Post by spookyx
Pe Faleza aia se poate circula cu masina? Poate fi folosita in mod normal?
Din ce am vazut eu, waze mai are tendinta sa includa in rutare drumuri de service road scurte. Dar nu am vazut sa le foloseasca pe alea lungi decat in cazuri exceptionale.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Sunt camere la semafor semnalate de diversi utilizatori.
Utilizatori de genul world_******** sunt utilizatori conectați prin facebook, care nu și-au făcut cont.

Ei, nu te plânge că ai de șters câteva camere. Stai să vezi câte șterg eu zilnic în București... asta înseamnă să fii Area Manager :)
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
adryanosss wrote:Am inteles. Cand vedeam word_... credeam ca sunt raportate de vreun script aiurit, dar acum mi-am dat seama care-i treaba. Iar de plans, nu ma plang ca nu sunt foarte multe (macar am noroc de asta). Nu vreau sa stiu cum e print Bucuresti :D .
In mare parte, tin layerul dezactivat si din cand in cand il activez si sterg / validez camerele false... ca altele nu avem in Bucuresti.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Pai acolo vad ca e permisa intoarcerea tip U... e intentionat? Nu mi se pare ok sa fie acolo intoarcere tip U. Oricum, ciudat, si acolo vad ca e linie dubla continua... si vad ca e si interzis virajul stanga. Daca vrei neaparat sa permiti acolo virajul stanga, schimba permisiunea din rosu in verde...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Nu cred ca am inteles bine... deci tie nu iti da ruta cu intoarcerea tip U acolo, nu?
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Cum arată acum zona? Aș sugera să bagi acolo un mic sens giratoriu, dar care să nu aibă rol de giratoriu, dar să faciliteze întoarcerea tip U. Întoarcerea tip U încă nu e ... implementată cum trebuie în client. Dar asta va permite și o întoarcere pentru cei ce vin pe dinspre SudVest... dacă vrei îl fac eu.
Apropo, segmentul acela de permite un U-turn, l-am redenumit...

Dacă nu îți surâde ideea cu un mic cerc (gir, dar stradă standard, non-gir), atunci ți-ar mai rămâne să separi acel segment în 2 sensuri separate și segmentul dintre sensuri să fie cel puțin 5 metri.

Dacă vrei să te ajut îmi spui și rezolv.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
adryanosss wrote:Am Separat sensurile de mers acolo. Astept actualizarea, dar cred ca ar trebui sa fie ok acum. Si mai am o intrebare. Ai idee cumva de ce s-a generat acest raport si care mai exact e sensul sau? Sensurile sunt ok acolo, strazile unice sunt verificate aseara. Nu e nimic gresit.
https://www.waze.com/ro/editor/?zoom=6& ... 57&env=row
Deci acolo zice că: Parte a rutei este în direcția greșită și pe hartă apare A și B..... de la A spre B.

evident, dacă sensul unic e corect, cineva/sau mai multi au mers de mai multe ori pe contrasens...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
florintaxi wrote:Nu prea ai cum să mergi pe contrasens pe acea stradă. Este foarte circulară. Deci exclus.

Trimis de pe al meu HTC Desire X folosind Tapatalk
daca activezi stratul cu traseele GPS o sa vezi ca sunt unii care au circulat pe acolo... si ca astfel de urme sa apara si o eroare automata, s-a circulat destul de mult in comparatie cu alte strazi unde lipsesc punctele gps.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
la așa jenți și așa cauciucuri... halal...

eu înțeleg că sunt gropi, dar ce cauți frate cu astfel de gume și jenți? pe bune?

tu nu vezi cât are talonul cauciul ală? R18? wtf? dacă avem bani să ne spargem în figuri cu mașinile și jențile, înseamnă că avem bani să le și reparăm când ne băgăm cu mașinile pe astfel de drumuri...

adică șoferul trebuie să își asume un risc când merge cu astfel de gume și jenți pe drumuri proaste...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
e ca și cum o blondă ar încerca să meargă pe tocuri prin pădure...
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]