Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
דיווח על בעיות ותקלות באפליקציה
Post by yaacobyy
MichaElgrably wrote:
yaacobyy wrote:האם יש מקרה כלשהו שמישהו רוצה ניווט הכי קצר?
אני לא מכיר אפילו סיבה אחת לצורך בניווט כזה.
כן,
לצערי הבנתי שבאופציה לניווט מהיר - ווייז כרגע יודע לתת ליוזר את זמני ההגעה הכי מהירים כי הוא מפוקס על זמן בפחות התחשבות במרחק לפי חישוביי עומס כבישים ב 3 אופציות

כאשר אתה מגדיר אותו לניווט הקצר הוא קודם מחשב את 3 הדרכים הקצרות ביותר ורק לאחר מכן את זמני ההגעה המהירים ביותר על בסיס הדרכים הקצרות ביותר מה שיוצר מצבים שלפעמים הקצרים לוקחים יותר זמן והמהירים לפעמים יותר ארוכים
אבל אני נתקלתי ביותר מיקרים שזה ההיפך.

כמעט כל פעם שאני בודק את 2 האופציות אני מגלה שהבדיקה עזרה לי להחליט האם לבחור בדרך קצרה או מהירה על בסיס כך שלאחר בדיקה - בהרבה מאד מקרים הקצרים לוקחים פחות זמן ואז חסכתי גם במצטבר הרבה קילומטרים בנוסף לאחר בדיקה יש מקרים שהמהירים גם קצרים ואז חסכתי גם זמן.

הכי באסה שלפעמים אפשר לעשות הרבה קילומטרים מיותרים כדי "להרוויח" דקה.

בנסיעות הבאות שלך השבוע תעשה את הבדיקה הזו ותגלה שחסכת
X קילומטרים
ובאותה נשימה גם הגעת יותר מהר.

(אה כן ותשלח לי כסף) :)
כשבוחרים את המסלול הכי מהיר אז באופן תאורטי אתה מקבל את המסלול הכי מהיר.
למה "תאורטי"? כי ווייז מכניס לחישוב גם שיקולים נוספים כגון:
- יש עדיפות למסלול עם זמן הגעה (ETA) שצפוי פחות לטעויות גדולות (למשל הוא מעדיף מסלול שלוקח 50 דקות וצפוי שבפועל זמן יהיה בין 48 ל- 52 דקות, על פני מסלול שבממוצע לוקח 48 דקות אבל בפועל הזמן יכול להיות בין 38 דקות ל- 58 דקות ובלשון מתמטית הוא מעדיף סטיית תקן קטנה יותר).
- יש עדיפות למסלול שאינו עובר דרך מגרשי חניה,
- יש עדיפות למסלול שמוביל לעבודה או לבית ולרוב נוסעים בו,
- יש עדיפות לא להיכנס לכבישי אגרה גם אם מתירים כבישי אגרה,
כלומר, אתה בהחלט יכול לקבל זמן קצר יותר כשתבחר לא במסלול המהיר ביותר שהוא מציע לך אלא במסלול אחר. אבל זה לא אומר שמישהו רוצה את המסלול הקצר ביותר כאשר הוא איטי יותר.

הדוגמה שנתת היא כנראה כאשר אתה בוחר מסלול שהוא קצת יותר מהיר מהמסלול המוצע לך ראשון, אבל יש לו חסרונות שאתה לא לוקח בחשבון (על פי השיקולים שנרשמו לעיל).
אם תמצא דרך לשפר את האלגוריתם של המסלול המהיר ביותר (שאותו כולם רוצים), אז תציע.
yaacobyy
Waze Global Champs
Waze Global Champs
Has thanked: 742 times
Been thanked: 2171 times
Send a message