Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by cezarcociorba
Nah așteaptă un răspuns sau un update. Vezi să nu ți se facă update automat la aplicație.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
cezarcociorba
Posts: 30
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Send a message

Post by dacianova
LrkaiureA wrote:Salutare wazeri... am si eu o problema cu waze.. si imi este foarte folositor, am reinstalat aolicatia si degeaba.. nu imi incarca strazi.. drumuri nimic..cel mai bine pun o poza sa vedeti cum arata aplicatia...multumesc
Buna, Incearca dupa ce dezinstalezi aplicatia sa stergi si directorul Waze de pe telefon si dupa aceea reinstaleaz-o.
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
okidoki99a wrote:Salut,

Un coleg care merge des pe noul tronson de autostrada A1 Lugoj-Timisoara, mi-a trimis cateva poze facute cu telefonul in care se vede ca autostrada nu e pe acelasi traseu cu masina, chiar la un moment dat cere o deviere de la traseu. Trebuie editata harta sau sunt si alte solutii?

Telefonul este un Iphone 6.
Salut,

Scuze de acest răspuns cu întârziere. Problema pe care ai descris-o mai sus nu se datorează aplicației ci GPS-ului de la telefon.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dani_el_01
blue_b wrote: Incercand sa rezolv aceste probleme m-am lovit iar de problema strazilor care sunt blocate si nu pot aduce modificari. Se poate face ceva in aceasta privinta?
In editorul vechi (https://world.waze.com/cartouche_old), adaugi o jonctiune pe drumul blocat. Jonctiunea imparte drumul in doua segmente. Editezi fiecare segment (tot in editorul vechi) si debifezi casuta Locked apoi stergi jonctiunea adaugata mai devreme si astfel deblochezi portiunea respectiva de drum.
dani_el_01
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by GeoDavideni
Salut! Mi s-a întâmplat și mie mai demult chestia asta, dar am reinstalat Waze și și-a revenit.

Inviato dal mio GT-I8200 utilizzando Tapatalk
GeoDavideni
Posts: 7
Has thanked: 11 times
Send a message

Post by LrKaiurea
Salutare wazeri... am si eu o problema cu waze.. si imi este foarte folositor, am reinstalat aolicatia si degeaba.. nu imi incarca strazi.. drumuri nimic..cel mai bine pun o poza sa vedeti cum arata aplicatia...multumesc
LrKaiurea
Posts: 1
Send a message

Post by okidoki99a
Salut,

Un coleg care merge des pe noul tronson de autostrada A1 Lugoj-Timisoara, mi-a trimis cateva poze facute cu telefonul in care se vede ca autostrada nu e pe acelasi traseu cu masina, chiar la un moment dat cere o deviere de la traseu. Trebuie editata harta sau sunt si alte solutii?

Telefonul este un Iphone 6.
okidoki99a
Posts: 46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Send a message
Attachments

Post by ovipalut
Pe geoportalul ancpi in orasul Satu Mare, strada Luko Bela isi continua numerele pe str. Nichita Stanescu. Dupa mine ar trebui sa schimb numele strazii Nichita Stanescu in Luko Bela. Dar nu stiu in realitate cum e acolo. Va rog sa ma ajutati cei care sunteti in masura si mai ales cei care cunoasteti ce e in realitate... Multumesc. link aici... https://www.waze.com/ro/editor/?env=row ... =197866568
ovipalut
Map Editor - Level 6
Map Editor - Level 6
Posts: 7
Has thanked: 14 times
Send a message
ovipalut Ro L6

Post by schghe
sal prieteni,am o intrebare:se poate face poze si trimite catre utilizatorii de warez de la optiunea trafic jam?eu am nokia 5800 si ma intreaba daca doresc sa adaug poza,dau pe add picture ,mi se deschide camera din spatele tel dar nu am nici un buton pe care sa apas si sa daca poza sa o incarce....este o eroare de soft sau nu se poate face poza?poate ma lamureste cineva...multam
schghe
Posts: 2
Send a message

Post by schghe
sal,ms pt un raspuns rapid din partea voastra dar nu ma ajuta cu nimic...intradevar are buton fizic,dar cand ii dai pe add picture se deschide camera de pe spatele telefonului si iti arata pe ecran ce vede camera...si atat,fara nici un buton pe ecran,in acelasi timp am dat sa apas butonul de fotografie dupa cum ai spus tu si chici ce se intampla?...se deschide functia de fotografie apasand butonul fizic,care nu are nici o legatura cu waze.La tel android functioneaza la trafic jam add picture,si face fotografie pe care o transmite tuturor?Eu nu am vazut pe ecranul meu niciuna...doar de curiozitate,drumuri bune fara "Trafic jjam"
schghe
Posts: 2
Send a message