Te intreaba.iopo2000 wrote:
(Cum) face waze diferenta intre o oprire voluntara si un blocaj in trafic?
Trebuie conectat si segmentul asta: https://world.waze.com/editor/?zoom=10& ... =230428351spookyx wrote:De maine, 7 septembrie, avem noi restrictii de circulatie in Bucuresti datorita lucrarile. Eu le-am implementat deja de ieri si sper ca maine ele sa fie incluse in actualizarea zilnica. http://bpr.b.politiaromana.ro/index.php ... 92013.html
Cred ca iar este o problema la editor pentru ca desi nu este blocat, nu ma lasa se conectez.
Cred ca trebuie sters. Din cate am vazut eu azi acolo e gard care separa fostele benzi dar maine ma uit mai atent.spookyx wrote:Cu segmentul acesta ce facem? Nu cunosc exact situatia in zona si cineva a raportat ca e inchis acel segment, dar pana sa imi raspunda sa inteleg exact ce a raportat, un wazer de 7 zile a inchis raportul.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =104738245
Ma refeream chiar la Bd. Bucurestii Noi, un sens il pot edita celalat nuspookyx wrote: Daca te referi la conectorul dintre sensuri pe Bd. Bucurestii noi, cred ca nu puteai pentru ca unul din segmente era blocat la level 2.
Uite alt exemplu https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =147324167
Nu-i pot face nimic pentru ca zice:
"You cannot edit this segment. You may only edit segments in your driving area."
OK, atunci unde pot vedea ca e blocat?
Trec zilnic pe acolo si am putut edita celalalt sens de mers plus ca pot edita toate stradutele pe care tot eu le-am facut.spookyx wrote: Probabil nu ai mai condus pe acolo de vreo 3 luni de zile si ai pierdut dreptul de editare acolo?
Dar cand ai zis ca e blocat automat pe level 2 mi se pare ciudat pentru ca mie imi apare level 1
De exemplu segmentul asta il pot modifica, chiar eu am facut sens unic pe el si am deconectat unde este blocat. https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =183668363
dar pe segmentul asta nu mai pot modifica si zice ca nu am trecut pe acolo
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =147324167
iar mie ambele imi apar level 1.
Din cate vad nu mai pot edita niciun drum principal din Bucuresti chiar daca nu este blocat desi am mers pe el si nu este in "intuneric", pot edita doar strazi.
Cineva a modificat gresit segmentul asta: https://world.waze.com/editor/?zoom=7&l ... =104738289
Trebuie sa fie Primary Street si sa fie conectat cu Str. Episcopul Vulcan si in continuare cu Bd. Bucurestii Noi
Trebuie sa fie Primary Street si sa fie conectat cu Str. Episcopul Vulcan si in continuare cu Bd. Bucurestii Noi
Pare ok, multumesc.
Mai vedem dupa actualizare ca este mai usor de verificat ruta.
Mai vedem dupa actualizare ca este mai usor de verificat ruta.
Nu inteleg la ce te referi exact.spookyx wrote: Poti sa imi spui aici care e situatia la fata locului?
https://world.waze.com/editor/?lat=44.4 ... TTTFTTTTFT
Mersi
Harta este ok asa cum este acum...
Hm...
Pai portiunea aceea din Laminorului este inchisa (cu exceptia riveranilor) si in mod normal nu poti intra pe Episcopul Vulcan decat daca urci peste bordura si treci prin spatiul cu pamant pana ajungi sa intri pe strada.
Cam asa arata acolo https://maps.google.ro/maps?hl=ro&ll=44 ... 3,,0,28.89
Pai portiunea aceea din Laminorului este inchisa (cu exceptia riveranilor) si in mod normal nu poti intra pe Episcopul Vulcan decat daca urci peste bordura si treci prin spatiul cu pamant pana ajungi sa intri pe strada.
Cam asa arata acolo https://maps.google.ro/maps?hl=ro&ll=44 ... 3,,0,28.89
Re: Bucuresti