Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by dacianova
dani_el_01 wrote:
ciprian-coman wrote:La mine apare Lock level 1.
Aceeasi problema o am si eu de exemplu aici https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =183668364
Desi merg zilnic pe el, chiar eu l-am editat ultimul si imi apare blocat pe level 1 nu-l pot edita pentru ca " You cannot edit this segment. You may only edit segments in your driving area."
waze.jpg
Mie imi apare blocat level 2
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
ciprian-coman wrote:La mine apare Lock level 1.
Capture.PNG
Ok, apare lock level 1 dar fiind conectat la un lock level 4 nu-l poti edita. Si chiar daca ai putea sa-l editi, n-ai putea sa salvezi modificarile din acelasi motiv.
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message


Post by dacianova
Și eu folosesc săgeata. Pune o captură să vedem și noi.

Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
BgdXYY wrote:Salutare,

Waze-ul meu a trecut zilele astea de 10 000 km ... numarul asta rotund m-a dus cu gandul la revizii ... Daca waze nu infunda filtrele si nu inegreste uleiul iar la nevoie isi face singur update ... ma gandeam ca ar fi interesant de avut o atentionare de revizie/service al masinii.

- sa existe modalitatea de a selecta masina cu care mergi (daca folosesti waze pe mai multe masini)
- un camp in care sa se treaca numarul de km ai masinii (eventual cu posibilitate de update daca masina ta e folosita de altii care nu folosesc waze)
- un camp in care sa se treaca intervalul de service al masinii (10k, 15k, 25k, sau in timp)
- eventual, ar fi si mai cool sa se poate conecta la o interfata de aia OBD-II si sa-si poata lua singur informatiile astea, eventual si erorile de pe diagnoza.

Drum bun si placut!
Pentru ceea ce propui tu acolo există alte aplicații. Nu cred că cei de la Waze vor introduce astfel de opțiuni.

Trimis de pe al meu SM-G900F folosind Tapatalk
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dacianova
ssxxxx wrote:Cam de o luna, cel putin o data pe zi, in timpul deplasarii, primesc mesajul 'Ai parcat aici', dupa care rutarea se inchide, ca si cum as fi ajuns la destinatie. Programul continua sa ruleze, semnalul Gps se pastreaza, trebuie insa sa introduc din nou destinatia. Aveti idee de unde poate fi? Waze este instalat pe telefon, Android 6, atat updateurile de waze cat si de SO sunt la zi.
Bună,

Poți raporta aici problema ta: https://support.google.com/waze/answer/ ... ic=6262587
dacianova
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 1147
Has thanked: 38 times
Been thanked: 289 times
Send a message

Post by dani_el_01
ciprian-coman wrote:La mine apare Lock level 1.
Aceeasi problema o am si eu de exemplu aici https://world.waze.com/editor/?zoom=8&l ... =183668364
Desi merg zilnic pe el, chiar eu l-am editat ultimul si imi apare blocat pe level 1 nu-l pot edita pentru ca " You cannot edit this segment. You may only edit segments in your driving area."
waze.jpg
(157.19 KiB) Downloaded 1095 times
dani_el_01
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by dani_el_01
dacianova wrote: Mie imi apare blocat level 2
Pai ultimul care l-a modificat am fost eu, level 1. Nu are cum sa fie blocat level 2. Si chiar de-ar fi, eroare nu spune ca este blocat ci ca nu am fost prin zona desi pot edita toate stradutele adiacente.
dacianova wrote: Ok, apare lock level 1 dar fiind conectat la un lock level 4 nu-l poti edita. Si chiar daca ai putea sa-l editi, n-ai putea sa salvezi modificarile din acelasi motiv.
Nu este adevarat, daca nu este segmentul blocat il poti edita chiar daca este conectat la un alt segment blocat.
dani_el_01
Area Manager
Area Manager
Posts: 83
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by danutzu_TTY
Este la un moment dat cand, daca vei sa cauti ceva, si waze "vede" ca esti in miscare, te intreaba daca esti sofer sau pasager. Daca alegi sofer, iti da "pass" nu te lasa sa cautti
danutzu_TTY
Posts: 48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by DevianceCristian
Salut

Azi noapte ma prins radar-ul, nu aparea pe harta pentru ca ei raporteaza ca nu mai e.

Dupa parerea mea ar trebui un filtru la aplicatie sau ceva in genul asta pentru ca dupa ce mi-a luat actele ca sa faca procesul verbal am raportat radar, in 5 min cand a venit sa imi dea procesul verbal deja nu mai aparea radar pe harta si ma si intrebat la vrajeala "ce nu suntem pe harta .... ciudat ca suntem de la 22:00) avea un ton in voce de genul "pazea ca nu mai suntem asa fraieri"

Parerea me e ca ar trebui un filtru si daca reporteaza acceasi persoana din accelasi loc de 3 ori sa fie ignorat sau sa trebuiasca 10 persoane diferite sa raporteze ca nu mai e radar mai bine sa-ti arate fals decat sa fie acolo.

Atentie nu am scris ce am scris mai sus ca mor ca am luat o amenda iau cam 1 pe an si nu mor din asta e doar o parere si o sugestie atat.

Multumesc si o zi buna fara evenimente.


Nu stiu daca am scris corect aici sper ca da, daca nu rog un admin sa mute post-ul
DevianceCristian
Posts: 2
Send a message