Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Karasavv
Καλησπέρα και από μένα, είμαι ο Κωνσταντίνος και χρησιμοποιώ το waze τους τελευταίους έξι μήνες και μόλις την περασμένη εβδομάδα ανακάλυψα πως μπορώ να φτιάξω και χάρτες και κόλλησα το μικρόβιο. Έχω ξεκινήσει να κάνω edit στους χάρτες της Αριδαίας από όπου και κατάγομαι.
Karasavv
Posts: 10
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by kkartas
Καλησπέρα παιδιά, ονομάζομαι Κυριάκος και σπουδάζω Επιστήμη Υπολογιστών στο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά κατάγομαι από τη Χαλκιδική. Οπότε ξεκίνησα ήδη τα edits στο Ηράκλειο που βρίσκομαι τώρα, ενώ το καλοκαίρι θα αρχίσω στην Χαλκιδική μιας και παρατήρησα πως τα μέρη μου αρκετά τουριστικά μέρη έχουν πολλές ελλείψεις στο χάρτη. Κυρίως σκοπεύω να επικεντρωθώ στα πάρκινγκ και τα βενζινάδικα που είναι πολύ χρήσιμες πληροφορίες για τον οδηγό και αρκετά λείπουν, ενώ στη Χαλκιδική σκοπεύω να σχεδιάσω τους αρκετούς δρόμους που λείπουν. Οπότε σίγουρα θα χρειαστώ τη βοήθειά σας! :D
kkartas
Map Editor - Level 1
Map Editor - Level 1
Posts: 10
Send a message

Post by kostas47y
Γεια σας ονομαζωμαι Κωστας και μενω Χανιά Κρητης ειμαι νεος στο Waze εχω εντοπισει καποιο λαθος σε συγκεκριμενη διαδρομη ..με εβγαλε απο τον κεντρικο δρομο για να (κοψη ) δρομο και με εβαλε σε δισβατο Χωματοτσιμεντενιο δρομο ..... δεν ξερω αν μπορω να το διορθοσω μεσα απο το edit map
kostas47y
Posts: 2
Send a message

Post by kostas47y
Γειά σας καί από εμένα
Είμαι ο Κώστας από Χανιά Κρήτης χρησιμοποιώ τό Waze περίπου 2 χρόνια γιατί απλά είναι τό πιο αξιόπιστο.. καί αυτό οφείλεται σε όλους εσάς πού το ενημερώνετε για τυχόν λάθη...δεν έχω ασχοληθεί με τό edit τών χαρτών. ( Καί λόγω ηλικίας) αλλά αν χρειαστεί θά τό προσπαθήσω
kostas47y
Posts: 2
Send a message

Post by KouThan
Καλησπέρα!
Ονομάζομαι Θανάσης και εδώ και καιρό πειραματίζομαι με τους πίνακες του waze. Το username μου στο waze είναι KouThan και ζώ στην Αθήνα (Γαλάτσι) αλλά κατάγομαι από την Λήμνο. Έχω κάνει κάποιες προσθήκες δρόμων στην Αττική, κυρίως στο Ψυχικό και πρόσφατα άρχισα να προσθέτω δρόμους και στην Λήμνο γιατί δεν είχε σχεδόν τίποτα (και αυτά που είχε δεν ήταν συνδεδεμένα κτλ.). Έχω πέσει πάνω στο πρόβλημα οτί δεν μπορώ να κάνω edit όλη την Λήμνο γιατί είμαι μόνο level 1 και δεν άνοιγα το waze σε όλες τις διαδρομές που έκανα στο νησί γιατί ήταν λίγο άσκοπο (Γνωρίζω όλες τις διαδρομές και απλά το έκανα για να ξεκλειδώσω το edit. Επίσης άρχισα να προσθέτω και σημεία ενδιαφέροντος (Νοσοκομεία, Αστυνομία κτλ.) αλλά χρειάζεται επιβεβαίωση από level 2 editor.
Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε πως ανεβαίνεις level γιατί πραγματικά θα ήθελα να βοηθήσω στην βελτίωση του χάρτη και ιδιαίτερα σε μία περιοχή όπως η Λήμνος που δεν νομίζω να ασχοληθεί κάποιος άλλος.
Σας Ευχαριστώ,
KouThan
KouThan
Posts: 1
Been thanked: 1 time
Send a message

Post by lazarosm7
Καλησπέρα! Ονομάζομαι Λάζαρος(dah!) aka lazarosm7. Τώρα ζω στο Κορδελιό, Θεσσαλονίκη. Gamer, μεταλλάς και drummer. Για επαγγελματικούς και προσωπικούς λόγους κάνω αρκετά χιλιόμετρα εντός και εκτός πόλης. Πρέπει να πάσχω από OCD(ψυχαναγκαστικός), γι'αυτό και αποφάσισα να ασχοληθώ με το editing!
lazarosm7
Posts: 1
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by manolisk
Καλημέρα,

Μανώλης, από θεσσαλονίκη, χρησιμοποιώ το waze συνέχεια, ακόμα και για μικρές διαδρομές.
Ασχολούμε με το editing αλλά περισσότερο με το να μεγαλώσω το community.

Γενικά κινούμε βόρεια Ελλάδα αλλά και εξωτερικό.
manolisk
Posts: 26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Manoussos
Καλησπέρα,

είμαι ο Manoussos. Χρησιμοποιώ το waze εδώ και 1,5 χρόνο. Οι μετακινήσεις μου είναι κυρίως στο Βόλο και το Πήλιο.

Χαιρετισμοί
Manoussos
Posts: 13
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times
Send a message

Post by Manwaz16
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.
Με λένε Μανώλη και είμαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός, μένω στην Αθήνα, συγκεκριμένα στον Καρέα.
Τώρα σχετικά με τα GPS, είχα παλαιότερα ασχοληθεί με βελτίωση άλλων GPS S/W για προσωπική χρήση. Διαχρονικά έχω χρησιμοποιήσει αρκετά προγράμματα GPS (MLS Destinators 7-8-9, MIO, iGO Primo, Mireo, Don't Panic, Sygic, Google). Τώρα τελευταία χρησιμοποιώ το Waze, και μέχρι στιγμής έχω κάνει περίπου 1000 (994) edits οπότε είμαι στο Level 1. Εκτός από την ευρύτερη περιοχή μου, έχω σχεδιάσει σε μια περιοχή (Κωμόπολη) στην Μεσσηνία, το σχεδόν ανύπαρκτο μέχρι τότε οδικό δίκτυο ώστε να είναι πλήρες στο Waze.
Θέλω να ευχαριστήσω τον Δημήτρη Τσουκαλά (dtsoukalas) για την άμεση ανταπόκριση του για την διόρθωση του οδικού δικτύου στον Καρέα (απαιτούσε Level >2).
Manwaz16
Posts: 1
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Mardakis
Καλημέρα σας,

ονομάζομαι Ηλίας, ζω και κινούμαι μεταξύ των περιοχών του Πειραιά και του Γαλαξιδίου και θα προσπαθήσω μέσα από την προσωπική μου εμπειρία και τις μετακινήσεις μου να συμβάλλω στη βελτίωση μιας τόσο χρήσιμης εφαρμογής όπως είναι το Waze.
Mardakis
Posts: 15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message