Post Reply
Forum rules
Foruma noteikumi
Šajā foruma sadaļā tiek ievietoti jau novecojuši topiki, kuros jau ļoti ilgi nenotiek nekāda diskusija, kas nav aktuāli vai arī slēgtie topiki.

Dzīvojamā zona

Post by Instigater
Šodien Waze izveda cauri dzīvojamai zonai, it kā jau nav slikti, bet kaut kā nepareizi, tā zona taču speciāli izveidota, kur gājējiem priekšroka un tranzīta auto plūsmai tur nav vietas.

Līdz ar to iesaku visas Dzīvojamās zonas apzīmēt ar Parking Lot road gluži kā daudzstāvu māju iekšpagalmos. Nesabrauktie bērneļi būs pateicīgi. :lol:
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times

POSTER_ID:1327807

1

Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!

Post by BenderLV
Šoreiz piekrītu Instigater. Dzīvojamā zona NAV paredzēta tranzītam.
Es nevēlētos, lai caur pagalmu/ielu, kurā spēlējas mans bērns notiktu aktīva satiksme. Ielas pataisa par dzīvojamo zonu ar nolūku.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
hmm. tev bērni ir?
Es dzīvoju blakus bērnudārzam un savā rajonā klāt zīmei "Dzīvojamā zona" būtu vēl ik pa 30 metriem guļošos policistus salicis, ja man būtu teikšana. Ja tāda zīme ir uzlikta, tad noteikti ar nodomu. Un nodoms ir skaidrs - nelien, ja zonā nav tavs galamērķis! Ja tu zini, kā to var ignorēt, tad dari tā, bet ja mani Waze ievilktu kādā guļamrajonā, jo tur ir ātrāk, un es aizmāršības dēļ nepamanu to zīmi un tik vālēju ar max atļauto +20kmh, tad sekas var gadīties ne tās labākās.

Esam reāli - navigācijas lietošana ikdienā autovadītājus padara izklaidīgākus. Un mūsu spēkos vismaz daļēji norobežot tos no iespējamām kļūdām, negaidot kamēr tiks savākta statistika par braukšanas ātrumiem.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
Tad gaidam vismaz gadu, lai Waze apkopo statistiku par braukšanas ātrumiem? Arī aplami.
Parking lot road ir tuvākais apzīmējums šādām ielām/zonām.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
Es arī esmu zīmējis service road, kā apbraucamo ceļu, kad šoseja bija ciet uz remontu. Waze veda pa tiem, nevis meklēja apbraucamos ceļus.
Iekšpagalmi, gan vienmēr ir parking, ja ielas zīmēju es.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by bubliks
neesmu paaraak ilgs waze lietotaajs, taapeec, ka kljuudos luudzu palabojiet.
Ja ir uzlikta marshuteeshana peec iisaakaa attaaluma nevis aatruma, tad waze taa pat dziis cauri dziivojamaam zonaam nenjemot veeraa cik aatri pa taam kaadreiz braucis (statistika savaakusies)?

Esmu arii saskraaries ar to, ka waze iedzen dziivojamaa zonaas, manaa gadiijumaa, Imantaa.
bubliks
Posts: 4
Send a message

Post by bubliks
es arii piekriitu,ja sho realizeetu, tad vareetu dziivojamaam zonaam uzlikt atruma ierobezhojumu, bet nju diez vai tik aatri tas notiktu:
Drīzāk ir jāspiež, lai koderi ievieš iespēju uzlikt posmiem ātruma ierobežojumus.
bubliks
Posts: 4
Send a message

Post by Dundurs
Nu, Jūs, dārgie, te sūdu stumjat. Dzīvojamā zona neko citu nenozīmē, kā paaugstinātu uzmanību un samazinātu ātrumu - nekādas citas atšķirības no ielām nav! Tāpēc tā ir tāda pati iela kā visas citas. Tas, ka Waze ir absolūti nepilnīga navigācijai, bet tikai "just for fun", tā kā nav vērts te pūku mest par šādu nieku.

Drīzāk ir jāspiež, lai koderi ievieš iespēju uzlikt posmiem ātruma ierobežojumus.
Dundurs
Area Manager
Area Manager
Posts: 257
Has thanked: 148 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by Dundurs
Prieks, ja veseais saprāts ņem virsroku ;)

Piemērs Katlakalns – pietiekami izaudzis miests, kas tagad ir pārtapis par dzīvojamo zonu. Cauri iet centrālā iela apmēram 5-6km un ap to ir ap 30 sānu ielām un ieliņām, visām ir savi nosaukumi un ēkām adreses. Būtu muļķīgi dabā ešās ielas atzīmēt, kā parkingu, vai vēl nez ko.

Cita lieta ir dzīvojamie masīvi Rīgā, kur viss iekšējais ielu mežs ir iekšpagalmu ielas bez nosaukumiem. Tādas zonas arī apzīmē ar to pašu Dzīvojamās zonas zīmi.
Dundurs
Area Manager
Area Manager
Posts: 257
Has thanked: 148 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by Instigater
O, prieks par diskusiju, pagaidīsim vēl kādus Waze aktīvistus, lai izsaka viedokli.

Bet, ja mēs sekojam andyqp loģikai, tad arī daudzstāveņu iekšpakalmi ir Service road, lai jau Waze ved cauri kvartāliem apkārt korķiem.
Starp citu, paša andyqp citāts :mrgreen: :
Prakse rāda, ka Service Roads waze labprāt izmanto maršrutēšanā, pielīdzinot tos parastiem Streets. Tas ir radījis nevēlamus maršrutus cauri iekšpagalmiem. Manuprāt, iekšpagalmi arī būtu Parking Lot Road.
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times
Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!