Oli tarkoitus vaan nopeasti lisätä pari puuttuvaa tietä 132:lle Vihtijärven seudulla. Nyt kohta nelisensataa edittiä takana ja päämääräni ei vieläkään lähesty loppua.
Koska tuo Vihtijärvi on varmasti aika monen pk-seudun editorinkin helposti saavutettavissa, niin sinne olisi hyvä saada käsiä. Aluetta on aikoinaan piirretty liian isolla Dirt road pieteetillä, joten käytännössä kaikki tiet on merkitty Dirt roadeiksi. Lisäksi jostain selittämättömästä syystä kartan piirtelyssä on p**seilty huolella: Tuossa näkyy alla alkuperäinen Dirt road ja punaiset on tekemäni korjaukset. Ei, tuonne itään ei mene edes polkua tuosta pihatiestä. Ja mikään ei siis todellakaan selity ilmakuvan offsetilla: Pyysyrjäntiellä oli vieläpä GPS trackeja, joten tuo vanha tilanne ei liian hyvää mainosta Wazelle ole ollut.
Teitä on myös jätetty nimeämättä, nimetty väärin, käännökset on miten sattuu, lähes jokainen risteys sisältää U-käännöksiä, teitä puuttuu, pelto-/metsäteitä on piirretty, jne jne. Voisi jopa sanoa, että helpompi ja nopeampi olisi piirtää alue tyhjästä uudestaan.
Heitän nyt vaikka tällaisen linkin:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 829&zoom=1
Surffailkaa ympäriinsä ja alatte löytää. Käytännössä siis ongelma-alue on VT25:sta pohjoiseen, Vihtijärvi-Haimoo-etc ja siitä Lopen suuntaan.
Koska tuo Vihtijärvi on varmasti aika monen pk-seudun editorinkin helposti saavutettavissa, niin sinne olisi hyvä saada käsiä. Aluetta on aikoinaan piirretty liian isolla Dirt road pieteetillä, joten käytännössä kaikki tiet on merkitty Dirt roadeiksi. Lisäksi jostain selittämättömästä syystä kartan piirtelyssä on p**seilty huolella: Tuossa näkyy alla alkuperäinen Dirt road ja punaiset on tekemäni korjaukset. Ei, tuonne itään ei mene edes polkua tuosta pihatiestä. Ja mikään ei siis todellakaan selity ilmakuvan offsetilla: Pyysyrjäntiellä oli vieläpä GPS trackeja, joten tuo vanha tilanne ei liian hyvää mainosta Wazelle ole ollut.
Teitä on myös jätetty nimeämättä, nimetty väärin, käännökset on miten sattuu, lähes jokainen risteys sisältää U-käännöksiä, teitä puuttuu, pelto-/metsäteitä on piirretty, jne jne. Voisi jopa sanoa, että helpompi ja nopeampi olisi piirtää alue tyhjästä uudestaan.
Heitän nyt vaikka tällaisen linkin:
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 829&zoom=1
Surffailkaa ympäriinsä ja alatte löytää. Käytännössä siis ongelma-alue on VT25:sta pohjoiseen, Vihtijärvi-Haimoo-etc ja siitä Lopen suuntaan.
Re: Alueita hyvällä sateliittikuvalla, katuja vailla