sa iti incarce si iti spune cat este abatereas de la traseul tau. Alegi benzinaria dorita apoi o adaugi ca si punct de escala.

O zi frumoasa!
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message