Cereri deblocare/editare

Image

Moderators: Unholy, spookyx, twist3r

Re: Cereri deblocare/editare

Postby GabrielSebastianMoise » Sat May 25, 2013 8:47 pm

Am inteles, colegu' , insa harta are asa mari lipsuri incat nu cred ca e cazul ca sa ma duc pana la Berezeni, in Vaslui , ca sa pot edita pe langa DN24. De vreo doua ori pe an trebuie sa ajung pe la Rânceni, si nu pre apot, ca nu exista drumul. Nu ca nu l-as cunoaste, dar vreau sa misc ceva pe aici.
Nici macar nu e declarata ca localitate......

La mine in oras am cam terminat.....
=====================
Toate cele bune !
=====================
GabrielSebastianMoise

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postby GabrielSebastianMoise » Sat May 25, 2013 9:47 pm

Vezi ca daca ai mers cu masina prin zonele alea, abia peste vreo 12 sau 24 ore iti apare pe server, si te lasa sa le editezi. Cred ca asta e problema....

Eu tocmai ce am venit de vreo ora de la Ploiesti, si inca nu ma lasa sa editez pe traseu pana acolo.
=====================
Toate cele bune !
=====================
GabrielSebastianMoise

Postby GabrielSebastianMoise » Sun May 26, 2013 3:31 pm

Am postat permalink-urile .
=====================
Toate cele bune !
=====================
GabrielSebastianMoise

Postby Gaby20045 » Tue Apr 23, 2013 7:38 pm

Salutare tuturor.

2 probleme am intampinat si eu azi, la una nu imi vine in minte o rezolvare foarte practica. Lucrez in Baneasa si vin pe Petricani, trec bariera si la rondul de la Pipera fac stanga sa merg spre pasajele astea noi. Problema e ca GPS-ul imi da o ruta foarte ciudata, ma baga pe camp - strada campul Pipera, ultima oara cand am incercat sa o iau pe acolo era cand lucrau la pasajul Pipera si era inchisa circulatia, am ramas suspendat, plus ca strada Salubritatii este blocata. S-a asfaltat cumva zona si eu nu stiu? Zona unde ajung eu este bd. Ficusului. Problema unde am intalnit asta este aici:

https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTTTTTTFT

A 2-a problema, exact la trecerea la nivel de cale ferata de la str. Petricani catre Bucuresti Nord GPS-ul ma indeamna sa fac stanga pe fostul drum, acum acesta este inchis si are un morman de pamant pentru a opri accesul (se poate vedea si pe Google Maps). Daca pot confirma si alti colegi de trafic ar fi ideal, poate se va modifica accesul catre acea strada. Am selectat strada mai jos, mentionez ca nu am activata optiunea de a merge pe drumuri neasfaltate:

https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... =194309643

Multumesc anticipat
Gaby20045

Has thanked: 0 time

Postby Gaby20045 » Wed Apr 24, 2013 6:31 pm

Ok, multumesc frumos. Voi verifica maine in drum spre munca.

Azi am descoperit alta problema , eram prin Maica Domnului si trebuia sa ajung pe Ziduri-Mosi iar GPS-ul ma indruma sa merg pe str. Reinvierii, intrarea Turmelor (trece un tramvai pe acolo) si acolo sa fac stanga. Eu stiu ca strada are un obligatoriu dreapta insa vad ca pe harta este permis. Pe acolo doar tramvai-ul are voie sa faca stanga (si unii taximetristi :)) ). Am verificat si vad ca si cand vii dinspre Obor catre Colentina apare permis virajul la stanga. Trebuie modificat, am verificat si pe Google Maps si stiu foarte bine intersectia, nu este permis acel viraj.

Aici strada selectata:

https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... =182478430

Alta zona cu probleme:

https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =163522114

Strada apare cu sens unic insa exact acea portiune ar trebui sa fie cu dublu sens. Eu nu am putut modifica, am prefera sa las neatins decat sa stric directiile pe acolo. Va rog sa verificati.
Multumesc

Si ca un mic offline - imi place mult aceasta aplicatie, eu o folosesc mai ales cand e aglomeratie, setez destinatia si cand vad ca e aglomerat inainte fac stanga sau dreapta si il pun sa ma scoata la drum :)).
Gaby20045

Postby Gaby20045 » Fri Apr 26, 2013 4:08 pm

Azi s-a modificat harta in zona podului Pipera, ieri ma baga tot aiurea, in schimb azi m-a condus pe drumul cel bun.
Gaby20045

Postby gadgetel_ro » Mon Jul 28, 2014 4:43 pm

Drumul de aici https://www.waze.com/editor/?env=row&lon=23.77114&lat=44.33740&layers=911&zoom=8 trebuie conectat la Bulevardul Oltenia. La ambele sensuri de mers, pentru ca acolo este o intersectie. Am incercat eu ceva, dar n-am reusit mare lucru.
gadgetel_ro

Postby gadgetel_ro » Mon Jul 28, 2014 5:48 pm

Da, acum este ok.
gadgetel_ro

Postby gamernorbi » Wed Feb 20, 2013 9:06 am

Te rog deblocheaza-mo Bogata de Mures si Sânger.
AM:Jud.Mures,Bistrita,Cluj

Image
gamernorbi
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Postby gamernorbi » Sun Mar 03, 2013 2:30 pm

AM:Jud.Mures,Bistrita,Cluj

Image
gamernorbi