Post Reply

[FORMULAR] Aplicare pentru administrare zonă [România]

Post by spookyx
Un administrator de zonă (Area Manager) este un membru al comunității Waze (un utilizator) care dorește să aibă un rol activ și proactiv în întreținerea unei zone specifice a hărții Waze. Cât de mult se implică și cât timp petrece un administrator de zonă întreținând harta Waze, variază mult. Atribuțiile unui administrator de zonă includ, dar nu limitate la:
  • Încearcă în mod constant să îmbunătățească harta pentru navigație, exemplu: punând denumiri la drumurile fără nume și setând corect virajele.
    Face modificări asupra hărții când geometria trebuie schimbată sau apar drumuri noi pe hartă, sau dispar în unele cazuri.
    Editează zonele de drum ce sunt în construcție, în mod special acelea ce sunt închise astfel încât utilizatorii să nu fie rutați în acele locuri.
    Răspunde și acționează asupra cererilor de actualizare (Update Request) a hărții de către șoferii Waze.
    Întreține camerele de viteză (radar) sau camerele la semafor, procesând rapoartele de la șoferii Waze.
    Se comportă ca mentor pentru ceilalți editori, oferind sfaturi în forum și atunci când observă editări impropii pe hartă.
Dacă dorești să devii un administrator de zonă sau să-ți extinzi zona pe care o administrezi deja, te rugăm să completezi următorul formular:

Waze România: formular cerere administrare zonă (Area Manager)

Te rugăm să te asiguri că ai descoperit și citit ghidurile de editare (listate pe acest forum) înainte de a aplica pentru administrarea unei zone.
Cererile vor fi revizuite și aprobate de administratorii de țară (Country Managers).

PS: Mai nou, Administratorii de zone (AM) nu mai cresc în rang la Level 3, își păstrează rangul, dar în schimb pot administra zona atribuită. Trecerea la level 3 se face automat la atingerea pragului de 25,000 editări.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times

POSTER_ID:1067056

1

Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Următorii editori au primit Level 3:
IanYq - pentru jud Brăila și o parte din jud Bacău
cristian_lungu - pt jud Tulcea
keryro - pt jud Cluj
morovali86 - pt Brasov
iancau-cristian - pentru jud Salaj
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by spookyx
Cineva întrebase aici dacă se anunță când cine primește level 3 - Area Manager.

Voi anunța de acum aici când vor primi cei care solicită și li se aprobă cererea de Area Manager.
spookyx
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 2081
Has thanked: 53 times
Been thanked: 333 times
Send a message
[blur]Click here to see my signature[/blur]

Post by SavoEr
Salut! Am scris o cerere pentru administrare zonă acum aproape o lună (16 februarie). Nu am primit încă un răspuns iar detaliile completate acolo (puncte și editări) au crescut ceva de atunci - sunt destul de aproape de L4.
SavoEr
Posts: 85
Has thanked: 30 times
Been thanked: 23 times
Send a message

Post by satwien
Prahova: Aveti nevoie de cineva care sa corecteze zona Ploiesti si restul judetului Prahova? Locuiesc in Ploiesti si fac naveta zilnic la Bucuresti, asa ca ...
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by RudolfHanzelik
Salutare. Rudolf Hanzelik sunt din Hunedoara, sunt și cartograf pe platforma hărților Google încă din 2009 și am văzut că în zona municipiului Huedoara sun niște neconcordanțe la anumite străzi. Unele străzi nu le pot corecta decât dacă am Nivel 2 sau 3...
RudolfHanzelik
Posts: 3
Send a message

Post by paulned
danielmarian2015 wrote:Salut,
Sunt multe nume greșite/schimbate și locații ce și-au schimbat domeniul de activitate in zona: https://www.waze.com/ro/livemap?lon=21. ... 85&zoom=17 de aceea cer acces de editare.
Mulțumesc
Buna,

Poti modifica ceea ce crezi tu ca s-a schimbat si o sa iti aprob daca modificarile sunt corecte sau iti deblochez segment/POI dar o sa am nevoie de permalink.

Te rog sa nu raspunzi aici ca o sa facem off-topic. Imi trimiti PM sau ne auzim pe chat/slack.

Numai bine
paulned
Posts: 10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by nmihaic
Salut, 
Pe timisoara este alocat?
daca mai este un loc ajut si eu.
nmihaic
Posts: 2
Has thanked: 1 time
Send a message

Post by MoroVali
spookyx wrote:Următorii editori au primit Level 3:
IanYq - pentru jud Brăila și o parte din jud Bacău
cristian_lungu - pt jud Tulcea
keryro - pt jud Cluj
morovali86 - pt Brasov
iancau-cristian - pentru jud Salaj
Multumesc pentru administrarea de zona, dar tot lvl 2 sunt. Mi-am sichimbat userul "MoroVali" din "morovali86"
MoroVali
Posts: 9
Send a message

Post by MoiseGabrielSebastian
As dori pe contul MoiseGabrielSebastian, acces sa pot edita in zonele acestea:

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 847&zoom=0

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 847&zoom=0

https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 847&zoom=3

Vad ca nu reusesc sa-mi recuperez contul GabrielSebastianMoise !

Multumesc !
MoiseGabrielSebastian
Posts: 2
Send a message