Post Reply

Welcome Thread

Post by Mikempell
Καλησπέρα wazers!
Αυτό το thread είναι για να γράφει ο κάθε νέος wazer για τον εαυτό του και για να τον γνωρίσει το Ελληνικό forum.

Εδώ μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για τους παλαιότερους wazers.

Θα αρχίσω με τον εαυτό μου μιας και δεν το έχω κάνει ακόμα.
Με λένε Μιχάλη -γνωστός και ως Mike-, ζω και κάνω edits στην ευρύτερη περιοχή των Ιωαννίνων και είμαι μαζί με τον Ori (Unholy) διαχειριστής του Ελληνικού forum. Μου αρέσουν τα video games, battlefield, gta, watch dogs, euro truck, terraria και πολλά άλλα. Το ιντερνετικό μου ψευδώνυμο είναι Mikempell όπως και εδώ στο waze. Είμαι επίσης φανατικός ποδηλάτης και ψάχνω θήκη κινητού για το ποδήλατο για να έχω το waze μαζί μου :lol: . Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μπορείτε να το λέτε σε εμένα και θα προσπαθήσω να το λύσω ή να σας βοηθήσω ;) . Θέλω να ευχαριστήσω τον Δημήτρη (JimmyK1) και τον Ori (Unholy) που με βοήθησαν στα πρώτα βήματα μου με το waze.

Happy Editing!
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times

POSTER_ID:16958574

1

Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Myrfalas
Καλησπέρα και από εμένα, λέγομαι Παναγιώτης και μένω στην Θεσσαλονίκη.

Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το here maps αλλά έκανα ένα roadtrip στην Ρουμανία και μου σύστησαν το Waze οι ντόπιοι φίλοι κυρίως για τα μπλόκα και τα ατυχήματα που είναι πολύ συχνά. Γενικά το χρησιμοποιούν πάρα πολύ εκεί πέρα. Η οδηγική εμπειρία ήταν τελείως διαφορετική με το waze και πλέον το χρησιμοποιώ για την κίνηση. Όπου μπορώ θα κάνω και edit τον χάρτη μιας και ταξιδεύω πολύ.

Αυτά από εμένα, τα λέμε στους δρόμους :)
Παναγιώτης
Myrfalas
Posts: 1
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by miurasvkal
Καλησπέρα!
Νίκος λέγομαι και είμαι ένας μόνος cowboy στην περιοχή της Λιβαδειάς-Αθήνας. Βαρέθηκα να περιμένω την Google να αξιωθεί να μας δώσει την κίνηση των δρόμων και είπα να δοκιμάσω το Waze. Αλλά λογικά μέχρι να γίνει αρκετά δημοφιλές θα έχει αξιωθεί και η Google. Τέλος πάντων! Ασχολούμαι ανησυχητικά πολύ με το editing, 4 μέρες έχω τον καινούριο λογαριασμό και έχω χαρτογραφήσει το 95% της Λιβαδειάς από εκεί που δεν υπήρχε ούτε η μισή. Τα ονόματα μερικών μικρών δρόμων λείπουν και είναι σε αξιόλογο επίπεδο η πόλη. Μετά μένει να φτιάξω τους μεγάλους δρόμους του νομού οι οποίοι είναι για κλάματα. Καλώς σας βρήκα λοιπόν!
miurasvkal
Posts: 1
Send a message

Post by Mikempell
Καλησπέρα Πάρη στο forum του waze!
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Καλησπέρα και από εμένα Χρήστο και καλωσόρισες στο Ελληνικό forum!
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Καλησπέρα Θωμά, καλωσόρισες στο forum και καλό wazing :)
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
skroutzious wrote:Καλησπέρα σας,

Με λένε Νικόλα και βρίσκομαι Αθήνα και Βόλο. Ξεκίνησα με το waze μήπως και γλυτώσω λίγο κίνηση πηγαίνοντας και επιστρέφοντας από τη δουλειά. Ακόμα δεν έχω γλυτώσει κίνηση, αλλά το έχω βρεί εθιστικό, να κάνω report τα traffic jams. :-)
Καλησπέρα Νικόλα και καλό Wazing! :D
Για ό,τι χρειαστείς θα μας βρείς στο forum ;)
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by Mikempell
Καλησπέρα Νίκο!
Καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα του waze! Είναι ωραίο που έχουμε έναν ενεργό editor στην περιοχή αυτή. Απ ότι φαίνεται έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου καθώς είσαι ο μόνος στην περιοχή σου. Οποιαδήποτε απορία έχεις είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε ;) . Να τσεκάρεις συχνά το forum καθώς έχουμε κάποιους οδηγούς που φτιάχνουμε για την σωστή χρήση του map editor!

Mike
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by mikbak747
Καλησπέρα και από εμένα. Ονομάζομαι Μιχάλης, και ανακάλυψα το πρόσφατα τοWaze, τελείως τυχαία, και αποφάσισα να το δοκιμάσω σε μία από τις καθημερινές μου μετακινήσεις ανάμεσα από Τρίκαλα και Λάρισα.
Η αλήθεια είναι πως στην αρχή, λόγω έλλειψης χρηστών μου φάνηκε πως δεν είχε να μου προσφέρει κάτι, αλλά μετά από δοκιμαστική χρήση του σε μεγαλύτερες πόλεις (Αθήνα, Πάτρα, Βιέννη), με πολλούς χρήστες το λάτρεψα. Οπότε αποφάσισα να κάνω την αρχή στην περιοχή μου και να το χρησιμοποιώ όσο πιο τακτικά μπορώ. Διαπίστωσα όμως ότι στην πόλη μου υπήρχαν πολλές ελλείψεις και λάθη τα οποία αποφάσισα να διορθώσω και κόλλησα το μικρόβιο του Editing. Και με μεγάλη μου χαρά ανακάλυψα ότι υπάρχει και ενεργή κοινότητα στην Ελλάδα. Η οποία ευελπιστώ να μεγαλώσει κι άλλο!!!

Με εκτίμηση
Μιχάλης
mikbak747
Area Manager
Area Manager
Posts: 2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by mernion
Καλησπέρα σε όλους!

Ονομάζομαι Κωνσταντίνος και ανακάλυψα το waze ενώ βρισκόμουν στην Αμερική (οπου το χρησιμοποιούν μανιωδώς!) και σκέφτηκα να το δοκιμάσω και εδώ όταν γύρισα. Αντιμετώπισα κάποια προβλήματα με τις περιοχές που κινούμαι και έτσι αποφάσισα να ασχοληθώ με το edit για να τα διορθώσω. Το ένα λαθάκι έφερνε το άλλο και από εκεί που διόρθωνα ένα δρόμο π.χ. στο Χαλάνδρι κατέληγα να συμπληρώνω το όνομα ενός δρόμου που έλειπε στο Ψυχικό. Μέσα σε λίγες μέρες πήγα από level 1 σε level 2 και πλέον ασχολούμαι και με προβλήματα που αναφέρουν χρήστες της εφαρμογής (στις περιοχές που κινούμαι και εγώ και προφανώς μπορώ να κάνω edit). Εχω ήδη μιλήσει με pm με τους irafan, JimmyK1 και Mikempell και έχουμε "γνωριστεί", οπότε είπα να μοιραστώ και με τους υπόλοιπους λίγα λόγια για εμένα!

Καλώς σας βρήκα!
mernion
Posts: 60
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Send a message