Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Watt25
zolmesz wrote:Sziasztok!

Mostanában kezdtem el újra a Waze-vel ismerkedni, gondoltam indítok egy navigációt a munkahelyről haza, de az ottoni címet, amit beadtam neki, rossz helyen mutatja, sokkal-sokkal messzebb, mint ahol ténylegesen. Konkrétan a Bp. XI. ker, Fehérvári út 194-et írtam be, de ez a pont valahol a Galambóc utca környékére mutat. Megpróbáltam a pontos helyet felvinni a térképre, talán sikerült is, mert másnap már jelezte a Dashboard-omban, hogy 3 utcaszámot felvettem, de a lényeg, a pontatlan címet hogyan lehet töröltetni a térképről?
Nem egyszerű eset ez a térképszerkesztés, egyszer eljutottam a házszámos réteghez, de azóta sem tudok újra odajutni.

Üdv.
Az "egyszer jutottam el oda, de azóta sem" oka valószínűleg az lehet, hogy "mostanában újra ismerkedsz". Azóta ugyanis a Cartouche térképszerkesztőt lecserélték Papyrus-ra, ami viszont még funkcionálisan nem teljes. Házszámokkat még nem lehet vele variálni, csak a régi szerkesztővel.
Házszámok tekintetében sajnos még nagyon rosszul állunk (kevés van felvíve), és valahogy a Waze is elég furán használja a felvitt házszám adatokat, jelenleg sajnos azt kell, hogy mondjam rá, hogy katasztrófa ez a része. Talán egyszer használhatóbb lesz.
De még a konkrét kérdésre a válasz: A pontatlan címet a Waze valszeg behasalta. Tehát, ha felviszed a jó házszámot, akkor elvileg a frissítés után majd jónak kéne lennie. Elvileg... De a régi szerkesztőben azért ellenőrizd a House numbers réteg bekapcsolásával.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Nem létkérdés, de ha már valamennyire meg van csinálva ez a parkoló a Möbelix, meg a Metro között, akkor legyen már jó.
Szóval, aki ismeri a helyet, az nézzen már rá (akkor már lehetőleg az útirányokat és típusokat is szem előtt tartva), mert a műholdképpel köszönőviszonyban sincsenek a szegmensek, emiatt gyanús. (De mivel nem ismerem, nem merek hozzányúlni, lehet, hogy elavult a műhold. Bár, kevésbé hiszem, hogy lecsippentettek a Metró oldalából egy kicsit egy út kedvéért. :) )
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Ez itt biztos, hogy jó logika itt? Már a szelektált szegmenst sem értem, hogy miért ramp, de hogy a körforgó??? Én elfogadom, hogy ha valaki tud mögé rakni egy elméletet, de addig elég fura...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
railcar wrote:
Watt25 wrote:Ez itt biztos, hogy jó logika itt? Már a szelektált szegmenst sem értem, hogy miért ramp, de hogy a körforgó??? Én elfogadom, hogy ha valaki tud mögé rakni egy elméletet, de addig elég fura...
Tényleg fura, gondolkodnom kellett egy percet, de megvan az elmélet:
A ramp-pal jelölt szakasz a sárga útról a felhajtás az autópályára. Ha közbeeső (tehát nem közvetlenül ramp-nak kinéző) szakaszt sima utcának állítod be, ami valójában, akkor a magas büntetőpont miatt nem fog arra navigálni.

Tehát: magasabb rendű utak egymás közötti összeköttetését (tehát az olyan utat, sávot, ami kifejezetten erre a célra épült, és nem pedig lakóházak sora) soha ne csináljuk street-tel, ha egyébként nincs önmagában rangja, akkor legyen legalább ramp. Ha túl hosszú, akkor esetleg még a főút is szóba jöhet.
Nem is rossz ötlet. Sőt, ez egy olyan dolog, amit érdemes figyelembe venni ezen túl. Bár, nekem pont ma csinált olyat, hogy leterelt Major Highway-ről Minor Highway-re, sima Street-en keresztül. Tehát lehet, hogy talán javítottak az algoritumoson valóban, ahogy az most szóba került. De én azért konkrétan ezt a helyet átraknám Minor Highway-nek, a Ramp nekem nagyon szúrja a szemem.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Watt25 / norbertn !

A Bp. XIII., Taksony utca csak az Angyalföldi út és a Tüzér között egyirányú. Az eleje és a vége nem Megcsináltam volna, de lockolt. Egyébként egy térképhiba (100-as) is van ott emiatt.
Kész, de azért ellenőrizd. (A grafika nem frissült, de ha rákattintasz a szegmensekre, akkor látható.) Ja, meg nem vagyok ott AM, ezért nem tudom resolved-re rakni a Map problem-eket.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
KoAn39 wrote:Sziasztok!

XX. Kerület Temesvár utca, Szatmári utca és Mártírok útja kereszteződés korrektül meg van szerkesztve, ahogy a valóságban is van. Van egy járdasziget a kereszteződésben, így teljesen jogos, hogy így lett megszerkesztve a térképen is.

https://world.waze.com/cartouche/?zoom= ... TTTTTTTTTT

De: A navigációt megzavarja sajnos. Mikor Temesvár utca felől érkezek, és balra kell fordulnom a Mártírok útjára, akkor a hang navigáció azt mondja, forduljak jobbra. Érthető, hiszen a térkép adatbázisban kettéválik az út a kereszteződésben, és a jobb oldali részbe kell sorolnom. Viszont így félreérthető hang utasítást ad a program. (Mikor már felhajtok a Mártírok útjára, akkor szól, hogy forduljak balra)

Én javaslom a térkép vissza butítását, hogy 1 csomópont legyen a kereszteződésben. A kanyarodási szabályokat ott is be lehet állítani. Én próbáltam megszerkeszteni, de nem engedte törölni a két fölösleges szegmenst, más módszerrel meg szerintem csak kárt okoztam volna, így nem mentettem el.
Húú, emlékszem, hogy ezt én csináltam meg ilyenre. Bár arra már nem emlékszem, hogy előtte milyen volt.
Módosítottam.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
bolgarg wrote:Üdv Mindenkinek!
Budapest, XVIII. Álmos utca és a folytatása, a Frangepán utca egyirányú a Felsőcsatári út felől a Csévéző útca irányába (és tucatnyi fekvőrendőr van, csupa jobbkezes utca stb.). Aki tudja, legyen szíves módosítani a térképen!
Köszi!
Köszi a bejelentést, javítottam.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Mi a gyakorlati helyzet az M0 bővítéssel? A Google szerint ugye át van adva az 51-es út M5 közötti szakasz :) , de gondolom ez még nem igaz.
Az M1 és M6 között is lassan el kéne készülniük, de hogy állnak?
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/08 ... _duna-hid/
Most néztem meg a NIF-es linket, ott 2012 harmadik negyedév van. A cikk írása óta egy évet csúszott, vagy az indexes cikk nézte be az egészet?
E szerint viszont tényleg át kéne adniuk holnapig. :)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Láttátok hogy valaki felvitte a térképre a Bp-i villamosvonalakat?
No entrance-ként van rögzítve -1es szinten, az utcanévhez még a vonal száma is be van írva.

Mi a véleményetek erről?
Az, amit valahol meg is írtam már. Azért "kellenek" mert egyesek a villamoson is használják a Waze-t, ami Map problem-eket generál. Ezzel a módszerrel viszont ez megelőzhető. (De nem én csináltam, kedvem azért nincs ehhez.)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Somez wrote:
xerxesz wrote:
Somez wrote:.... Mitől lehet ez?

Köszi.

Üdv:
Somez
Általában kliens oldali beállítás. Nincsen sokminden, de nézd meg, hogy ne legyen bekapcsolva a főutak (autópályák) kerülése, a sütievés, meg semmi ilyen. Én a sütievésre tippelek.
Basszus! A sütievést napokkal ezelőtt kikapcsoltam, de a főutak elkerülése be volt kapcsolva. Nem tudom minek olvastam korábban, hogy bekapcsolva hagytam :-)))

Viszont így már remekül tervez. Ezer köszönet a tippért! Legközelebb jobban figyelek, mielőtt kérdezek.

Üdv:
Somez
Fúúú.. De gonosz vagyok! :)
Szóval, a fordítást én csinálom. Eredetileg ott az állt, hogy Avoid Highways, amit úgy fordítottam, hogy Autópályák elkerülése. Ami sosem jelentette igazából ezt, illetve a program sem ezt csinálta. Minden Freeway és Major Highway típusú utat elkerül, ha bekapcsolod. Ezért kicseréltettem a fordítást és pont vasárnap este cserélődött ki.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier