O mica obeservatie, poate conteaza.
Exact strada pe care stau eu, a fost modificata si verificata de mana mea, adaugat un mic magazin la un colt. Pe aceasta strada NU exista GPS Points, in ciuda acestui fapt, Robert mi-a zis, in prima instanta, ca a modificat strada pentru ca s-a schimbat poza BING...eu am verificat strada si cursorul este exact pe linie in timpul mersului, de unde si pana unde stie el ca s-a modificat si pozitia sau ca nu era buna pozitia strazii...nu pot sa imi dau seama. Apoi, a doaua "goanga", mi-a zis ca de fapt a modificat segmentele dupa punctele GPS, in zona acesta de care vorbesc, puncte gps sunt doar pe strazile principale, pe strada mea nicidecum...aceeasi situatie pe multe alte strazi pe care eu am trecut, cursorul era ok, nu sunt puncte gps dar totusi au fost modificate segmentele ca si pozitie....
Sa nu mai vorbesc de strazile care le-a modificat si pe care le-a lasat cu sensurile anapoda complet.
Si ca sa fiu concis, este vorba de Str. Unirii, la intersectia cu Bibescu Voda este un mic magazin exact pe colt, eu cu mana mea l-am pus acolo si verificat cu GPS-ul pornit. Nu exista gps point...de unde si-o fi dat el seama ca trebuie tras de strazile alea...chiar nu stiu. Acum, bineanteles, ca Bibescu Voda e tras mult spre stanga , sunt pe langa cu cursorul, chiar o sa pun buldozerul sa creeze alt drum cumva paralel. Asta e doar un exemplu care mi l-am amintit pe moment.
https://world.waze.com/editor/?lon=26.0 ... TTTTTTTTFT
De aici am tras eu concluzia, poate buna poate rea, ca domnul Robert a dorit sa faca rost de niste puncte pe Waze cu orice pret.
Exact strada pe care stau eu, a fost modificata si verificata de mana mea, adaugat un mic magazin la un colt. Pe aceasta strada NU exista GPS Points, in ciuda acestui fapt, Robert mi-a zis, in prima instanta, ca a modificat strada pentru ca s-a schimbat poza BING...eu am verificat strada si cursorul este exact pe linie in timpul mersului, de unde si pana unde stie el ca s-a modificat si pozitia sau ca nu era buna pozitia strazii...nu pot sa imi dau seama. Apoi, a doaua "goanga", mi-a zis ca de fapt a modificat segmentele dupa punctele GPS, in zona acesta de care vorbesc, puncte gps sunt doar pe strazile principale, pe strada mea nicidecum...aceeasi situatie pe multe alte strazi pe care eu am trecut, cursorul era ok, nu sunt puncte gps dar totusi au fost modificate segmentele ca si pozitie....
Sa nu mai vorbesc de strazile care le-a modificat si pe care le-a lasat cu sensurile anapoda complet.
Si ca sa fiu concis, este vorba de Str. Unirii, la intersectia cu Bibescu Voda este un mic magazin exact pe colt, eu cu mana mea l-am pus acolo si verificat cu GPS-ul pornit. Nu exista gps point...de unde si-o fi dat el seama ca trebuie tras de strazile alea...chiar nu stiu. Acum, bineanteles, ca Bibescu Voda e tras mult spre stanga , sunt pe langa cu cursorul, chiar o sa pun buldozerul sa creeze alt drum cumva paralel. Asta e doar un exemplu care mi l-am amintit pe moment.
https://world.waze.com/editor/?lon=26.0 ... TTTTTTTTFT
De aici am tras eu concluzia, poate buna poate rea, ca domnul Robert a dorit sa faca rost de niste puncte pe Waze cu orice pret.
Re: Ghid de editare