Post by vectra96
De exemplu, strazile de aici care nu se suprapun pe imaginea aeriana, trebuie aliniate. Chiar daca nu am puncte gps, dar stiu ca imaginea aeriana este calibrata, pot sa fac alinierea.
https://world.waze.com/editor/?lon=26.0 ... ,180792714
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
flomanea wrote:Sau ce te-a facut sa ii dai lui dreptate?
Salut, eu nu dau dreptate nimanui, ca nu sunt judecator, ci doar invitam la o solutie pentru depasirea acestui moment.
Dar prin faptul ca ti-a raspuns la mesaje, ti-a explicat ce a facut si cum stau lucrurile, prin limbajul civilizat folosit , prin ceea ce a mai facut pentru waze si nu in ultimul rand experienta pe care o are, RobertBP si-a castigat o anumita credibilitate in fata mea.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
spookyx wrote:referitor la prescurtari
La rigoare, ar trebui sa folosim cuvantul "abrevieri". La o cautare pe google, nu am gasit o abreviere general acceptata pentru "aleea", va rog sa cautati si voi, dar tinand cont de faptul ca se economisesc (doar) 2 caractere, zic si eu sa nu abreviem aici.
spookyx wrote:referitor la DNuri DJuri in numele drumurilo
Aici am explicat in alta parte care e dezavantajul la pastrarea DN in denumirea strazii. Recunosc ca am experimentat, fara un acord general, in cateva cazuri, dar nu am reusit sa trag o concluzie.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
Modificare in editor? Permisiune de U-turn?

Se activeaza U-turn prin allow all turns? Am verificat, NU. Foarte bine.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
Nu stiu daca s-a discutat deja, dar are cineva idee ce se intelege prin "drum inchis pe timp de iarna"? Exista date calendaristice sau e altceva? Cum se introduce in waze?

Am patit-o ieri, n-am respectat acest indicator si era sa-mi las oasele pe acolo. Am pus lanturi, s-a rupt unul, nici o masina in 2 ore, zapada si gheata, pante abrupte, nu tu parapeti: un cosmar. Ruta mi-a fost indicata de waze si cativa sateni mi-au confirmat ca se poate merge pe acel sector de drum, nu i-am mai prins la intoarcere sa le multumesc.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Attachments
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
Chestia e ca daca te prinde politia pe acolo, acum, iti ia carnetul. "Timpul de iarna" e o formulare care sa nu le dea lor batai de cap? Adica te duci in decembrie si daca e uscat e OK iar daca e zapada iti ia carnetul? Ei nu pun bariera la intrare. Sau in mai, se intampla sa mai ninga, tu ajungi sus si-ti ia carnetul?
Cum vine asta?
Eu am dat un search prin codul rutier dar nu m-am lamurit.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
pai dacă circuli pe interzis....


Sent from my iPhone using Tapatalk
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile

Post by vectra96
Da, e greu de pus in waze, dar am bagat-o cu interzis intre 1 nov- 31 martie. Semnul mare cerc rosu cu dunga alba e semnul de interzis.
vectra96
Posts: 189
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times
Send a message
Waze on Windows Mobile