Post by Watt25
marcedli wrote: JAV:megoldottam!!!!!

az volt a hiba, hogy két tabon meg volt nyitva a cartouche véletlenül, ezért nem tudtam kijelölni!

Köszi a segítséget!
Nekem azért van még kérdésem.
http://world.waze.com/cartouche/?zoom=6 ... =103267659
A kijelölt szegmensnek Hungária körútnak kell lennie? (Csak abban az esetben legyen ez a neve, ha az ott lévő épületnek ez a postacíme.) Ha névtelenre át kéne írni, akkor lesz egy felesleges Junction, azt el kéne távolítani.
Illetve bár minden kétirányú, de a hozzá jobbról kapcsolódó szegmensre nincsen engedélyezve a kanyarodás. Ez tuti jó így?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote:Új problémába ütköztem, ezt már korábban is láttam, jó lenne ha valami támpont lenne, hogy mi a megoldás (jelzem olvastam a szerk infokat angolul és magyarul is):

http://world.waze.com/cartouche/?zoom=6 ... FFFFFFTTTT

Gond: Az aszódi utca ott volt, a füleki utcát én rajzoltam meg még korábban.

Valami miatt nem hajlandó kereszteződésként kezelni a dolgot. Ilyen esetben mi a teendő?
Átneveztem a névtelen szegmenst Füleki utcára, így el tudtam távolítani a Junction-t, majd Allow all turns bekapcsolásával nyomtam a Füleki-Aszódi kereszteződésbe egy Junctiont-t.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote:Ezek szerint a névtelen szegmenseket nem szereti a waze...
Nem, semmi ilyesmi nincs. Egyszerűen csak akkor tüntethető el két szegmens közül a Junction, ha a két szegmens minden adata (kivéve Level) megegyezik.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote:percről percre többet tudok meg...remek :)

köszi
Biztos, hogy elolvastad? :)
http://www.waze.com/wiki/index.php/Cart ... e_junction
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote: Tehát akkor hogyan kellene megtalálni az előbb linkelt oldalt, hogy ne kérdezzek hülyeségeket és ne fárasszalak titeket hiába? Persze lehet, hogy ott van, csak én vagyok totál figyelmetlen.
3 lépés. :)
Hungary
Mit kell feltétlenül tudni a térképszerkesztéshez (Katt a címsorra.)
Cartouche - Térképszerkesztés
marcedli wrote: 1. Szvsz a waze oldalának és wikijének felépítése rossz, ti csak alkalmazkodtatok hozzá, tehát nem tehettek róla
2. Látom, hogy rengeteg munkátok van benne, amit köszönök, mert ezáltal tudom én is használni, nem egy türelmetlen kölyök vagyok, aki csak dumál és semmit nem csinál
3. Ha tudok segíteni, hogy átláthatóbb és jobb legyen a wiki, szóljatok, ömlesszétek az általam meg nem talált linkeket és szívesen megcsinálom.
Én valóban azt csináltam, hogy lefordítottam az angol verziót, nem volt kedvem rendezgetni. A Wiki-t bárki szerkesztheti. (Ez a 3. pontodra a válasz. :) )
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Valaki (horo (?)) túl buzgó volt:
http://index.hu/belfold/budapest/2011/0 ... tnevezese/
Egyelőre még Lágymányosi hídnak hívják ezek szerint...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
norbertn wrote:Nekem furcsa, hogy Budapesten a Margit sziget tök szürke. Szerintem vagy az egészet zöldre kéne csinálni, vagy legalább erdőket kéne rá rajzolni. Nem?
Arra szerintem szükség van, hogy jelenjen meg, hogy az ott a Margit sziget, de valóban zavaró, hogy le van fedve egy Landmark-kal az egész.
Szerintem azt kéne csinálni, mint a Liszt Ferenc reptérnél. Legyen külön Margit sziget nevű városban minden rajta lévő szegmens. A nagy, egész szigetet lefendő Landmark-ot pedig el kell távolítani.
Utcanevek úgy sincsenek, tehát most keresni úgy sem lehet rá, ez után viszont majd lehetne.
Ellenvetés van?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Watt25 wrote:
norbertn wrote:Nekem furcsa, hogy Budapesten a Margit sziget tök szürke. Szerintem vagy az egészet zöldre kéne csinálni, vagy legalább erdőket kéne rá rajzolni. Nem?
Arra szerintem szükség van, hogy jelenjen meg, hogy az ott a Margit sziget, de valóban zavaró, hogy le van fedve egy Landmark-kal az egész.
Szerintem azt kéne csinálni, mint a Liszt Ferenc reptérnél. Legyen külön Margit sziget nevű városban minden rajta lévő szegmens. A nagy, egész szigetet lefendő Landmark-ot pedig el kell távolítani.
Utcanevek úgy sincsenek, tehát most keresni úgy sem lehet rá, ez után viszont majd lehetne.
Ellenvetés van?
Megcsináltam. Egyben az Óbudai-szigetet is. Lehet erdősíteni. :)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Kerületesítés közben találtam egy érdekességet.
XX. kerület, Szondi(y) utca. A Waze-ben Szondy néven szerepelt, ez kicsit fura volt. Megnéztem GMapes-en, Teleatlas-on, Ovimaps-on, Navteq-en, kb. fele-fele arányban volt a Szondy és a Szondi verzió. Oké, akkor legyen a Norc:
http://www.norc.hu/embed.aspx?id=dd052b ... b2da2aa153
A táblán Szondy van. Oké. De most forgassátok el a nézetet az utca másik oldalára!
Most ilyenkor mi a franc van??? (Egyébként következetesen az utca mindkét végén így van! :lol: )
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
pulsarxp wrote:
Watt25 wrote:Kerületesítés közben találtam egy érdekességet.
XX. kerület, Szondi(y) utca. A Waze-ben Szondy néven szerepelt, ez kicsit fura volt. Megnéztem GMapes-en, Teleatlas-on, Ovimaps-on, Navteq-en, kb. fele-fele arányban volt a Szondy és a Szondi verzió. Oké, akkor legyen a Norc:
http://www.norc.hu/embed.aspx?id=dd052b ... b2da2aa153
A táblán Szondy van. Oké. De most forgassátok el a nézetet az utca másik oldalára!
Most ilyenkor mi a franc van??? (Egyébként következetesen az utca mindkét végén így van! :lol: )
ez de dúrva... :D még ők sem tudták eldönteni, vagy mi van? :lol:
A két napi meditálás után arra jutottam, hogy Szondi lesz. Két indok:
1. Ismertebb talán.
2. Az újabb táblán van a Szondi verzió.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier