Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by hidegandras
spookyx wrote:probabil nu exista vreo intoarcere permisa in waze. recomand sa adaugi una ici-colo...
Am verificat, existau trei posibilitati: La OMV, la Dedeman si putin mai jos la Rompetrol. Sau nu face rutarea prin benzinarii?
hidegandras
Area Manager
Area Manager
Posts: 78
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message
Waze on iPhone 5s on Digi.Mobil
Area manager - Târgu-Mureș

Post by IanYq
ehe! stai calm. a blocat-o sa nu strice altii :)
IanYq
Posts: 90
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by IanYq
2. mergi cu 80 km/h ca sa nu prinzi vreun radar sau vreun laser... e mai safe! :D
IanYq
Posts: 90
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Send a message

Post by LPopa
Uneori cand adaug segmente de drum, ele raman rosii, desi editez denumirea si tipul de drum cu partea de conexiuni aferente. De ce se intampla asta?
LPopa
Posts: 3
Send a message

Post by LPopa
O alta intrebare: se pot edita si numerele pe strada? Se intampla sa introduc adresa si ma duce in capatul opus al strazii.
LPopa
Posts: 3
Send a message

Post by MindToAsk
Se intampla sa postez un radar iar când ma întorc în aceeași zona (la scurt timp) sa nu primesc notificare. Vad pe harta politia, dar masina nu mai e la fata locului. As vrea sa raportez ca nu mai e acolo, dar nu am cum. Oare se intampla doar când repostează un robot via Eu sau e o eroare aleatorie?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Sambata trecuta am fost pana la partia Alunis din Sovata. Este asfalt pana la ~5km de partie de unde se continua cu dirt road in stare foarte buna (oricum e mereu acoperit cu zapada). Pana unde tine asfaltul era trecut pe harta iar de acolo am desenat eu cu buldozerul. Chestia e ca de pe la jumatatea drumului nu mai exista semnal pe orange ceea ce implicit iti ia posibilitatea de a comunica cu serverul, deci poti sa tot desenezi cu buldozerul ca iti salveaza doar pana unde ai semnal. Daca ulterior incerc sa editez pe harta nu pot decat o mila in jurul ariei in care am condus - ceea ce nu ma duce pana la partie.

Inteleg principiul waze-ului de a primi informatii de trafic in timp real, dar cred ca ar fi util sa mearga si in mod offline ca si harta doar.

Maine merg din nou in Sovata. Stie cineva care este timpul cat poti sta offline pana sa iti inchida sesiunea? Adica cu ce viteaza trebuie sa urc pana la partie si inapoi la zona cu semnal ca sa pot edita apoi harta aceea?
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Despre drumul acesta este vorba: https://www.waze.com/editor/?lon=25.140 ... 72&env=row. Partia e cam la 2 km de unde am lasat segmentul neterminat, portiunea aceea defrisata in padure in partea dreapta. Incerc maine cu buldozerul si la intoarcere. Navigarea stiu ca nu a functionat ca nu aveam semnal, buldozerul nu l-am incercat sa vad daca merge deschizand aplicatia cand nu am semnal.
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
E perfect. Mulțumesc. Drumul continua, dar nu pentru golful meu. Pana unde l-ai trasat e practicabil pentru mașini mici.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Am dezinstalat și reinstalat aplicația și ROM-ul de nenumărate ori dar deși dezactivez notificările push tot îmi apar notificări. Mai pățește cineva asta?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message