Post by dacianova
DOMIFOX wrote:
Murmidon wrote:
DOMIFOX wrote:Eu cred ca blocarea editarii pe niveluri este bun in principiu. Dar cu propunerea de acum nu stiu cat e de util. De exemplu eu acum am level 1 dar am editat pana acum pana la nivel de level 3. Sigur ca editam daca avem ce ! Nu editam aiurea. Am fost in zone marginase, am gasit un drum care nu era pe Waze l-am editat, am fost in concediu prin Grecia si am gasit zone mai putin umblate de turisti, am editat, etc. Am sa plec la vara iar prin zone mai "pitoresti" Bulgaria-Macedonia-Albania, daca am sa constat ceva, ce fac ? Pastrez doar pentru mine ?
E corect ca la nivel de autostrada, drum european si national sa pui o limita de incredere.
In prezent ai 161 de editări, iar pentru LVL 3 ai nevoie de 25000

Iata a trecut peste un an si problema a ramas asa cum am semnalat-o. Mi s-a raspuns ca la "STAT". Asa nu o sa se rezolve nimic. Sunt zone pe care le calci poate odata in viata si nu poti arata si altora. Nu poti ajuta si pe altii care cand trec si ei prin acele locuri merg "in orb" cum am mers si eu. Ne invartim in jurul cozii. Pai mai, "Murmidon", cum crezi ca as putea eu ajunge in aceste conditii la 25.000 de editari ? In cate sute de ani ? Aplicand bineinteles bunul simt in exploatarea aplicatiei WAZE. Am fost in concediu in vara lui 2018 in zone inedite, pe drumuri nestiute de WAZE. Multe asfaltate chiar, altele noi noute. Anul asta am sa merg iar. Exista sigur un drum care am citit ca, pana ajung eu pe acolo e asfaltat tot. Poate va aparea pe WAZE pana atunci. In rest ramane sa asteptati sa treaca alti Wazeri care au j'de mii de puncte sa lumineze harta prin locuri mai putin umblate dar perfecte pentru vacante. Poate anul asta, poate la anu', poate peste 10 ani, poate la anu' si la multi ani !
Salut,

Murmidon n-are nici o vină că tu ești tot lvl1 după un an în care n-ai editat ;)
Și da, pentru lvl3 trebuie să ai 25.000 de editări
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by DanelRo
Cum pot edita imprejurimile unde locuiesc? In tutorialul de la Waze spunea ca pot incepe cu imrejurimile, dar la mine totul e blocat. Nici macar numarul casei mele nu-l pot insera.
DanelRo
Posts: 2
Send a message

Post by DanelRo
Micu75 wrote:Salut!

Te rog un PM în privat să rezolvam problema.
Mulțumesc!
Am dat un PM, dar vad ca ramane in Outbox, nu trece in Sent Items. L-ai primit?
DanelRo
Posts: 2
Send a message

Post by danutzld
Salut,locuiesc în Timișoara mă deplasam cu mașina pe strada Vasile Goldiș și la intersecția cu Bulevardul Revoluție trebuia să ajung la lucru la Clinica Ascar.In acea intersecție s-a montat un indicator obligatoriu înainte și la dreapta deși Waze îți indică la stânga, mulțumesc.
danutzld
Posts: 3
Send a message

Post by DOMIFOX
Eu cred ca blocarea editarii pe niveluri este bun in principiu. Dar cu propunerea de acum nu stiu cat e de util. De exemplu eu acum am level 1 dar am editat pana acum pana la nivel de level 3. Sigur ca editam daca avem ce ! Nu editam aiurea. Am fost in zone marginase, am gasit un drum care nu era pe Waze l-am editat, am fost in concediu prin Grecia si am gasit zone mai putin umblate de turisti, am editat, etc. Am sa plec la vara iar prin zone mai "pitoresti" Bulgaria-Macedonia-Albania, daca am sa constat ceva, ce fac ? Pastrez doar pentru mine ?
E corect ca la nivel de autostrada, drum european si national sa pui o limita de incredere.
DOMIFOX
Posts: 19
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by DOMIFOX
Murmidon wrote:
DOMIFOX wrote:Eu cred ca blocarea editarii pe niveluri este bun in principiu. Dar cu propunerea de acum nu stiu cat e de util. De exemplu eu acum am level 1 dar am editat pana acum pana la nivel de level 3. Sigur ca editam daca avem ce ! Nu editam aiurea. Am fost in zone marginase, am gasit un drum care nu era pe Waze l-am editat, am fost in concediu prin Grecia si am gasit zone mai putin umblate de turisti, am editat, etc. Am sa plec la vara iar prin zone mai "pitoresti" Bulgaria-Macedonia-Albania, daca am sa constat ceva, ce fac ? Pastrez doar pentru mine ?
E corect ca la nivel de autostrada, drum european si national sa pui o limita de incredere.
In prezent ai 161 de editări, iar pentru LVL 3 ai nevoie de 25000

Iata a trecut peste un an si problema a ramas asa cum am semnalat-o. Mi s-a raspuns ca la "STAT". Asa nu o sa se rezolve nimic. Sunt zone pe care le calci poate odata in viata si nu poti arata si altora. Nu poti ajuta si pe altii care cand trec si ei prin acele locuri merg "in orb" cum am mers si eu. Ne invartim in jurul cozii. Pai mai, "Murmidon", cum crezi ca as putea eu ajunge in aceste conditii la 25.000 de editari ? In cate sute de ani ? Aplicand bineinteles bunul simt in exploatarea aplicatiei WAZE. Am fost in concediu in vara lui 2018 in zone inedite, pe drumuri nestiute de WAZE. Multe asfaltate chiar, altele noi noute. Anul asta am sa merg iar. Exista sigur un drum care am citit ca, pana ajung eu pe acolo e asfaltat tot. Poate va aparea pe WAZE pana atunci. In rest ramane sa asteptati sa treaca alti Wazeri care au j'de mii de puncte sa lumineze harta prin locuri mai putin umblate dar perfecte pentru vacante. Poate anul asta, poate la anu', poate peste 10 ani, poate la anu' si la multi ani !
DOMIFOX
Posts: 19
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by iancau-cristian
Salutare!
1. Bine ai venit pe Forum
2. Multumim pentru mesaj.
3. Pe viitor vezi toate topicurile deschise ca sa postezi in cel corect :)
4. Ai dat cumva si raport din aplicatie in 20 Dec. la 18:19 minute? Ca sa stim daca tot despre asta e vorba.
5. Indicatorul din ce vad eu cred ca este demult acolo si din imagini eu zic ca e pus ca sa nu o ia cineva cum nu trebuie pe interzis la stanga pe Bd. Revolutiei ci prima data sa o ia inainte sa treaca de scuarul ce desparte cele doua sensuri de mers, iar apoi nu vad nicio restrictie cum ca nu ar avea voie sa faca stanga. Practic mijlocul bulevardului este prima intersectie de dupa acel indicator, iar indicatiile indicatorului de obligativitate de acolo sunt valabile pana la prima intersectie din ce stiu. Deci in concluzie rutarea este corecta. Dar poate cineva din Timisoara cunoaste si mai bine situatia.
6. Te rog sa ne mai semnalezi si in continuare daca gasesti ceva si apoi impreuna vedem daca e corect sau trebuie modificat.
7. Multumim!
8. Sarbatori Fericite!
iancau-cristian
100K edits
100K edits
Posts: 34
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times
Send a message

Post by iiSilviu
Salutare,
Am o problema de harta, e doar tempoara, dar cat timp dureaza niste lucrari traficul este deviat si eu nu stiu cum sa semnalez problema.
Ma poate ajuta cineva?
Poate pe un chat ne-am fi descurcat / lamurit mai repede

.... si nu inteleg de ce nici nu mi se deschide https://www.waze.com/editor... se invarte aiurea in gol dar nu se deschide... iar pe telefon nu am stiut cum sa marchez problema....

Mai concret, e un sens giratoriu (https://www.waze.com/ul?ll=44.92907832% ... es&zoom=17), in care normal puteai face si stanga (cand vii dinspre Mioveni si mergi spre Pitesti) iar acum din cauza unor lucrari esti obligat sa faci numai dreapta... ceea ce te ocoleste cam 3 km aiurea! As vrea sa semnalez problema sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu dar nu stiu cum sa fac asta...

Va rog sa ma ajutati daca va pricepeti.

Multumesc!
iiSilviu
Posts: 1
Send a message

Post by iluzii
pai cum sa cresti in rang daca nu poti face editari ca nu ai peste rang 3 ?
iluzii
Posts: 6
Send a message

Post by iordachec
Nu se poate implementa un soi de pseudo editare in care sa marchezi ce ai descoperit eronat si apoi sa plece sub forma de printscreen sau orice altceva la un moderator? In Gmaps poti merge in varianta de desktop, marchezi ce ai de marcat si apoi pleaca la moderare.
S-ar evita editarile de-a valma si doar sa se adune puncte.
iordachec
Posts: 2
Been thanked: 1 time
Send a message