Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply

Probleme conturi

Post by
Salut,

Am deschis acest nou topic intrucat am cautat inainte de asta, fara a gasi, un topic actual potrivit subiectului pe care intentionez sa vi-l aduc in atentie.

Scriu acum de pe un cont al unui user nou deoarece nu ma mai pot loga pe contul meu anterior pe care apucasem deja sa adun punctaj destul de mare. Facand un sumar al actiunilor mele:
- mi-am reinstalat aplicatia pe smartphone, deoarece GPS-ul se misca foarte greu (in reluare) in comparatie cu miscarea mea reala din trafic, iar "strecurarea" pe stradute devenise imposibila atata timp cat Waze-ul nu imi arata in timp real unde ma aflu si pe unde trebuie sa o iau. Am incercat cam toate setarile de pe telefon, ulterior am incercat si reistalarea Waze, lucru care s-a dovedit a fi "letal" pentru al meu cont.
- pe aplicatia proaspat instalata, am incercat sa ma loghez cu userul meu insa probabil nu am memorat bine parola, am uitat-o, si neavand mailul inregistrat in cont, am constatat ca nu prea aveam cum sa imi recuperez sau schimb parola.
- am crezut initial ca Waze-ul ma va descoperi dupa numarul de telefon, si am incercat logarea prin Facebook, lucru care s-a intamplat insa creandu-mi un cont nou.
- am incercat de nenumarate ori sa introduc userul si parola, am incercat toate parolele mele, insa nu fara succes in a ma loga cu contul vechi.

Asadar, va scriu aici pentru ca imi doresc, daca mai e posibil cumva sa imi recuperez contul. Am toate datele vechiului cont, inclusiv mesaje cu codurile de logare anterioare incepand cu primul de la data primei logari, rute, adrese etc. pt a demonstra faptul ca este contul meu.
Ma gandesc ca ar fi chiar pacat ca dupa ceva timp petrecut impreuna cu Waze pe drumurile mele sa nu imi pot duce contul mai departe.

Multumesc

POSTER_ID:17148716

1

Send a message

Post by ALFACRIS
Am 16108 puncte si spune ca sunt bebe si nici nu pot sa schimb starea.
Ce trebuie sa fac ?

MULTUMESC ANTICIPAT
ALFACRIS
Posts: 1
Send a message

Post by andrei_r0
Contacteaza-i pe cei de la Suport: https://support.google.com/waze/answer/6276841?hl=en

Incearca sa te loghezi cu user si parola daca ai sau orice alta metoda, sunt probleme la logarea cu nr de telefon.
andrei_r0
Area Manager
Area Manager
Posts: 60
Has thanked: 45 times
Been thanked: 6 times
Send a message

Post by andrisanadrian
Salut,

Sunt tare curios de ce nu primesc bonusurile pentru primul prieten sau prieteni pe Waze.
Am contul de ceva vreme si de asemenea am adăugat prieteni de ceva vreme si totuși nimic.
Vre-o idee cineva ?

Screenshot atasat
andrisanadrian
Posts: 1
Send a message
Attachments

Post by AndyPeaceful505
Nici eu nu pot sa-mi mai accesez contul.Asta e un alt cont de pe telefonul prepay. Acum vreo 12 zile ceva s-a intamplat si telefonul m-a scos din cont( posibil un update automat la tel.). Acum nu mai pot intra in cont si cu toate ca-mi recunoaste nr de telefon (cu toate punctele si tot ce am acumulat de vreo 2 ani) atunci cand dau click pe "yes this is me" primesc un mesaj care-mi spune ca, contul meu e pierdut in stratosfera:).
Link in GoogleDrive pt screenshot ( nu a mers altfel):

AndyPeaceful505
Posts: 1
Send a message

Post by biaBiancaM
a propos de acest subiect..vreau sa spun ca di eu ma uit cu "jind" la bomboana aferenta primilor mei prieteni pe waze. dar nu stiu cum sa fac sa o "mananc". poate sa- mi spuna cineva cati prieteni trebuie sa am ca sa o "mananc" sau ce trebuie sa fac?
biaBiancaM
Posts: 22
Send a message

Post by blackwolf007
In aplicatia Waze am marcat mai multe evenimente pentru care am primit multumiri acesta fiind observate pe harta.
Problema este ca, in Inbox in aplicatia Waze nu imi intra mesajele de multumire de la persoanele care au facut-o din aplicatie. Ultimul mesaj in Inbox este din 08.06.2015. Practic eu nu pot afla daca i-a fost cuiva utila notificarea mea decat in momentul in care intru pe harta si vad cate ,,like-uri" am primit la un moment dat fara sa stiu de la cine sunt.
Poate verifica cineva sau se poate transmite mai departe problema mea la cine stiti ca se ocupa de useri din Romania sa verifice de ce nu mai primesc notificari de multumire de la useri, in Inbox, in aplicatia Waze.
User: BLACKWOLF007
Multumesc anticipat!
blackwolf007
Posts: 4
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by bocobv
am patit si eu acum, exact aceeasi problema ca si sensations86 . de 2 zile ma chinui sa-mi recuperez contul si nu reusesc. asta chiar este o problema de la waze. nu o sa gasesti rezolvare, am incercat peste tot. nimeni nu s-a sinchisit sa raspunda macar. 65.000 puncte si tot istoricul meu pierdute intr-o secunda
bocobv
Posts: 2
Send a message

Post by camanea
Salutare,

Am patit aceeasi problema dupa ce am reinstalat softul telefonului.
Exista posibilitatea sa imi recuperez punctele?

Multumesc,
Cata.
camanea
Posts: 1
Send a message

Post by Catalin-whitewolfcata
Salut

La un moment dat am avut un cont/username numit whitewolfcata pe care nu l-am mai folosit o vreme şi am uitat datele de logare.

Ulterior, când am vrut să utilizez iar Waze, cum nu estimam că voi face mai mult decât să utilizez navigatorul, iar whitewolfcata era "ocupat", am făcut un cont nou "stufos", Catalin-whitewolfcata.

Aş vrea, dacă se poate, să mă ajutaţi cu ştergerea contului vechi whitewolfcata şi apoi redenumiea contului actual Catalin-whitewolfcata în whitewolfcata

Catalin-whitewolfcata ->> whitewolfcata
Catalin-whitewolfcata
Posts: 11
Has thanked: 4 times
Send a message

Post by Catalin-whitewolfcata
Salut. Cel mai probabil nu ai browser-ul actualizat pe acel computer, deci nu e o problemă legată de cont sau de datele de autentificare.

La fel păţesc şi eu, nu pot accesa Editor-ul de pe unul dintre computere pentru că nu pot face update la browser întrucât am Windows XP (şi nu pot instala altceva...) şi nu mai se oferă suport şi update-uri Google Chrome pentru Windows XP... :roll:
Catalin-whitewolfcata
Posts: 11
Has thanked: 4 times
Send a message