Post Reply

Έργα ΜΕΤΡΟ σε λιμάνι Πειραιά // Unsplit Suggestion

Post by JimmyK1
Καλημέρα σε όλους. Πέρασα αργά χθές το βράδυ απο το λιμάνι του Πειραία και είδα ότι είχαν κλείσει διάφορα ρεύματα σε μερικούς δρόμους για αλλαγές. Ψάχνωντας λίγο παραπάνω ανακάλυψα ότι θα δημιουργηθεί εργοτάξιο ΜΕΤΡΟ στο λιμάνι οπότε θα υπάρξουν κυκλοφοριακές ρυθμίσεις.

Συγκεκριμένα βρήκα τον παρακάτω χάρτη:
http://1.bp.blogspot.com/-85ep9Opg_Jg/V ... llages.PNG

και το άρθρο, το οποίο τις περιγράφει αναλυτικά καθώς και τις σχέδιο για τις αλλαγές μετά τον Οκτώβρη.

1. Θα προσπαθήσω να περάσω και σήμερα ώστε να επιβεβαιώσω ότι όντως δόθηκαν στη κυκλοφορία όπως περιγράφεται και να κάνω τις απαραίτητες αλλαγές στο χάρτη. Εννοείται πως αν περάσει αλλος fellow wazer νωρίτερα και το επιβεβαιώσει, μπορεί να κάνει τις αλλαγές - απλά ας ενημερώσει εδώ ώστε να μη δουλεύουμε μαζί το χάρτη και γίνει μπάχαλο.
@dtsoukalas/@Dekis ή οποιοσδήποτε άλλος lvl4+, pls unlock here: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... ,184645184

2. Με βάση και το Πρόταση για Βέλτιστη Πρακτική: Two Way Roads vs One Way Road προσωπικά θεωρώ και προτείνω οι δρόμοι περιμετρικώς του λιμανιού να ΜΗΝ είναι ξεχωριστά ρεύματα αλλά ένα ενιαίο - εκτός απο το κομμάτι που επάνω στο χάρτη φαίνεται να έχει καθαρή απόσταση μεταξύ ρευμάτων. (ένα επιπλέον πλεονέκτημα είναι πως με έναν ενιαίο δρόμο θα είναι δυνατή και η υποβολή traffic reports και απο το αντίθετο ρεύμα, ιδιαίτερα χρήσιμο σε μια περιοχή όπως το λιμάνι που πήζει συχνά).

Αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη/άποψη θα ήθελα να την ακούσω αλλιώς αν δεν υπάρχει απάντηση μετά απο εύλογο χρονικό διάστημα (1-2 εβδομάδες), θα αρχίσω την διόρθωση.
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times

POSTER_ID:16195783

1

Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by dtsoukalas
Μπορείς να ξεκινήσεις όταν έχεις χρόνο και όρεξη... Αν υπάρχει κάποιο κομμάτι που χρειάζεσαι να γίνει unlock στείλε μου pm, μπράβο εξαιρετικό post!
dtsoukalas
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 208
Has thanked: 61 times
Been thanked: 40 times
Send a message


Post by JimmyK1
Πριν λίγο επιβεβαίωσα ότι η ρύθμιση είναι (παραδόξως) ακριβώς όπως προβλεπόταν, και έκανα τις απαραίτητες αλλαγές.
Όλοι οι Wazers που περνάνε απο το λιμάνι θα έχουν εντελώς επικαιροποιημένους χάρτες μετά το επόμενο tile update ;->
dtsoukalas wrote:Μπορείς να ξεκινήσεις όταν έχεις χρόνο και όρεξη... Αν υπάρχει κάποιο κομμάτι που χρειάζεσαι να γίνει unlock στείλε μου pm, μπράβο εξαιρετικό post!
Δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ με το unsplit, πάει στα to do.
Θέλω ένα Lvl4 unlock όμως για να μετακινήσω την προβλήτα γιατί τώρα πέφτει πάνω στα έργα και τον δρόμο: https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 99.2238836
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Thanks Dimitri, προβλήτα moved ;->
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Καλησπέρα Mard_el και καλωσήρθες στο forum!
(προσπάθησα να τα πούμε και μέσω του chat στον editor αλλά μάλλον δεν με είδες :) )

Κοίταξα την περιοχή που λες και αν βρήκα καλά, επιτρέπεται στροφή αριστερά στην Ακτή Κονδύλη προς τον σταθμό και στην Θεσμοφορίου και στην Αιγάλεω.

Αν θες, στείλε μου ένα permalink ακριβώς που υπάρχει το πρόβλημα και το βλέπουμε. Εναλλακτικά, αν σε ξαναδρομολογήσει λάθος, ακολούθα την σωστή διαδρομή και κάνε report μέσα απο την εφαρμογή για wrong turn και θα το δούμε!
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Απλα ενημερώνω για τους υπόλοιπους πως τα είπαμε στο editor chat με τον Mard_el και λύθηκε το πρόβλημα. Ελπίζω να τον βλέπουμε και πιο συχνά στο forum ;)
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by Mard_el
Καλησπέρα, αντιμετωπίζω πρόβλημα στην πλοήγηση στο λιμάνι ερχόμενος από την περιοχή του Κερατσινίου. Υπάρχουν τρεις δρόμοι που πέφτουν στο λιμάνι (Ψαρρών (στροφή Σωκράτους, Θεσμοφορίου), Αιγαλέω, Παναγιώτη Βλαχάκου) και με πηγαίνει η πλοήγηση από ένα περίεργο δρομολόγιο χωρίς να ακολουθεί κάποια κλασσική διαδρομή. Είδα στον χάρτη ότι κανένας δρόμος από αυτούς δεν επιτρέπει στροφή αριστερή στο λιμάνι στο ρεύμα που πηγαίνει προς τον Ηλεκτρικό Σταθμό παρόλο που κανονικά επιτρέπεται. Δεν έχω δικαίωμα να επέμβω στους δρόμους αυτούς δυστυχώς.
Mard_el
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Mard_el
Καλησπέρα, ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση τον JimmyK1 και προπάντων για την υπομονή του αφού ως αρχάριος που είμαι έχω και πολλές απορίες αλλά κάνω και πολλά λάθη. :) Υπάρχει επίσης ένα σημαντικό ακόμα λάθος στον χάρτη του Πειραιά και αφορά τη μονοδρόμηση της Λεωφόρου Β. Γεωργίου που έχει γίνει στα πλαίσια των έργων του Μετρό. Είναι πλέον από την Γρ. Λαμπράκη η κατεύθυνσή της προς την Εθνικής Αντιστάσεως. Έχει πάψει να είναι διπλής κατεύθυνσης.
Mard_el
Posts: 3
Been thanked: 2 times
Send a message