Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by MindToAsk
Nu vi se pare prea disproporționat markerul poziției mașinii fata de drum? Sunt cazuri unde masina mea pe harta ocupa 2 străzi și dacă nu cunoști zona este cam dezorientant sa navighezi cu "trenul" pe șosea.

Mi se pare mult mai util un drum mult mai lat (zoom in mai mare) pe harta, sau zoom în funcție de viteza gen iGO, unde la viteza de localitate poți vedea toate detaliile dintr-o privire.

Sper sa fie deja în lucru o asemenea opțiune :).

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
adryanosss wrote:Păi și nu avem? http://img.tapatalk.com/d/14/01/31/3y7abuny.jpg

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Ba da, avem, dar nu este suficient de mare zoom-ul.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by MindToAsk
Orice viteza, chiar și staționat. Drumul este reprezentat prea îngust față de mașină.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
MindToAsk
Area Manager
Area Manager
Posts: 176
Has thanked: 38 times
Been thanked: 14 times
Send a message

Post by mismomoho
Eu ma așteptam ca acest lucru sa fie făcut în mod automat. In general, eu nu privesc la ecran, doar ascult instrucțiunile. In momentul în care primesc apel, abia reușesc sa răspund la telefon, sa-l pun pe difuzor și, uneori, sa dau volumul la maxim. Daca mai trebuie sa și mut înapoi pe Waze și sa dau câteva clickuri pe niște butonele... e ca și cum as scrie SMS-uri la volan. Oricum, dacă convorbirea e mai lunga, la încheierea ei trebuie sa deblochez ecranul (rotit la 90) și sa aduc în foreground Waze. He, he, am încercat opțiunea "Keep Waze in foreground", dar nu mai pot da telefonul pe difuzor.
mismomoho
Posts: 61
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times
Send a message
Waze + Gabriela pe un telefon nou

Post by satwien
Se pot dezactiva instructiunile verbale pe care le da navigatia in background-ul unei convorbiri telefonice? Este enervant sa vorbesti la telefon iar tanti navigatoarea sa-ti spuna "intrati in sensul giratoriu si ... (pauza luuuunga) ... parasiti-l la a 3-a iesire".
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by satwien
Mici greșeli de traducere, chiar dacă nu sunt bug-uri ...

http://content.screencast.com/users/sat ... -57-41.png

In loc de "Categorii" ar trebui "Categorie" (sa fim consistenti cu restul denumirilor de câmpuri)
In loc de "Stați Benzinărie" ar trebui "Benzinărie" sau "Stație Carburanți".

http://content.screencast.com/users/sat ... -29-45.png

In loc de "Categorii" ar trebui "Categorie", plurarul nu-și are sensul, nu se pot selecta mai multe obiecte.
Idem pentru "Selectează categorii", ar trebui "Selectează categorie".
In loc de "Servici Auto" ar trebui "Servicii Auto".
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by satwien
Dupa ce am facut update la iOS 8.0 (pe iPhone 5s), Waze a crapat de trei ori in decurs de doua zile. Pe iOS 7 nu am avut nicio problema. Am trimis rapoartele la Waze, sper ca 3.9.0 sa fie compilat pe iOS 8. Poate confirma cineva asta? Exista pe undeva un formular de raportare bug-uri?
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by satwien
Update-ul la Waze 3.9.0 a fost lansat. Sa vedem ce aduce nou ...
WHAT'S NEW
Version 3.9 introduces Waze Places! Help make information on local places fresh & accurate for everyone.

- Easily add or edit places, businesses, or residential
- Add driving related info like if a place has a parking lot or drive-thru
- Add arrival photos to help other find a place at any time
- Drive with Waze until you park: your parking location will be saved automatically. Plus Waze will learn where to find parking and how much time to account
- Search autocomplete now worldwide
- Bug fixes
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by satwien
Astazi am facut cca 700 km pe drumurile patriei si mai bine de jumatate din rapoartele pe care am incercat sa le transmit (radare, politie, accidente etc) nu am putut sa le transmit datorita lipsei conectivitatii. Problema este ca in multe din aceste cazuri aveam semnal full 3G, dar totusi Waze nu reusea sa se conecteze la servere ... frustrant.
Daca ajuta pe cineva: Waze 3.9.0, iPhone 5S, iOS 8.0.2.
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by satwien
Vodafone
satwien
Posts: 55
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Send a message