Post by JimmyK1
Καλημέρα Ηρακλή, η τελευταία ενημέρωση που έχω (απο 2/10) ειναι πως προς το παρόν εχουν παύσει κάθε εργασία στην Ελλαδα λόγω των προβλημάτων οπότε θεωρώ πως μπορείς (και πρεπει) να κανεις τις διορθώσεις.
Επιπλέον προτείνω τους μεγάλους αυτούς κόμβους να τους κλείδωσεις σε lvl3.

Βάζε οτι βρίσκεις στο sheet, όπως κανεις ηδη, και θα επανέλθω μόλις έχω νεώτερα.
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Α, εξαιρετικά ;->
Νέο αυτό με τα λάθος ονόματα. Είδα το έβαλες και στο spreadsheet, καλά έκανες.
Θα ρωτήσω τι έγινε και με τα "νέα" edits.
Πλέον ζήτησα επίσημα και εκ μέρους του community (νωρίτερα το είχα κάνει μόνο προσωπικά) να περιοριστεί η χρήση των IGN editors αποκλειστικά και μόνο στη προσθήκη νέων δρόμων στο δίκτυο.


Νομίζω πως τα locks είναι το έσχατο μέσο (ειδικά εφόσον δεν έχουμε πολλούς για unlocks όταν χρειάζεται) αλλά είναι μονόδρομος για την περίπτωση που περιέγραψες νωρίτερα με τον κόμβο. Δε νομίζω πως χρειάζονται locks στις κωμοπόλεις καθώς αύριο μεθαύριο μπορεί κάποιος ντοπιος wazer να διορθώσει τυχόν ελλείψεις μας ή αλλαγές.
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Thanks Ori for the prompt response.
Its nice to know that Waze takes our feedback seriously.

We will resolve any issues that we come across and will inform you of any extraordinary cases.

Dimitris
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Καλημέρα Ηρακλή, καλά κάνεις και τα βάζεις στο αρχείο, γνωρίζω ότι συνεχίζουν να τα βλέπουν, για "όταν και αν ξαναέρθουν οι IGN στην Ελλάδα".
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by karapan
Τώρα διαβάζω το θέμα ... και είχα απορία πριν 3-4 εβδομάδες ποιός θεός είχε απενεργοποιήσει την είσοδο αριστερά στον Περιφερειακό της πόλης των Ιωαννίνων, μπαίνοντας στην πόλη στο ύψος του Πανηπειρωτικού Σταδίου.

Βασικότατος κόμβος!
karapan
Posts: 167
Has thanked: 14 times
Been thanked: 24 times
Send a message
[img]https://s.waze.tools/c3s.png[/img][img]https://s.waze.tools/s0025.png[/img]ѧѦ ѧ ︵͡︵ ̢ ̱ ̧̱ι̵̱̊ι̶̨̱ ̶̱ ︵ Ѧѧ ︵͡ ︵ ѧ Ѧ ̵̗̊o̵̖ ︵ ѦѦ ѧ ... [i]"Life is too short for traffic."[/i]

Post by Mikempell
Καλησπέρα,
δεν έχω βιώσει τίποτα τέτοιο ακόμα στην περιοχή μου. Το μεγάλο πρόβλημα με τους νέους wazers είναι ότι δεν ενημερώνονται και μερικοί δεν γνωρίζουν καν την ύπαρξη φόρουμ (πόσο μάλλον Ελληνικού) και δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους. Θα πρέπει να βρούμε μια λύση πριν το πρόβλημα πάρει μεγάλες διαστάσεις.
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Μόλις εντόπισα ένα πρόβλημα από ING Editor. Έσβησε μερικούς δρόμους που είχα φτιάξει στην περιοχή της Μπάφρας και μάλλον τους έχει μετονομάσει (τώρα φένεται μόνο ένα Μ). Πιο κάτω "έσβησε" την περιοχή της Νεοκαισάρειας και την έκανε και αυτήν Μπάφρα.

Έχω δύο ερωτήσεις. Τι σημαίνει ING editor, αν μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί τους και αν όντως έχουν level.
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Καλησπέρα και πάλι. :idea: Αν θέλετε κάτι από τους IGN editors (να φτιάξουν μία περιοχή,να μην την πειράξουν ή ότι άλλο) πείτε το σε εμένα σε αυτό το post και θα τους το μεταφέρω. Αν μπορείτε δώστε και permalinks με τις περιοχές έκτος αν είναι μεγάλα αστικά κέντρα. Αν πάλι δεν τους θέλουμε στα πόδια μας (προσωπικά πιστεύω πως πρέπει να τους "στείλουμε" σε εντελώς αχαρτογράφητες περιοχές (συνήθως νησιά και χωριά) πείτε το κι αυτό.
Happy wazing! ;)
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Καλησπέρα! Εντόπισα μερικά νέα προβλήματα από ings.
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... 509&zoom=5

Ανάμεσα από τις οδούς Παπαναστασίου και Γεώργιου Γεννηματά έχουν προσθέσει μερικές οδούς μερικοί από τους οποίους είναι όλες οι στροφές απαγορευμένες. Θα τα διορθώσω μετά από αυτό το πόστ και θα τα προσθέσω στην λίστα που έφτιαξε ο Jim όταν μου παραχωρηθεί άδεια.

*Τις οδούς Εμμανουήλ Παππά και Ακτή Μιαούλη τις έχω αποσυνδέσει επειδή είναι κλειστές λόγω έργων!

Επίσης συμφωνώ με το οι ings να προσθέτουν μόνο καινούριους δρόμους και να μην πειράζουν το υπάρχον οδικό δίκτυο.

Επίσης θέλω να ρωτήσω με ποιο κριτήριο επιλέγονται οι ings γιατί με τέτοια λάθη που κάνουν δεν νομίζω ότι είναι πολύ έμπιστοι... :|
Happy wazing!
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Εντόπισα κι εγώ ένα λάθος οπού άλλαξε η κατεύθυνση του δρόμου (το είχα ελέγξει παλαιότερα). Το έβαλα και στην λίστα.
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece