Post Reply
Forum rules
Foruma noteikumi
Šeit viss saistībā ar segmentu tipu izvēli.

Margrietas ielas tipa izvēles diskusija no Reporta

Post by Olestas
Vieta zem jautājuma
https://www.waze.com/editor/?env=row&lo ... =205956469

Diskusija:
noos_(1) on October 17, 2014
Waze negrib navigēt (ļaut braukt) pa to Margrietas ielas posmu, kas ir zem tilta. Laikam problēma tajā, ka tas ir norādīts kā Dirt Road / 4x4 Trail
Reporter on October 17, 2014
Sveiki,
Ieskatoties kartē detalizētāk, var ievērot, ka Margrietas ielas posms (ap15m) tieši zem Kalnciema ielas tilta ir atzīmēts ar nepareizo ceļa segumu. Pieņemu, ka šī ir problēma kādēļ waze nevēlās veikt maršrutus caur šo punktu. Tapešu ielas posms no Gregora ielas līdz Kuldīgas ielai, kā arī visa Kuldīgas iela, un Margrietas ielas posms no Kuldīgas ielas līdz Kalnciema ielas tiltam ir akmeņu bruģa ceļa posmi (cobblestone).

Olestas(4) on October 17, 2014
Paldies.
Jap, 35m posms zem tilta ir speciāli apzīmēts kā Zemes ceļš, jo bija sūdzības no citiem lietotājiem, ka tie negrib/nevar tur izbraukt ar zemo auto plus tur ir ļoti šaurs gabals. Ja atļaut programmā navigāciju pa zemes ceļiem (vai pa īsiem zemes ceļiem), tad caur to tiks piedāvāti maršruti. Gaidu komentāru.

Reporter on October 17, 2014
Jā, jāatzīst, ka šajā 35m posmā ir slikts asfalta un bruģa savienojums, bet ja to izbrauc salīdzinoši lēnāk, tad arī zemas mašīnas virsbūves detaļas netiek aizskartas. Vairāk gan tajā vietā ir jāuztraucās par automašīnu riepu sabojāšanu. Attiecīgi, visi iepriekšminētie ceļa posmi ir ar līdzīga bruģa seguma kvalitāti, par kuru nav iespējams ātrāk pārvietoties kā zem Kalnciema ielas tilta, tādējādi lūdzu šos posmus novērtēt līdzīgi

Olestas(4) on October 17, 2014
Par pārējiem posmiem vēl neviens nav sūdzējies. Vienlīdzīgi visus nenovērtēsim. Tas gabals zem tilta ir šaurs, ar salauztām asfalta malām. Pārējā daļa ir braucama. Citādi mēs pusi Rīgas varam apzīmēt kā zemes ceļus. Nebūs, kur braukt. Es varu daļu zem tilta vai nu uzlikt kā ielu, tad vedīs visus, vai atstāt kā ir, tad vedīs tos, kam ir atļauts braukt pa zemes ceļiem.

noos_(1) on October 17, 2014
Jā, tas īsais ceļa posms tur ir diezgan slikts, bet neliekas, ka īpaši sliktāk izbraucams kā pārējais bruģētais Margrietas ielas gabals.

Tātad būtībā jāizvēlas, vai likt zemes ceļu un apbēdināt lietotājus, kuri nav atļāvuši zemes ceļus, bet gribētu braukt šajā gabalā, vai arī likt ielu un apbēdināt lietotājus, kuri negrib tur braukt ar zemu mašīnu.

It kā priekš pirmās grupas ir workarounds - var atļaut programmā zemes ceļus vai īsus zemes ceļus un tad viss ir ok. Vienīgi ticami, ka parastais lietotājs neaizdomāsies, ka tāda iespēja vispār pastāv, un nekas arī nemudina par to aizdomāties, jo parasti jau navigē labi (arī man tas bija jaunums, ka tādu settingu var uzstādīt). Strikti ņemot, zemes ceļš jau tas nav.

Manuprāt, tomēr labāk uzstādīt šo gabalu kā ielu, jo:
- tas ceļa posms ir salīdzināms ar pārējo bruģēto gabalu un ir bez pārāk lielām problēmām izbraucams arī ar zemu auto (manuprāt)
- reāli, ja waze šo ceļu iesaka (vai neiesaka, jo zemes ceļš) kā labāko maršrutu, tad šajā konkrētajā vietā kādas ir alternatīvas kā tikt pāri Kalnciema ielai? Visi varianti, ko es iedomājos, ir ar milzīgu līkumu (piemēram, braukt pāri tiltam, apmest otrādi un braukt atpakaļ pāri, vai arī braukt līdz Melnsila ielai un atpakaļ), ja vien maršruts nav uz turieni

Nezinu, lai pakomentē kāds ar ļoti zemu mašīnu :)

Olestas(4) on October 17, 2014
noos_ - nosūtīju pm, gaidam waze forumā/skype čatā :}
Par to segmentu, uzgaidīsim piedāvājumu no ziņotāja.. es ar liktu ielu.

Olestas(4) on October 17, 2014
Starp citu būtu labi zināt sākuma un gala punktus maršrutam, kur nepieciešams izbraukt zem tilta. Tad varētu paskatīties, cik lēnāk sanāk, ja apbraukt pa tiltu.

Reporter on October 17, 2014
Piekrītu noos_ un Olestas, ka tas Margrietas ielas posms zem Kalnciema ielas tilta nav zemes ceļš un būtu atzīstams kā iela.

Pieņemu, ka jebkurš vietējais, ļoti zemas automašīnas īpašnieks ļoti labi pārzina pilsētas ielas un vispār neizmanto Margrietas ielu savos maršrutos. Respektīvi, ja tie nevar normāli izbraukt šo posmu zem tilta, tad tiem arī ir problēmatiski pārbraukt tramvaja sliedes Margrietas un Kuldīgas ielas krustojumā.

Margrietas ielas posms zem tilta ir tikpat šaurs kā pati iela līdz tiltam un pēc tam.

Olestas(4) on October 17, 2014
Precizē lūdzu sākuma un gala punktus. Gribu tomēr pārbaudīt.

Cik atceros zem tilta tomēr ir šaurāk, un ja tur satiekas divi auto, tad vienam jābrauc uz apmales, kas ir asa. Bet pārējā ceļā biju it kā paralēli braucis ar pretējo auto.

Olestas(4) on October 17, 2014
Un kā jau teicu, ir iespējams uzlikt telefonā - atļaut īsos zemes ceļus. Jo pilsētā irarī citas līdzīgi izlabotās vietas.

Reporter on October 17, 2014
Ikdienā no rīta ap 8.20 līdz 8.30 izbraucu no Ilģuciema, Dzirciema iela 49 un dodos uz darbu Vienības gatvē 81. Ir pieradījies, ka maršruts, kas ietver braukšanu zem Kalnciema tilta, ir ātrākais.

Uzstādīju arī opciju par īslaicīgu zemes ceļu izmantošanu! Rīt testēšu!

yeoman(2) on October 20, 2014
Agrāk, kad tur nebija 4x4, tad maršrutā no Vanšu tilta uz Mārupes vidusskolu, visas 3 routes sūtīja caur Margrietas ielu un Melnsila ielu. Ikdienā braukājot to maršrutu, esmu daudz eksperimentējis, gan klausot waze, gan ignorējot. Secinājums, braucot pa maģistrālām ielām (Kalnciema tilts, caur Spici) vienmēr var nokļut tieši tik pat ātri, kā bija ETA caur Margrietas ielu, vai pat 1 min ātrāk. Ja tūristu izlaiž vienreiz caur Margrietas ielu, tas bruģis ir ok, bet ikdienā braukt pa Margrietas ielu, ja gala punktā nokļūsti tik pat ātri, kā pa maģistrāliem ceļiem, tā ir nepamatota mašīnas laušana, neatkarīgi no viņas augstuma. Sliktākais ir tas, ka waze nepiedāvā apskatīt Routes alternatīvu pāri Kalnciema tiltam. Ir gadījies arī pie Spices iestrēgt, jo tur bija avārija, bet tā kā es ikdienā ignorēju Margrietas ielas nepamatoto piedāvājumu ...
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times

POSTER_ID:1565302

1

Send a message

Post by Andris30
Cits lietotājs
Tas ir bruģis nevis dubļains ceļš kur vajag 4x4.
Andris30
Local Champ Mentor
Local Champ Mentor
Posts: 617
Has thanked: 385 times
Been thanked: 236 times
Send a message
https://s.waze.tools/s0100.pnghttps://s.waze.tools/c4s.pnghttps://s.waze.tools/beta.png
CM: Latvia; Android beta tester;
AM: Южная Сибирь; Casablanca, Morocco

Post by Dundurs
Es arī to par ceļu nenosauktu, bet man netraucē neviens tips :)
Dundurs
Area Manager
Area Manager
Posts: 257
Has thanked: 148 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by Instigater
Atvainojiet, bet kur tur zem tilta ir kas īpaši slikti? Ik pa laikam sanāk izmest to mazo aplīti pa Margrietas ielu, lai no Āgenskalna tiktu uz Jūrmalu, neko īpaši sliktāk tieši zem tilta kā citus bruģus tur nemanu. Es saku Street tur būt, un Waze vienmēr ir postulējuši, ka vadītājs izlemj, braukt turp vai nē.
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times
Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!

Post by Instigater
Atkārtoju, ka Dirt/4x4 ir jālieto tiešām tajā situācijā, kad blondīnes ar parastiem auto tur varētu arī neizbraukt, pa bruģi lēnām, bet izbrauks visi ar standartauto.
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times
Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!

Post by norcha14
Es tur braucu bieži un bruģis ir KRIMINĀLS, nezinu kā to nosaukt- īstenībā zemē sablietēti dažāda izmēra apaļi oļi, kas tur iestampāti 100 gadus atpakaļ. Tas nav supergludais kaltais bruģis kā piemēram Tērbatas vai Barona ielā vai Vienības Gatvē. Principā tas pats kas pie vecās LB ēkas, tikai šaurāks, bedraināks un bez apmalēm.
Esmu klientā atļāvis zemes ceļus, un vispār- to rajonu labi pārzinu, tādēļ balsoju par 4x4 jo tādam statusam atbilst pilnībā. Turpinājumā esošais Tapešu ielas gabals ir tāds pats. 20 km/h max. Šorīt izbraucu. Man nav džips, bet maz-auto ar augstu klirensu.
norcha14
Posts: 176
Been thanked: 19 times
Send a message

Post by Olestas
Secinājums - atstājam kā zemes ceļu pagaidām.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Problēma ir arī tāda, ka ne visi zin, ka var ignorēt vai neignoret zemes ceļus.
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Turpinājums. Lietotājs uzskatas, ka tur viss idejāli.
Tur reāli ir bruģis. Nav tas labākais, bet ir. Tas ka kādam ir sūdīgs autiņš vai nemāk braukt, tas nenozīmē ka jāņem ārā. Tur ir pietiekami liela satiksme un pat fūres brauc.

Es tur braucu katru dienu un bez nekādām malām ar busiem var izmainīties.
Domas?
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message

Post by Olestas
Labi, laiki mainās. Lieku pagaidām street :D Redzēs, kā ies tālāk...
Olestas
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Posts: 6666
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1109 times
Send a message