דיווח על בעיות ורעיונות לשיפור בנושאי האתר, הפורום והקהילה הישראלית.

Post Reply
Forum rules
ברוכים הבאים.
פורום זה מיועד לדיווח על בעיות בחשבון המשתמש, בהרשאות, באתר, בפורום, וכן לצורך העלאת רעיונות לשיפור בנושאים אלה.
בעיות הקשורות באפליקציית Waze או בעורך המפה, יש להעלות בפורום המתאים.
לפני פתיחת דיון חדש חפשו פתרון לבעיה בדף שאלות נפוצות.
לתמיכה טכנית ניתן לפנות גם לצוות התמיכה של החברה דרך דף התמיכה.
שימו לב, הפורומים מנוהלים ע"י מתנדבים מקהילת משתמשי Waze בארץ.
אנא שמרו על חוקי הפורום.

בוט כחול-לבן לפורום ישראל

Post by r0den
שלום לכולם, לאחרונה שמתי לב שבפורום יש הרבה נושאים מעורכי מפה מתחילים שחוזרים על עצמם. בשביל לתחזק ולשמור על המפה מעודכנת ככל שאפשר, עורכי מפה מנוסים יותר נדרשים לענות על אותם שאלות בפורום שוב ושוב. אז נכון, לכתוב תשובה לנושא כזה או אחר לוקח בערך כמה דקות, אבל כשמחשבים את את הטוטאל, כמה זמן אנחנו מבזבזים על לענות על השאלות האלו - יוצא לא מעט זמן שהיינו יכולים להשקיע במקומות אחרים (לדוגמא לעבור על המפה וUR חדשים שדיווחו עליהם).
מה אני מציע? בוט, פשוט, שידע ללמוד ולענות במקום עורכי מפה מנוסים. כך גם עורכי המפה המתחילים שלא ידעו שהם יכולים לבצע פעולה מסוימת - ידעו על כך בתוך כמה דקות, הרי הבוט יהיה זמין כמעט תמיד. וגם עורכי המפה המנוסים לא יצטרכו לענות כל פעם את אותה התשובה לאנשים שונים.
לכם, קהילת עורכי המפה זה לא יעלה כלום :) הכל בחינם ובאהבה, אבל לפני שאני מתחיל פרויקט כזה, רצוי לדעת שיהיה לזה גב מהקהילה עצמה, ולכן, אני מבקש מכם לכתוב מה דעתכם, צריך בוט שיענה על שאלות שחוזרות על עצמן (ולא רק, הבוט יינתח את כל המלל המופיע בהודעה) או שמיותר לגמרי? במידה ואתם בעד, אשמח גם שתשתפו שרשורים שיש בהם שאלות ונושאים שחוזרים על עצמן.
שימו לב שבמידה ותהיה היענות מצד הקהילה, אשלב בתוך הבוט "בינה מלאכותית בסיסית", כך שאולי בעתיד הבוט גם ידע לספק מענה בנושאים שקשורים לא רק לפורום, אלא גם ללינקים המופיעים בהודעות, תמונות וכו'.
מקווה שעם כל ההקדמה הזאת הייתי מספיק ברור מה אני רוצה לעשות, ובמידה ולא מספק דוגמאות לנושאים כאלו:
famuchs wrote: Mon Jun 21, 2021 11:01 am שלום לפני כמה שנים עשיתי עריכות רבות ביישוב בו אני גר והוספתי המון כבישים ומידע שהיה חסר ביישוב
אחד הכבישים היה חסום כשנתיים בגלל שחלק מהרחוב היה אתר בנייה חסום
עכשיו הרחוב נפתח
1. אשמח להסבר איך נכון לחבר את הכביש ולהוסיף כיכר במקום שבו חסר
2. מה לעשות אם נראה לפי מסלולי הנסיעה שהתצ"א של גוגל לא יושבת נכון והכביש נמצא בפועל במיקום שונה מאיך שנראה במפה
https://waze.com/he/editor?env=il&lat=3 ... 710&zoom=6
תודה מראש לעוזרים

במקרה הזה עורך מפה לשעבר שאל איך נכון לחבר כביש ולהוסיף כיכר. כמו שענה עורך אחר בשרשור, ניתן להקליט דרך האפליקציה את הכביש ולחזור לעורך. התשובה נשלחה כשעה לאחר הפוסט המקורי עם השאלה. שעה זה לא הרבה זמן, אבל זה גזל מ@ordal1 כמה דקות בשביל לקרוא, להבין ולענות ל@famuchs על השאלה. בוט היה יכול לנתח את הפוסט ולהבין שהשאלה היא "איך מקליטים ומוסיפים כביש חדש למפה" והיה עונה בפוסט מפורט עם כל הצעדים שנדרשים (וגם תמונות במידה ונדרש) בשביל להקליט את הכביש ואז לערוך אותו בעורך.
famuchs wrote: Tue Jun 22, 2021 2:46 pm מה הסיבה שהכיכר מופיעה עכשיו בעורך עם גבול היקפי אדום?
זה אומר שזה עדיין לא עודכן באפליקציה?

באותו שרשור ניתן למצוא הודעה אחרת של @famuchs עם שאלה נוספת לגבי הקו האדום שמופיע מסביב לסגמנטים. עורכי מפה מנוסים יכול להיות שמיד יבינו במה מדובר, אך יכול להיות שלא, ואז הם יצטרכו לעבור לעורך לפי הפרמלינק שצירפו ולראות את המצב בעצמם בשביל להבין שלסגמנטים אין כתובת. בוט יוכל להבין את השאלה ולענות שמכיוון שלסגמנטים בכיכר אין כתובת, הם מופיעים עם גבול היקפי בצבע אדום. וגם ייצרף לתשובה מה לעשות בשביל לפתור בעיה זו. שוב, חסך לכולנו כמה דקות והמפה יותר מעודכנת, כי העורך הלא מנוסה הבין באופן כמעט מיידי את הטעות ויוכל לתקן אותה.
orrbildner wrote: Tue Jun 22, 2021 7:56 am הי, אני מעוניין להוסיף מקום למפה:

שם המקום צריך להיות:
חניון תאגיד השידור כאן

גיסי עובד שם, אומר שלמקום אין בדיוק כתובת, וכל האורחים מתבלבלים תמיד בדרך.

לינק מדויק לנקודה:
https://www.waze.com/editor/?env=il&lon ... 559&zoom=0

הכניסה לחניון היא צפונית לכביש.

לינק לסגמנט במפה:
https://waze.com/editor?env=il&lat=31.7 ... ents=86676
לא ידעתי בדיוק איך לבחור ״אלמנט״ מדויק במפה, לא ידעתי איך להניח נקודה, מתנצל.

תודה רבה על העזרה!

בפוסט אחר מבקשים להוסיף חניון אך רואים שמישהו לא מנוסה בעורך המפה. ניתן להדריך אותו מה לעשות בשביל לעזור לעורכי מפה מנוסים יותר להבין איפה צריך למקם את הנקודה, או לחילופין, בוט יוכל לתת תשובה מפורטת ביותר עם תמונות ולינקים לסרטונים (במידה ויש) בשביל לענות על השאלה שלשמה התכנסנו: איך ליצור חניון. 
shaygarini wrote: Tue Jun 22, 2021 1:12 pm שלום
=11.0ptהכתובת של פרופורציה סניף מודיעין היא ברחוב הקדר, ישפרו סנטר מודיעין
ככה זה מופיע גם באתר וגם בגוגל מיי ביזנס
מאיזושהי סיבה, אנשים שמנסים לנווט לשם עם וויז ומקלידים פרופורציה מודיעין מגיעים לכתובת: שדרות המלאכות מודיעין

https://www.waze.com/he/live-map/direct ... 045.438902

=11.0ptאשמח אם מישהו יכול לתקן את הכתובת הנ"ל כי היא נעולה בשגויה.
מצ"ב הלינק לאתר לעמוד הסניף עצמו
סניף מודיעין | הסרת שיער בלייזר | פרופורציה (proportsia.co.il)

=11.0ptתודה מראש,
שי

בשרשור הזה מבקשים להזיז מקום, המבקש לא יודע שהוא יכול לעשות זאת בעצמו. בוט יוכל לשלוח מידע שיעזור למי שעדיין לא מכיר את עורך המפה להזיז את הנקודה.
 אציין שזה לא כל הנושאים שהבוט ידע לענות. מצרף רשימה של נושאים נוספים שהבוט ידע לענות עליהם, אבל לא אפרט את התשובה של הבוט. 
[גני מודיעין] שינוי שם באנגלית - מידע כללי לגבי שינוי שמות יישוב
[הרצליה] עדכון מיקום - משרדי מיקרוסופט - איך מזיזים מקום
[ערערה ] עדכון דרך גישה לבית עסק - עדכון נקודת כניסה

מקווה שעם הדוגמאות הכל נהיה ברור, אך במידה ועדיין יש משהו שלא ברור לכם - תשאלו, זה בחינם. אשתדל לענות על כל השאלות.

r0den
Country Manager
Country Manager
Has thanked: 496 times
Been thanked: 622 times

POSTER_ID:17895712

1

Send a message

Post by fun7om
אם הבוט היה יושב במערכת הפורום זה נחמד.
למשל אחרי לחיצה על פרסום נושא חדש הבוט היה מנתח ושולח את הכותב לעמוד "ביניים"

"שלום אני הבוט של WAZE, שמתי לב שאתה מעוניין בככה וככה,
הנה תוכן שיכול לעזור לך:

במידה ולא מצאת מה שחיפשת באפשרותך לפרסם...
fun7om
Map Editor - level 2
Map Editor - level 2
Has thanked: 162 times
Been thanked: 112 times
Send a message

Post by motimarkus
רעיון יפה אבל לדעתי עדיין ישאר הצורך בטיפול אנושי כי בדרך כלל נדרשת הורדת נעילה שהבוט לא ידע לעשות
motimarkus
Has thanked: 745 times
Been thanked: 847 times
Send a message

Post by motimarkus
אני לא בטוח שהטירחה העצומה סביב העניין הזה תצדיק את התועלת (הדי מוגבלת) שתצמח מכך...
motimarkus
Send a message

Post by motimarkus
יכול להיות שלא, ויכול להיות שכן, לא נדע אם לא ננסה.
בכל מקרה לא נראה לי שהפורום במתכונתו הנוכחית צריך להוות פלטפורמה לניסויים

motimarkus
Send a message

Post by P5YDUCK
אני מאוד בעד ואוכל לעזור להכין את "המדריכים" האוטומטים של הבוט (עם תמונות במידה וידרש).

P5YDUCK
Has thanked: 712 times
Been thanked: 494 times
Send a message
*לשעבר* מנהל אזור בת חפר והסביבה

Post by P5YDUCK
yaacobyy wrote: Wed Jun 23, 2021 8:56 pm רעיון יפה, אבל אני לא בטוח איזה אחוז הצלחה יהיה לבוט כזה בניתוח המלל. כל מענה שגוי עלול לגרום לתסכול של הפונה שהוא מקבל תשובה ממכונה ולא מבן אדם, ולכן חשוב להעריך את אחוז ההצלחה ע"י ניסוי על הודעות קיימות לפני שזה יוכנס לפעולה. בכל מקרה גם צריך שתהיה שקיפות ושהטקסט בתשובה יכיל את העובדה שהעונה הוא בוט.
לדעתי לא צריך להכין תשובות אלא לדאוג לכך שבווייזופדיה תהיה  תשובה לכל שאלה שעדיין אין לה תשובה מתאימה, והבוט רק ישלח את הפונה לקרוא בווייזופדיה בעזרת קישור מתאים.
אני מוכן לעזור בהכנסת חומר חסר וכן בזיהוי של תשובות שכבר קיימות בווייזופדיה.

אני בעד קישורים לWazeopdia. יגדיל את מקור המידע ויתן יותר "סיכוי" שעורכים חדשים יבינו וירצו להשתמש בעתיד שוב בעורך.

אך אם מדובר בדברים קצרים כמו:
אין צורך בהורדת נעילה על "המקום" כדי לערוך את הפרטים של העסק
כאן לא הייתי שולח לדוגמא את הקורא לחפש בWazeopdia (כי זה תשובה פשוטה שחבל שהפונה "יבזבז" את הזמן שלו).

שאלה לדוגמא שכן הייתי שולח לWazeopdia:
מה הסיבה שהכיכר מופיעה עכשיו בעורך עם גבול היקפי אדום?

P5YDUCK
Has thanked: 712 times
Been thanked: 494 times
Send a message
*לשעבר* מנהל אזור בת חפר והסביבה

Post by r0den
@ordal1, משכת את תשומת ליבי עם התגובה האחרונה שלך והרגשתי צורך להוסיף כמה מילים.
בנוסף לזה שהבוט ידע לנתח את המלל בתוך ההודעה עצמה ויענה במידה ותהיה שם שאלה שהוא ידע לענות עליה, בנוסף הבוט גם יוכל לנתח את הכותרת של ההודעה הראשונה ולבדוק אם היא מתאימה לתוכן ההודעה. כך במקרים שהבוט לא יוכל לתת מענה ראוי, הוא יציע לשנות את הכותרת כך שתתמצת את התוכן, ובכך יוכל לעזור לאחרים להבין טוב יותר האם הם יכולים לעזור במקרה הזה או לא, גם ללא פתיחת השרשור.
r0den
Country Manager
Country Manager
Send a message

Post by r0den
motimarkus wrote: Wed Jun 23, 2021 5:13 pm רעיון יפה אבל לדעתי עדיין ישאר הצורך בטיפול אנושי כי בדרך כלל נדרשת הורדת נעילה שהבוט לא ידע לעשות

מסכים איתך לגמרי, בעתיד, אולי (לא מאמין שיקרה אבל גם לא שולל, נראה).
תודה.
r0den
Country Manager
Country Manager
Send a message

Post by r0den
P5YDUCK wrote: Wed Jun 23, 2021 5:36 pm אני מאוד בעד ואוכל לעזור להכין את "המדריכים" האוטומטים של הבוט (עם תמונות במידה וידרש).

תודה. אתחיל בלנתח ולמיין את השרשורים הקיימים, עוד מעט אפנה אליך בפרטי לגבי המדריכים, נכין אותם ביחד.
r0den
Country Manager
Country Manager
Send a message