Post by manemoi
Αν και δεν έχει πολύ σημασία, να σημειώσω πως ο toutouni είναι λαχανιάρης, δηλαδή γράφει δρόμους με το αυτοκίνητό του (ως τρελλός γκαζάκιας και οδηγός αγώνων). Το Dashboard Edit μάλλον δεν το έχει ανοίξει ποτέ αν και τον ψήνω να το κάνει.. :twisted:

Η λογική του waze για τους πόντους ανταμοίβει τους χιλιομετράδες και όχι τους editors. Όποιος βέβαια κάνει πολλά χιλιόμετρα παίρνει και αστεράκια και κάνει edit τα πάντα ;)
kazaline wrote:Fellow Waze Area Managers


O toutouni είναι ένα εξαίρετο παράδειγμα editor (κατά την άποψή μου έμπειρο πια να αναλάβει καθήκοντα ΑΜ σε κάποια περιοχή που γνωρίζει καλά)
Σπάζοντας την Αττική σε περισσότερους ΑΜ με τις αντίστοιχες ομάδες των editors τους θα έχουμε ένα καλύτερο αποτέλεσμα.
Προσωπικά στηρίζω την άποψη αυτή έχοντας ήδη παραιτηθεί υπέρ των manemoi ή/και toutouni, στον Πειραιά τον οποίο εξυπηρετούσα καταχρηστικά λόγω έλλειψης και AM και editors, πράγμα που πια δεν είναι χαρακτηριστικό μιας και η κοινότης μας έχει αυξηθεί κατακόρυφα το τελευταίο διάστημα.

Φιλικά
Δημοσθένης
manemoi
Posts: 18
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by manemoi
Συμφωνώ πως προέχει να βάλουμε πρώτα τους δρόμους σωστά με junctions (σχεδόν κανένας δε βάζει) και μετά τους αλλάζουμε χαρακτηρισμό.
Μου αρέσει η τελευταία πρόταση... Απλά διακρίνω ένα κενό ανάμεσα στο Primary Street (Αλεξάνδρας με 3 λωρίδες, Πατησίων με 2 λωρίδες) και στους απλούς δρόμους. Σε κάθε περιοχή υπάρχουν βασικοί δρόμοι που δεν έχουν 3 λωρίδες αλλά είναι βασικοί άξονες... Ίσως κι αυτούς primary?

hope this helps
so be it - manemoi
Theodore
manemoi
Posts: 18
Been thanked: 2 times
Send a message

Post by Mikempell
Καλησπέρα παιδιά,
έχω γίνει area manager στην περιοχή των Ιωαννίνων και διορθώνω διάφορα προβλήματα, φτιάχνω δρόμους, βάζω χωριά κτλπ. Προσπαθώ επίσης να "ισιώσω" την εγνατία και να την κάνω με δύο λορίδες στις περιοχές που είναι με μία. Έχω πάρει άδεια για μερικά τμήματα, αλλά για μερικά άλλα δεν έχω οπότε θα περιμένω να γίνω lvl 3. Αν θέλετε βοήθεια κάπου αλλού, ευχαρίστως να βοηθήσω! Καλό editing! ;)
Mikempell
Waze Local Champs
Waze Local Champs
Posts: 102
Has thanked: 25 times
Been thanked: 9 times
Send a message
Waze Greece
Greek Forum Moderator | Greek Wiki
Area Manager:Ioannina, Epirus, Greece

Post by rolo-hellevoet
Hello,

I was on vacation on the island of Kos. I saw that not many road where written in Waze. Can i help to drawing the roads? Can you open de area of Kos for me?

Greetings
Roland
rolo-hellevoet
Posts: 37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Send a message