דיווח על בעיות ותקלות באפליקציה

Post Reply
Forum rules
ברוכים הבאים.
פורום זה מיועד לדיון ודיווח על בעיות ותקלות באפליקציית Waze.
אם הבעיה חדשה והופיעה לראשונה בגירסה מסויימת של האפליקציה, אנא דווחו עליה בדיון הפידבקים הרשמי של הגירסה שמופיע בפורום באנגלית.
הקפידו לציין מהו סוג המכשיר שברשותכם, מהי גרסת מערכת ההפעלה ומהי גרסת Waze.
לדיווח על בעיה במפה, מסלולים שגויים או לא מובנים ובעיות בחיפוש יעד באפליקציה לחצו כאן (אלא אם אתם בטוחים שהבעיה נובעת מתקלה באפליקציה ולא מבעיה במפה).
רעיונות לשיפור האפליקציה מומלץ להגיש כאן. רצוי באנגלית (כדי לחשוף את הרעיון לכולם), אך ניתן גם בעברית. רק במידה ואתם מעוניינים לדון על הרעיון שלכם עם הקהילה הישראלית, ניתן להעלותו בפורום הזה, אך קחו בחשבון שהחברה לא עוקבת אחר רעיונות המתפרסמים כאן.

לפני פתיחת נושא חדש חפשו פתרון לבעיה בדף שאלות נפוצות וכן בפורום הזה (חפשו בחלונית החיפוש עם מילות מפתח). לרוב סביר שאחרים כבר נתקלו בבעיה. אם קיים דיון בנושא, הגיבו שם ואל תפתחו דיון חדש שלא לצורך.
שימו לב, הפורומים מנוהלים ע"י מתנדבים מקהילת משתמשי Waze בארץ.

לפני פתיחת נושא חדש, נא קראו את חוקי הפורום.

למה ווייז לוקח אותי מסמטאות ומתעלם מההגדרות?

Post by LeeCarless
(ההודעה נמחקה לי אז אם יש כפילות אני מתנצלת)
יש לי גרסה עדכנית של ווייז על הגרסה הכי עדכנית של אייפון
מצרפת תמונה של הגדרות הניווט בוויז, בקצרה:
הדרך המהירה ביותר (לא הקצרה ביותר)
המנע מכבישי עפר
המנע מכבישי אגרה
המנע מאזורים מסוכנים
אל תמנע מכבישים מהירים (כלומר זה לא מופעל)

למרות כל הנ"ל, וייז מנסה "לחסוך לי רמזורים" או משהו. באופן קבוע הוא לוקח אותי מרחובות קטנים וסמטאות חד סטריות, זה מאריך את הדרך ותוקע כי בכולם הנסיעה במהירות נמוכה. ליד הבית אני מתעלמת ונוסעת נכון, אבל היום לדוגמה נתקעתי בסימטאות ביפו בלילה כשריק וכשיכולתי לנסוע מ2 כבישים ראשיים שמצטלבים ולהגיע ליעד.
לפני כמה שבועות נסעתי מנשר לחיפה עם עוד מישהו, שנינו הפעלנו ווייז ושלי ממש התעקש על רחובות קטנים שהאריכו את הדרך גם בק"מ וגם בזמן. הוא גם ממש ניסה לדחוף אותנו למנהרות הכרמל שהן כביש אגרה.
אני עם רכב לא הרבה זמן, אבל כשאני חושבת אחורה, גם לפני כמה שנים כשנסעתי עם חברים ועל הווייז שלי, הוא סיבך אותנו בסימטאות מטורפות בערים בצפון במקום להוציא אותנו לכביש סביר. כניראה שזה באג שאני סוחבת מלא זמן.
יש דרך לתקן את הבאג הזה? יש הגדרה שאני מפספסת? אני עיוורת צבעים והגדרתי הכל הפוך? אם אני אמחק את החשבון ואפתח אחד חדש אז הבלגן הזה יתאפס?
אני כל הזמן נתקעת ומסתבכת במקומות שאני לא מכירה מספיק טוב וזה מתחיל להיות מעצבן.
אשמח לקבל כל הצעה לפתרון, תודה.
LeeCarless

POSTER_ID:17196782

1

Send a message
Attachments

Post by gad_m
שלום וברוכה הבאה לפורום,

מספר הערות:
- מדברייך נראה לי שאת דווקא מעדיפה סגנון ניווט ״קצר יותר״ ולא ״מהיר יותר״ אבל מוגדר אצלך הפוך.
- דוגמה ספציפית תעזור. במיוחד אם זו דוגמה ליד הבית שקל לשחזר ואת מכירה את האזור. אם תוכלי לפרט מהיכן התחיל הניווט, מה היה היעד, מהיכן וייז חישב מסלול והיכן נראה לך שוייז טעה.
- לפעמים יש טעויות במפה שגורמות לניווט לא נכון. גם בגלל זה חשובה הדוגמה הספציפית.
- וייז שלפני כמה שנים אינו דומה לויז היום. גם מבחינת חישוב המסלול שמשתפר עם הזמן גם מבחינת איכות המפה.
- מכל מה שתארת, ניווט דרך כביש אגרה (ולא שבמקרה היעד היה על הכביש אגרה - מקרה נדיר אך אפשרי) כשמוגדר להמנע הוא המוזר ביותר. גם עבורו, אם את בטוחה שבזמן שזה קרה ההגדרה היתה להמנע מכבישי אגרה אולי מקום תחילת הניווט והיעד יוכלו לעזור לפענח.

בברכה,
גדי
gad_m
Country Manager
Country Manager
Has thanked: 1226 times
Been thanked: 1335 times
Send a message
מנהל ארצי ואזור רמת גן, בני ברק, גבעתיים