"A", "P" un "V" ceļu tipi caur apdzīvotām vietām
Cienījamie redaktori, gribu pievērst jūsu uzmanību vienai diezgan svarīgai lietai.
Tātad.
Mēs apzīmējam A ceļus kā Major Highway un P ceļus kā Minor Highway. Viss ok, BET! Kā tikko tie super-duper ceļi nokļūst jebkurā apdzīvotajā vietā ar ātruma ierobežojumu (50-80km/h), tad mēs ņemam un nogriežam tos ceļus... viņi pazūd un to vietā parādas kaut kādas "primary street" vai dažreiz vispār "street". Parādas mūsu A/P ceļi tikai pēc apdzīvotas vietas beigām.
Pamēģinot uzdot waze maršrututs uz mūsu lielajām pilsētām un papētot citu valstu magistrāļu zīmēšanas principus, es uzskatu, ka mēs nedrīkstam pazemināt A un P ceļu klasi, pat ja tie iziet caur pilsētām un citām apdzīvotām vietām.
Ceļa klases pazemināšana noved pie tā, ka waze zaudē to ceļu un cenšas neizmantot navigācijā uz lieliem attālumiem, kas ir slikti.
Piemēri: uzdodiet maršutu Rīga-Ventspils - kas notiek? Waze nez kāpēc brauc pa Liepājas šoseju A9 un tad atgriežas uz Ventspils šoseju A10 pa P101. Tas nenotiek tāpēc, ka pa A10 ir lēnāk, nē. Tas notiek tāpēc, ka A10 iet caur divām apdzīvotām vietām, kur Major Highway klase tiek pazemināta līdz primary street. Tādā veidā waze neņem vērā to ceļu lieliem attālumiem. Maršruts pa A10 pat netiek uzrādīts alternatīvās. Tikko es ielieku starppunktu uz A10 šosejas, tad protams waze brauc caur turieni, kopā uzrādot 154 minušu un 214km garas maršrutes vietā 111 minūšu un 199km garu maršruti (visi maršruti tikai taisīti iekš waze aplikācijas, no Hipokrāta ielas Rīgā līdz Ventspils pilsētai - citiem laiki un attālumi var nedaudz atšķirties).
Tas pats notiek ar Rīga-Daugavpils virzienu. Daugavpils šoseja A6 vispār netiek ņemta vērā, jo tā ir sadrumstalota pa visām pilsētam pa ceļam. Tiek piedāvāts braukt pa visādiem P ceļiem, jo tie ir "veselīgākie"
Ja jūs editorā atzūmosiet karti līdz tālākajam punktam, var redzēt, ka maģistrālie ceļi ir pārrauti vairākās vietās. To arī "nesaprot" waze. Ja jau ceļi ir maģistrālie, tiem jābūt bez pārtraukumiem.
Mans piedāvājums. Tomēr liksim Waze pašai domāt par ātrumiem uz ceļa, bet visus A un P klases ceļus pārveidojam par veselīgiem ceļiem un nepazeminam tiem klasi. Ne jau tikai pēc ātrumiem tie iedalās, bet pēc kvalitātes un NOZĪMES. Uz Latvijas Valsts Ceļi lapas ir noteiktas doto ceļu robežas, un tās nemainās pilsētās vai apdzīvotās vietās. Tomēr to ceļu apkalpošana un tīrīšana notiek vienādi visā ceļa garumā, tāpēc tiem jābūt veseliem.
Tātad, ja A un P klases ceļi iet caur apdzīvotām vietām, atstājam viņus visur kā Major Highway un Minor Highway atbilstoši, citādi waze ignorē tos ceļus lielo attālumu maršrutos, kas ir neloģiski.
http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli
http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli
Paldies par uzmanību. Ceru uz saprašanu.
P.S. Saņemot jūsu piekrišanu, varu pats sākt mainīt ceļu tipus. Galu galā nav nekas baigi briesmīgs, atstājam iekšpilsētas nogriežņus, tik pamainam tipus un skatāmies, kas notiek tālāk.
Tātad.
Mēs apzīmējam A ceļus kā Major Highway un P ceļus kā Minor Highway. Viss ok, BET! Kā tikko tie super-duper ceļi nokļūst jebkurā apdzīvotajā vietā ar ātruma ierobežojumu (50-80km/h), tad mēs ņemam un nogriežam tos ceļus... viņi pazūd un to vietā parādas kaut kādas "primary street" vai dažreiz vispār "street". Parādas mūsu A/P ceļi tikai pēc apdzīvotas vietas beigām.
Pamēģinot uzdot waze maršrututs uz mūsu lielajām pilsētām un papētot citu valstu magistrāļu zīmēšanas principus, es uzskatu, ka mēs nedrīkstam pazemināt A un P ceļu klasi, pat ja tie iziet caur pilsētām un citām apdzīvotām vietām.
Ceļa klases pazemināšana noved pie tā, ka waze zaudē to ceļu un cenšas neizmantot navigācijā uz lieliem attālumiem, kas ir slikti.
Piemēri: uzdodiet maršutu Rīga-Ventspils - kas notiek? Waze nez kāpēc brauc pa Liepājas šoseju A9 un tad atgriežas uz Ventspils šoseju A10 pa P101. Tas nenotiek tāpēc, ka pa A10 ir lēnāk, nē. Tas notiek tāpēc, ka A10 iet caur divām apdzīvotām vietām, kur Major Highway klase tiek pazemināta līdz primary street. Tādā veidā waze neņem vērā to ceļu lieliem attālumiem. Maršruts pa A10 pat netiek uzrādīts alternatīvās. Tikko es ielieku starppunktu uz A10 šosejas, tad protams waze brauc caur turieni, kopā uzrādot 154 minušu un 214km garas maršrutes vietā 111 minūšu un 199km garu maršruti (visi maršruti tikai taisīti iekš waze aplikācijas, no Hipokrāta ielas Rīgā līdz Ventspils pilsētai - citiem laiki un attālumi var nedaudz atšķirties).
Tas pats notiek ar Rīga-Daugavpils virzienu. Daugavpils šoseja A6 vispār netiek ņemta vērā, jo tā ir sadrumstalota pa visām pilsētam pa ceļam. Tiek piedāvāts braukt pa visādiem P ceļiem, jo tie ir "veselīgākie"
Ja jūs editorā atzūmosiet karti līdz tālākajam punktam, var redzēt, ka maģistrālie ceļi ir pārrauti vairākās vietās. To arī "nesaprot" waze. Ja jau ceļi ir maģistrālie, tiem jābūt bez pārtraukumiem.
Mans piedāvājums. Tomēr liksim Waze pašai domāt par ātrumiem uz ceļa, bet visus A un P klases ceļus pārveidojam par veselīgiem ceļiem un nepazeminam tiem klasi. Ne jau tikai pēc ātrumiem tie iedalās, bet pēc kvalitātes un NOZĪMES. Uz Latvijas Valsts Ceļi lapas ir noteiktas doto ceļu robežas, un tās nemainās pilsētās vai apdzīvotās vietās. Tomēr to ceļu apkalpošana un tīrīšana notiek vienādi visā ceļa garumā, tāpēc tiem jābūt veseliem.
Tātad, ja A un P klases ceļi iet caur apdzīvotām vietām, atstājam viņus visur kā Major Highway un Minor Highway atbilstoši, citādi waze ignorē tos ceļus lielo attālumu maršrutos, kas ir neloģiski.
http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli
http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli
Paldies par uzmanību. Ceru uz saprašanu.
P.S. Saņemot jūsu piekrišanu, varu pats sākt mainīt ceļu tipus. Galu galā nav nekas baigi briesmīgs, atstājam iekšpilsētas nogriežņus, tik pamainam tipus un skatāmies, kas notiek tālāk.
Re: "A", "P" un "V" ceļu tipi caur apdzīvotām vietām