Galati

[ img ]

Moderators: Unholy, twist3r, dacianova, spookyx

Re: Galati

Postby adryanosss » Sat Apr 04, 2015 12:56 pm

Ai pe de-o parte dreptate cu jentile, dar ce vina are omul ca a vrut sa mearga cu masina pe un drum national din tara asta? Serios acum, de ce trebuie sa condamnam oamenii? Se presupune ca avem niste drumuri cu asfalt, drumuri pe care se poate merge cu o masina normala, nu cu vreun 4x4. Cu astfel de drumuri ar trebui ca toti sa ne luam cate un Duster ori vreun Hummer cu roti imense. Aveau mare dreptate britanicii cand faceau glume cu noi: ne-am facut si masina de teren care sta foarte bine la capitolul asta ca sa nu ne facem drumuri :lol:.
Si tot nu mi s-a raspuns de ce au fost sterse raportarile de gropi de pe acel sector de drum.
O alta poza de pe DN26:
[ img ]
adryanosss
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Postby spookyx » Sat Apr 04, 2015 11:24 am

e ca și cum o blondă ar încerca să meargă pe tocuri prin pădure...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 75 times
Been thanked: 536 times

Postby spookyx » Sat Apr 04, 2015 11:14 am

la așa jenți și așa cauciucuri... halal...

eu înțeleg că sunt gropi, dar ce cauți frate cu astfel de gume și jenți? pe bune?

tu nu vezi cât are talonul cauciul ală? R18? wtf? dacă avem bani să ne spargem în figuri cu mașinile și jențile, înseamnă că avem bani să le și reparăm când ne băgăm cu mașinile pe astfel de drumuri...

adică șoferul trebuie să își asume un risc când merge cu astfel de gume și jenți pe drumuri proaste...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby adryanosss » Sun Mar 29, 2015 4:25 pm

Alte cateva screenuri de pe drumurile din judetul Galati de pe DN 26.
http://imgur.com/a/Wbnd7
Un alt clip aici: https://www.facebook.com/video.php?v=10202654850171914
De clipul asta ziceam mai sus si vad ca nu apare: https://www.facebook.com/video.php?v=823455481064282
Si cum arata o janta dupa un drum Galati - Tecuci (DN 25).
[ img ]
adryanosss
Area Manager
Area Manager

Postby adryanosss » Sat Mar 28, 2015 10:25 am

Vreau si eu sa stiu de ce s-au scos avertizari de gropi de pe DN25. A mers careva pe drumul ala inainte sa le scoata? Da, erau multe pentru simplul motiv ca drumul e dezastru. Toate raporturile au fost facute cu motiv si chiar erau prea putine.
Cum e in clipul cu DN26 de aici e si DN25. Sunt unele cratere pe care daca nu le eviti risti sa-ti rupi masina.

Prin zona independenta au reparat putin, dar mai raman gropi pe restul drumului de la Galati la Hanu Conachi. Si la Independenta am inteles ca au asfaltat doar pe o parte, cealalta fiind plina de gropi (30 km/h in zona aia e o viteza prea mare daca vrei sa nu-ti faci praf masina). Cred ca mai degraba mergi pe camp. Cam cum arata pe la independenta in una din zonele bune in care s-a asfaltat:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 91beee2d9e
adryanosss
Area Manager
Area Manager

Postby adryanosss » Thu Feb 27, 2014 9:00 pm

Nu m-am uitat atent. Era pus un sens unic aiurea. Acum e ok.
adryanosss
Area Manager
Area Manager

Postby spookyx » Thu Feb 27, 2014 8:46 pm

florintaxi wrote:Nu prea ai cum să mergi pe contrasens pe acea stradă. Este foarte circulară. Deci exclus.

Trimis de pe al meu HTC Desire X folosind Tapatalk

daca activezi stratul cu traseele GPS o sa vezi ca sunt unii care au circulat pe acolo... si ca astfel de urme sa apara si o eroare automata, s-a circulat destul de mult in comparatie cu alte strazi unde lipsesc punctele gps.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby florinnet » Thu Feb 27, 2014 11:24 am

Nu prea ai cum să mergi pe contrasens pe acea stradă. Este foarte circulară. Deci exclus.

Trimis de pe al meu HTC Desire X folosind Tapatalk
florinnet

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby spookyx » Thu Feb 27, 2014 11:10 am

adryanosss wrote:Am Separat sensurile de mers acolo. Astept actualizarea, dar cred ca ar trebui sa fie ok acum. Si mai am o intrebare. Ai idee cumva de ce s-a generat acest raport si care mai exact e sensul sau? Sensurile sunt ok acolo, strazile unice sunt verificate aseara. Nu e nimic gresit.
https://www.waze.com/ro/editor/?zoom=6& ... 57&env=row

Deci acolo zice că: Parte a rutei este în direcția greșită și pe hartă apare A și B..... de la A spre B.

evident, dacă sensul unic e corect, cineva/sau mai multi au mers de mai multe ori pe contrasens...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby adryanosss » Thu Feb 27, 2014 8:25 am

Am Separat sensurile de mers acolo. Astept actualizarea, dar cred ca ar trebui sa fie ok acum. Si mai am o intrebare. Ai idee cumva de ce s-a generat acest raport si care mai exact e sensul sau? Sensurile sunt ok acolo, strazile unice sunt verificate aseara. Nu e nimic gresit.
https://www.waze.com/ro/editor/?zoom=6& ... 57&env=row
adryanosss
Area Manager
Area Manager

Next

Return to Romania [română]