"A", "P" un "V" ceļu tipi caur apdzīvotām vietām

Moderators: DarthGeffen, Waze Champs Latvia

Forum rules
Foruma noteikumi
Šeit viss saistībā ar segmentu tipu izvēli.

"A", "P" un "V" ceļu tipi caur apdzīvotām vietām

Postby Olestas » Wed Dec 26, 2012 5:36 pm

Cienījamie redaktori, gribu pievērst jūsu uzmanību vienai diezgan svarīgai lietai.
Tātad.
Mēs apzīmējam A ceļus kā Major Highway un P ceļus kā Minor Highway. Viss ok, BET! Kā tikko tie super-duper ceļi nokļūst jebkurā apdzīvotajā vietā ar ātruma ierobežojumu (50-80km/h), tad mēs ņemam un nogriežam tos ceļus... viņi pazūd un to vietā parādas kaut kādas "primary street" vai dažreiz vispār "street". Parādas mūsu A/P ceļi tikai pēc apdzīvotas vietas beigām.
Pamēģinot uzdot waze maršrututs uz mūsu lielajām pilsētām un papētot citu valstu magistrāļu zīmēšanas principus, es uzskatu, ka mēs nedrīkstam pazemināt A un P ceļu klasi, pat ja tie iziet caur pilsētām un citām apdzīvotām vietām.
Ceļa klases pazemināšana noved pie tā, ka waze zaudē to ceļu un cenšas neizmantot navigācijā uz lieliem attālumiem, kas ir slikti.
Piemēri: uzdodiet maršutu Rīga-Ventspils - kas notiek? Waze nez kāpēc brauc pa Liepājas šoseju A9 un tad atgriežas uz Ventspils šoseju A10 pa P101. Tas nenotiek tāpēc, ka pa A10 ir lēnāk, nē. Tas notiek tāpēc, ka A10 iet caur divām apdzīvotām vietām, kur Major Highway klase tiek pazemināta līdz primary street. Tādā veidā waze neņem vērā to ceļu lieliem attālumiem. Maršruts pa A10 pat netiek uzrādīts alternatīvās. Tikko es ielieku starppunktu uz A10 šosejas, tad protams waze brauc caur turieni, kopā uzrādot 154 minušu un 214km garas maršrutes vietā 111 minūšu un 199km garu maršruti (visi maršruti tikai taisīti iekš waze aplikācijas, no Hipokrāta ielas Rīgā līdz Ventspils pilsētai - citiem laiki un attālumi var nedaudz atšķirties).

Tas pats notiek ar Rīga-Daugavpils virzienu. Daugavpils šoseja A6 vispār netiek ņemta vērā, jo tā ir sadrumstalota pa visām pilsētam pa ceļam. Tiek piedāvāts braukt pa visādiem P ceļiem, jo tie ir "veselīgākie" :D

Ja jūs editorā atzūmosiet karti līdz tālākajam punktam, var redzēt, ka maģistrālie ceļi ir pārrauti vairākās vietās. To arī "nesaprot" waze. Ja jau ceļi ir maģistrālie, tiem jābūt bez pārtraukumiem.

Mans piedāvājums. Tomēr liksim Waze pašai domāt par ātrumiem uz ceļa, bet visus A un P klases ceļus pārveidojam par veselīgiem ceļiem un nepazeminam tiem klasi. Ne jau tikai pēc ātrumiem tie iedalās, bet pēc kvalitātes un NOZĪMES. Uz Latvijas Valsts Ceļi lapas ir noteiktas doto ceļu robežas, un tās nemainās pilsētās vai apdzīvotās vietās. Tomēr to ceļu apkalpošana un tīrīšana notiek vienādi visā ceļa garumā, tāpēc tiem jābūt veseliem.

Tātad, ja A un P klases ceļi iet caur apdzīvotām vietām, atstājam viņus visur kā Major Highway un Minor Highway atbilstoši, citādi waze ignorē tos ceļus lielo attālumu maršrutos, kas ir neloģiski.

http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli
http://lvceli.lv/lat/valsts_celu_tikls/ ... e_autoceli

Paldies par uzmanību. Ceru uz saprašanu.

P.S. Saņemot jūsu piekrišanu, varu pats sākt mainīt ceļu tipus. Galu galā nav nekas baigi briesmīgs, atstājam iekšpilsētas nogriežņus, tik pamainam tipus un skatāmies, kas notiek tālāk.
Last edited by Olestas on Sun Jul 20, 2014 5:37 pm, edited 1 time in total.
Olestas
Coordinators
Coordinators

Has thanked: 1793 times
Been thanked: 1385 times

Re: "A" un "P" ceļu tipi caur apdzīvotām vietām

Postby Aivans131 » Thu Dec 27, 2012 10:11 am

Es pilnīgi piekrītu tavai idejai!

Tikko Anneniekos sazīmēju:

https://world.waze.com/editor/?zoom=4&l ... TTTTTTTTFT
Aivans131
Area Manager
Area Manager

Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Postby garshhh » Thu Dec 27, 2012 6:11 pm

Tad tāpēc mani no Sarkandaugavas uz Carnikavu Waze ved caur Jaunciemu!! Visu laiku bija ok, bet te pēc svētkiem pilnīgi tutū. :idea:

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
garshhh

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postby norcha14 » Thu Dec 27, 2012 7:39 pm

Nu, +1 no manis.
Es ar ar šo esmu nonācis nesaprašanā, kādēļ garajos gabalos Waze vēlas man uzspiest "dzimtās zemes apceļošanu" ar lieku 1/2 - 1 h stundu līdz galapunktam.
norcha14

Been thanked: 19 times

Postby Instigater » Fri Dec 28, 2012 11:01 am

Principā atbalstu, es pat pirms pusotra gada centos iedibināt šo kārtību, bet tad es biju zaļais gurķis un mani pamatīgi norēja, kad biju pašrocīgi Brīvībeni tā uztaisījis.
Toreiz bija arī viena nopietna problēma, varbūt tagad ir atrisināta - toreiz simtiem lietotāju apstājoties pie krustojuma luksafora saņēma jautājumu "Vai esi sastrēgumā?". Ja šis jautājums vairs neparādās, tad "viss ir kedās".

Pirms 2 mēnešiem man Igaunijas top vāzeris zCougar tieši jautāja, kāpēc mēs tā darām, paskaidroju par mēģinājumiem, bet tad saruna aprāvās, kad pajautāju viņam, vai pie gadījuma neuzpeld tieši šis pats jautājums.

Tātad, arī no manis "PAR", bet iesaku tīri testa pēc pamēģināt uztaisīt tikai vienu vai divas šādu šosejas un Rīgai pagaidām klāt neķerties. Ja tests izrādīsies pozitīvs, tad varēsim pārtagot visu Latviju.

Mans balsojums testa šosejām ir Rīga - Liepāja un Rīga - Daugavpils.

Jaunie censoņi, lūdzu pagaidiet kādu nedēļu, pirms vairākums ir vispār ieraudzījuši šo topiku, citādi mūsu starpā tikai vairosies nesaprašanās. Vispār šo topiku es tuvākajās dienās nebūtu ieraudzījis, ja vien olestas nebūtu man PMu uzsitis.

PS. Neaizmirstam, ka latviešu valodas Wiki pagaidām stāv vecie ieteikumi. Tos nemainām, kamēr nav zināms testu rezultāts.
Community Coordinator: Latvia
LV community: Operācija "Meži" - saraujam!
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Has thanked: 14 times
Been thanked: 169 times

Re:

Postby Instigater » Fri Dec 28, 2012 11:06 am

garshhh wrote:Tad tāpēc mani no Sarkandaugavas uz Carnikavu Waze ved caur Jaunciemu!! Visu laiku bija ok, bet te pēc svētkiem pilnīgi tutū. :idea:

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Man arī liekas, ka routing algoritms ir pamainīts. Drošvien saistīts ar INTL un IS serveru apvienošanu. Ja kāds nezin, tad Wāze sākās žīderlandē un tai valstij pašai ir savs serveris, kuru tagad cenšas sabāzt pie INTL.
Other communities: Take the challenge! Go green! Improve map of your country and show us the progress!
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby slow_mo » Fri Dec 28, 2012 11:21 am

Šādu problēmu novēroju arī vasarā, kad Waze par katru cenu veda apkārt Rīgai pa apvedceļu, braucot no Siguldas uz Jelgavu (un otrādi), lai gan caur pilsētu varēja ietaupīt kādas 10 minūtes. Citiem vārdiem - varēja ietaupīt gan laiku, gan kilometrus, bet tāpat tika vests pa apvedceļu. Acīm redzot algoritmos ir kaut kāda ceļu nozīmes prioritāte, kas gan man īsti nepatīk, jo, ja jau esmu norādījis, ka gribu visātrāko maršrutu, tad nav pareizi, ja mani ved pa ievērojami ilgāku/garāku maršrutu, kas iet pa lielākas nozīmes ceļu.
slow_mo

Postby Instigater » Fri Dec 28, 2012 11:30 am

Jā, apkārt Rīgai ir klasika, bet, zini, piektdienas vakarā 17:30 ilgumi ir vienādi kā cauri, tā apkārt. Speciāli esmu testējis abus maršrutus, paskatoties galapunktā paredzēto ierašanās laiku. Tas arī mani nedaudz kaitina, ka varētu pie vienāda laika braukt cauri pilsētai bet Waze vienmēr ved apkārt.
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Postby slow_mo » Fri Dec 28, 2012 11:57 am

Tur jau tā problēma, ka brīdī, kad Waze pārrēķina maršrutu caur pilsētu, kad esmu jau iebraucis dziļāk pilsētā, vai arī, kad ielieku kādu pieturpunkts pilsētā, laiks tiek pārrēķināts un tas ir par 10 un vairāk minūtēm ātrāks. Braucot kaut kad naktī, kad pilsēta vispār brīva, tas ir vislabāk novērojams.
slow_mo

Postby Instigater » Fri Dec 28, 2012 12:10 pm

Piekrītu ;)
Instigater
Waze Global Champs
Waze Global Champs

Next

Return to Ceļu tipi