Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by irafan
Γεια σου Κωνσταντίνε, καλως ήρθες στην παρέα μας.

Σου στέλνω PM με περισσότερες πληροφορίες

Ηρακλής
Karasavv wrote:Καλησπέρα και από μένα, είμαι ο Κωνσταντίνος και χρησιμοποιώ το waze τους τελευταίους έξι μήνες και μόλις την περασμένη εβδομάδα ανακάλυψα πως μπορώ να φτιάξω και χάρτες και κόλλησα το μικρόβιο. Έχω ξεκινήσει να κάνω edit στους χάρτες της Αριδαίας από όπου και κατάγομαι.
irafan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 493
Has thanked: 76 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by irafan
hariskar1 wrote:Καλώς ήρθες και καλά edits! Όποτε χρειάζεσαι βοήθεια ρώτα εδώ στο φόρουμ ή ακόμα καλύτερα στο http://waze-editors-greece.slack.com/
Πρόσφατα κάναμε πολλές προσθήκες στην Έδεσσα, αν γνωρίζεις την πόλη και έχεις δικαίωμα edit ρίξε καμία ματιά!

Κωνστντίνε, σου έστειλα πρόσκληση με ένα Link σε PM για να μπορέσεις να συνδεθείς μαζί μας στο slack

Ηρακλής
irafan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 493
Has thanked: 76 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by irafan
arvageo1 wrote:Καλημέρα από τη Σύρο!!!
Καλωσήρθες arvageo1
irafan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 493
Has thanked: 76 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by irafan
Καλωσήρθες Τάσο!

Ότι χρειαστείς στη διάθεση σου είτε μέσω του forum & PM είτε μέσω του slack που σου ανέφερε ο grkpete

Ηρακλής
irafan
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 493
Has thanked: 76 times
Been thanked: 139 times
Send a message

Post by JimmyK1
Για κάποιο λόγο, δεν φαίνεται να υπάρχει "κίνηση" σε αυτό το thread ενώ καλό θα ήταν να γνωριστούμε ;->

Αν και ενδεχομένως τα έχω ξαναγράψει παλαιότερα, με λένε Δημήτρη, έχω ως βάση μου την Αττική, αλλά κατάγομαι απο Κέρκυρα και κάνω τη διαδρομή αρκετά συχνά, και απο πάνω (Δομοκό/Καλάβρυτα/Εγνατία) και απο κάτω (Άκτιο/Ρίο).

Ασχολούμαι με το Waze κυρίως γιατί μου αρέσει να ξέρω όσο το δυνατόν με μεγαλύτερη ακρίβεια αν βρω κίνηση μπορστά μου αλλά και γιατί έχω βαρεθεί να βρίσκω λάθη σε Navi Apps. "Σπαταλάω", τον χρόνο μου περισσότερο στον editor απαντώντας σε URs η μιλώντας με άλλους Wazers στο Chat (όποτε υπάρχουν και το βλέπουν 8-) ).
Χαίρομαι ιδιαίτερα που τον τελευταίο χρόνο αρχίζει και γίνεται πιο ενεργό το Waze Community στην Ελλάδα αλλά και απο την έμφαση που δίνει πλέον και η ίδια η Waze στη χώρα. Είναι ανατροφοδοτούμενος αυτός ο κύκλος και πιστεύω πως σύντομα θα φτάσουμε κοντά στη κρίσιμη μάζα (ίσως όταν καταφέρουμε και την ενεργοποίηση του Gas Stations feature).

Και επειδή όπως είπα και στην αρχή, μάλλον οι νέοι είναι κάπως "ντροπαλοί", καλώ τους παλαιότερους dtsoukalas, irafan, grkpete, karapan να βοηθήσουν (ξανα)κάνοντας introduce τους εαυτούς εδώ ;->
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Καλως ήρθες Μανώλη,
Δημιουργείται γερή φωλιά στη Β. Ελλάδα ;->
Είσαι τυχερός γιατί έχεις αρκετά έμπειρους wazers εκεί τριγύρω!
Καλή αρχή!
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Thanks for stopping by BertZZZZ. When i asked you to come and post in this thread i hadnt realized you weren't Greek. I guess google translate does work quite good, your "Greek" in the URs has been flawless ;->

Nice to have you here, all help is welcome. Currently, we do not have any major differences from the US best practices as map editing is concerned so do check their wiki for guidance as you are a new editor.
And of course, do not hesitate to reach out if you need anything from us !
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Καλως ήρθες Στέφανε. Έχει ήδη κάνει εξαιρετική δουλειά στη Θεσσαλονίκη ο irafan και σίγουρα θα σε βοηθήσει να μάθεις ότι χρειάζεται σε ελάχιστο χρόνο!
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
skroutzious wrote:Καλησπέρα σας,

Με λένε Νικόλα και βρίσκομαι Αθήνα και Βόλο. Ξεκίνησα με το waze μήπως και γλυτώσω λίγο κίνηση πηγαίνοντας και επιστρέφοντας από τη δουλειά. Ακόμα δεν έχω γλυτώσει κίνηση, αλλά το έχω βρεί εθιστικό, να κάνω report τα traffic jams. :-)
Καλησπέρα και απο εδώ Νικόλα και καλή συνέχεια! Είμαι σίγουρος πως θα συνεχίσουμε να τα λέμε και στα URs :)
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ

Post by JimmyK1
Όντως με μεγάλη καθυστέρηση Enfant_Terrible, αλλά καλοδεχούμενος και όχι επειδή είσαι fellow - fan του Colbert (ελπίζω να τον παρακολουθούσες και απο εποχής Jon Stewart :)).

Happy Wazing!!
JimmyK1
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 346
Has thanked: 84 times
Been thanked: 57 times
Send a message
Global Champ | Greece Country Manager
Map Editing | Junction Style Guide | FAQ