Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!

Post Reply
Forum rules
Foruma noteikumi
Šajā foruma sadaļā tiek ievietoti jau novecojuši topiki, kuros jau ļoti ilgi nenotiek nekāda diskusija, kas nav aktuāli vai arī slēgtie topiki.

Ielu apzīmējumi pilsētās un ciemos

Post by Instigater
Daudz maz esam tikusi skaidriba par celiem arpus apdzivotam vietam, bet pilsetas yel tomer nav vienotibas. Man nav isti skaidrs par grantetam ielam ar nosaukumiem. Vieni zime ka dirt, citi ka street.
Mans viedoklis ir tads, ka, ja ielai ir nosaukums un pa to var izbraukt ar auto, tad street. Ja ielai nosaukuma nav, tad dirt. Ja iela ar nosaukumu ir tik saura, ka nevar izmainities ar pretimbraucoso, tad service.
Kadas ir jusu viedoklis?
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times

POSTER_ID:1327807

1

Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!

Post by andyqp
BenderLV wrote:Zīmējot "Street" arī ārpus apdzīvotām vietām paturiet prātā, ka Vāze ielai piešķir 50km/h ierobežojumu un tu vari skriet kaut vai 250km/h veselu gadu - tāpat max ātrums, ko Vāze izmantos aprēķinos būs 50km/h vai mazāk.
Vai vari pamatot šo apgalvojumu? Ja sameklēsi kartē V7 (neesmu pie datora), tad ieraudzīsi pretējo. Arī izbraucot pamanīsi, ka laika aprēķins nebūt nebalstās uz 50km/h vai mazāk..
andyqp
Posts: 182
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Send a message
Rīga, LV
waze for Android

Post by BenderLV
kas būs nākamias solis? autobāņi iekšpagalmos?
vai nepietiek ar izčakarētām V tipa "ielām"? Zīmējot "Street" arī ārpus apdzīvotām vietām paturiet prātā, ka Vāze ielai piešķir 50km/h ierobežojumu un tu vari skriet kaut vai 250km/h veselu gadu - tāpat max ātrums, ko Vāze izmantos aprēķinos būs 50km/h vai mazāk.

Instigater, tev ir unikāla iespēja pirms MapUpdate atbraukt uz Saldu un izbraudīt pilnā apmērā savu garadarbu. Pēc kā tu vadījies, kad neasfaltētas ielas pārtaisīji par ielām? Pilsētiņa ir tāpat maza, bet ja kāds iemaldīsies, tad nu atpakaļ 100% vairs neatgriezīsies. Reti kurā pilsētā tranzīts notiek pa šaurām neasfaltētām ieliņām. Bet Saldū tagad notiek tikai tā! Jo tā taču ir īsāks ceļs un pēc teorijas arī ātrāk. Žēl, ka ar realitāti zakara ir maz. Man un gan jau arī absolūtajam vairumam nav ne mazākās vēlēšanās gaidīt veselu gadu, kamēr Vāze savāks jaunu statistiku par vidējo ātrumu.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
te pat forumā vairākās vietās ir minēts (offic. aprēķina mehānisms vispār tiekot turēts noslēpumā), ka ielām pēc noklusējuma tiek piešķirts "pilsētas ātrums". ņemot vērā, ka Vāze statistiku par vidējo ātrumu būvē veselu gadu... ilgi jāgaida pirms ceļs kļūs lietojams.
arī mana pieredze braucot pa šādā "jaunielām" (neatkarīgi vai vietējās nozīmes šoseja vai grunts ceļš) apstiprina šo teoriju - galamērķī nonākšanas laiks strauji mazinās, ja brauc ar atļautajiem 90km/h.

šajā nedēļas nogalē bija iespēja pavērot, ka V tipa "iela" iekrāsojās dzeltena (nevis oranža vai pat sarkana, kā būtu jābūt pie tik lielas ātrumu starpības, ja reiz vidējais ātrums ir 90km/h), jo sievai pie stūres grunts segums nelikās pietiekami drošs, lai varētu gāzt ātrāk par 40-50km/h (man braucot šo pašu posmu pretējā virziena ar ~70km/h satiksmes krāsas nemainījās).

ja man nav taisnība un ceļa tipam nav sakara ar ātrumiem, tad kāda velna pēc tiek ignorēta Vāzes iebūvētā iespēja pašam šoferim izvēlēties vai ignorēt zemes ceļus? kāpēc grunts ceļi tiek iezīmēti pēc ceļu klasifikācijas uz LV kartes, nevis to faktiskā stāvokļa?

man no malas skatoties, ikviens šāds rosinājums izklausās/izskatās nevis pēc vēlēšanās padarīt Vāzi lietojamu Latvija, bet gan pēc skrējiena pēc kārtējiem punktiem. vai nav vienalga cik skaisti tā karte izskatās MapEditor'ā? galvenais, lai tā būtu lietojama dzīvē, nevis pie monitora.

EDIT: tikko izbraucu pa vienu tādu V tipa "ielu" no Blīdenes līdz Brocēniem caur Pilsblīdeni. Vidējais ātrums bija max 70km/h, bet dīvainā kārtā izdevās tajos 19km iedzīt veselas 8 minūtes. Otkārt, pat ņemot vērā sastrēgumu 10km garumā remontdarbu dēļ (gandrīz visa A9 šoseja no Blīdenes līdz Brocēniem sarkana), Vāze ne par ko negribēja to "ielu" uzskatīt par līdzvērtīgu alternatīvu, pat ņemot to, ka sākotnēji varēja ietaupīt veselas 2 minūtes (tikko nogriežoties nofiksēju laiku galamērķī).
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
es vēlos pats izlemt vai ļaut vāzei vest mani pa zemes ceļiem vai ne. ja kādam netraucē tie grants ceļi, tad droši var ņemt atteicīgo ķeksi iestatījumos nost un priecāties par dzīvi tālāk. es nēvēlos, lai man šī izvēle tiek atņemta. pārstājiet lemt citu lietotāju vietā!
ja reiz vāze jebkurā gadījumā navigāciju balsta uz vidējo ātrumu, ko sarēķina laika gaitā, tad lēmums atteikties no zemes ceļu apzīmēšanas kļūst pavisam aplams un nepareizs!
ja reiz viss ir tik labi ar to zemes ceļu "neapzīmēšanu", tad ikviens rīdzenieks var izmēģināt panaviģēt pa Buļļu ielas (gan jau vēl tajā pašā Rīgā ir desmitiem tādi rajoni) mazajām ieliņām un izbaudīt sekas šādkeim lēmumiem. nu nav tās neasfaltētā ieliņas paredzētas ikdienas braukšanai. kāpēc jūs ar varu gribat sūtīt tajos neceļos parastu lietotājus, kas tiešām izmanto vāzi ikdienas navigācijai?
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
Ja pataisīsi par Street, tad rēķinies, ka vienā brīdī Wāze sāks pa tām mazām ieliņām laist visu tranzītu. Vietējie iedzīvotāji nebūs priecīgi par putekļu mākoņiem ;)
Līdzīga problēma bija Saldū. Tiklīdz šādas ieliņas sazīmēja par ielām, tā visa navi vnk nobruka.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by BenderLV
Instigater wrote: Benderam joprojām iesaku pārlasīt kāpēc V tipa ceļus vajadzētu likt par Street - tas tā, ja neatceries, dabūsi uz saviem Mazpisāniem Wazes maršrutu pa meža stigu, ja V tipa ceļš izrādīsies kaut vai par metru garāks nekā stiga.
Pie ~vienlīdzīgiem ceļiem Wāze sāk ņemt vērā arī vidējo ātrumu ;)
Un par īstām meža takām - vispār neredzu jēgu tās paturēt. Tādai navi ir paredzēts Ozi.
BenderLV
Posts: 51
Send a message

Post by Dundurs
Es visnotaļ piekrītu un tā arī zīmēju, bet te noteikti ir bļāvēju bars, kas talāk par savu degunu neredz un Latvijā, dēļ tā, ka daudzos miestos un ciemos ir ielas, bet nav asfalta, tā arī nekur tālāk par Rīgu un citām lielpilsētām, nav bijis.
Dundurs
Area Manager
Area Manager
Posts: 257
Has thanked: 148 times
Been thanked: 60 times
Send a message

Post by Instigater
metelica, tur tieši pietrūkst aprakstā grantētās ielas ar nosaukumiem pilsētās un ciemos.
Ir V tipa ceļi, kas ir zīmējami kā Street
ir citi grantētie ceļi, kas zīmējami kā dirt

pietrūkst līdzīgas loģikas pilsētām, jo pašlaik sanāk, ka apdzīvotās vietās visi "ne asfalti" neatkarīgi no tā vai tā ir iela, vai taciņa uz mājām ir zīmējami kā dirt.
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times
Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!

Post by Instigater
Uzzīmēšu, tikai pasaki kā apzīmēt grantētās ielas pilsētās un ciemos, kurām ir nosaukumi.
Instigater
Posts: 1264
Has thanked: 11 times
Been thanked: 162 times
Send a message
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!