Post Reply

Sensuri giratorii pietonale

Post by AdiTDR
Salut,

Am o nedumerire referitoare la adaugarea "sensurilor giratorii" pietonale.

In prezent, exista urmatoarea configuratie (segmentele sunt definite ca "Pedestrian bordwalk"):
inainte (Mobile).png
(203.29 KiB) Downloaded 639 times
Ce vreau sa fac este in poza de mai jos:
dupa (Mobile).png
(204.83 KiB) Downloaded 642 times
Dar primesc o eroare:
eroare (Mobile).png
(161.92 KiB) Downloaded 641 times
Tot ceea ce am adaugat nou este de asemenea "Pedestrian bordwalk", directii in ambele sensuri, iar segmentele giratoriului au ID-uri consecutive (129, 130, 131). Cu toate astea, atunci cand selectez un segment al giratoriului, WME Validator imi returneaza urmatoarea eroare: "#1 Junction IDs of the roundabout segments are not consecutive."

De asemenea, cand selectez un segment al giratoriului, WME Toolbox imi spune: "This roundabout is not correct. This may result in incorrect navigation instructions. All segments are not in the same way.". Cu toate ca toate segmentele (cele existente si cele adaugate de mine) sunt in ambele directii.

Ma poate ajuta cineva cu informatii? Ce gresesc?

Multumesc,
Adi
AdiTDR
Posts: 2

POSTER_ID:17157309

1

Send a message

AdiTDR
Posts: 2
Send a message

Post by cruiserccl
AdiTDR wrote:Salut,

Am o nedumerire referitoare la adaugarea "sensurilor giratorii" pietonale.

In prezent, exista urmatoarea configuratie (segmentele sunt definite ca "Pedestrian bordwalk"):
inainte (Mobile).png
Ce vreau sa fac este in poza de mai jos:
dupa (Mobile).png
Dar primesc o eroare:
eroare (Mobile).png
Tot ceea ce am adaugat nou este de asemenea "Pedestrian bordwalk", directii in ambele sensuri, iar segmentele giratoriului au ID-uri consecutive (129, 130, 131). Cu toate astea, atunci cand selectez un segment al giratoriului, WME Validator imi returneaza urmatoarea eroare: "#1 Junction IDs of the roundabout segments are not consecutive."

De asemenea, cand selectez un segment al giratoriului, WME Toolbox imi spune: "This roundabout is not correct. This may result in incorrect navigation instructions. All segments are not in the same way.". Cu toate ca toate segmentele (cele existente si cele adaugate de mine) sunt in ambele directii.

Ma poate ajuta cineva cu informatii? Ce gresesc?

Multumesc,
Adi
Un permalink?
cruiserccl
Map Raider
Map Raider
Posts: 138
Has thanked: 46 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by cruiserccl
Salut,
in primul rand iti recomand citesti mai intai ghidul de editare http://www.waze.ro/ghiduri/ si modul in care se construieste un giratoriu.
Am simulat ceea ce tu vrei sa faci , si atata timp cat procedezi ca si in ghid, totul este ok.
Succes
cruiserccl
Map Raider
Map Raider
Posts: 138
Has thanked: 46 times
Been thanked: 24 times
Send a message

Post by cruiserccl
Inca ceva , atunci cand trimiti un permalink, copiaza-l din editor nu din live map, totodata selectand inainte segmentul/segmentele la care faci referire.
cruiserccl
Map Raider
Map Raider
Posts: 138
Has thanked: 46 times
Been thanked: 24 times
Send a message


Post by spookyx
Dar cu ce ajută un giratoriu pietonal? :)
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by Watzemon
Pentru a nu-ti mai da peste nas VME Validator se renunta la aplicarea giratoriilor pietonale si se fac cu manuta dupa un overlap de la Google map de exemplu , de altfel cele mai aprope de realitate.... Aceasta zona nerutabila e ok pt exersarea skill - urilor in editarea sgm fara ca harta efectiva Waze sa aiba de suferit in urma unor eventuale greseli ... a daaa si poate sa-ti sporeasca ori penaliza LVL-ul :D ;) :)

Trimis de pe al meu V1_Viper_S4G folosind Tapatalk
Watzemon
Posts: 4
Send a message