Get a sneak peek at whats next for Permanent Hazards on our April 7th Office Hours!
Post by Watt25
marcedli wrote:Van egy kis gáz a Bihari utcával, tegnap óta nem tervez rajta egyenesen, de (nem értem miért) nem engedi változtatni az áthaladást a fertő és horog utca közé eső szakaszon, az utca nincs lockolva elméletileg:

https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTFTTTTFT
Ahol az út keresztezi a villamost, ott nem volt jól beállítva a kanyarodási szabály. Javítottam.
másik, megváltozott a forgalmi rend a mázsa térnél, a bihari utcáról a jászberényi felé haladva LEHET balra kanyarodni a Mázsa utcára, mert kétirányú lett megint (a szakaszt kétirányúra változtattam, csak a kanyarodást nem tudom)

https://world.waze.com/editor/?zoom=5&l ... TTTFTTTTFT


UPD: meg van a hiba, a két ponton lockolva van a bekötő kis utca, illetve a mázsa utca jobbra eső szakasza...
pulsar-féle lock ;)
Ettől függetlenül, nekem engedte, javítottam. Ellenőrizd, hogy most jó-e?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote:
Watt25 wrote: Ahol az út keresztezi a villamost, ott nem volt jól beállítva a kanyarodási szabály. Javítottam.

Ettől függetlenül, nekem engedte, javítottam. Ellenőrizd, hogy most jó-e?

Oksa...te nem vagy véletlenül éppen CM? ;)
Most, hogy mondod, lehet, hogy még az vagyok. :)
(Ideiglenesen kaptunk páran, hogy felvegyük az összes várost... Mondjuk én nem érdemeltem meg :) )
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
joqtya wrote: a Dévaiból és a Lőportárból bármelyik irányból keresztezhetjük a Lehel utat és kanyarodhatunk balra a Lehelre.
Most jobb lett?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
sniper200478 wrote:Találtam még nem létező utcát Pesten, sajnos szerkeszteni nem engedte.
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... TTTTTTTTFT
A Magdolna utca a Fiumei útig tart, de a Dobozi utcától a másik irányba egyirányú és balra nem lehet kanyarodni. Valamint a Salgótarjáni utca két helyen találkozik a Fiumei úttal, a be nem jelölt a Magdolna utca folytatása, egyirányú és csak a Magdolna utca felől lehet megközelíteni. Ó és az a Dobóczi utca inkább Dobozi utca akar lenni.
Megcsináltam, de kérlek ellenőrizd, hogy jól csináltam-e? (Főleg a kanyarodási szabályokat kéne átnézni.)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Ezzel mit lehetne kezdeni, hogy jó hangutasításokat kapjunk?
https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=87725653

Szitu a következő: Az M3 bevezetőről (Kacsóh Pongrác út) letérek és mennék a Nagy Lajos Király úti felüljáró felé. Csak azt mondja, hogy térj le jobbra de mikor a jelölt ponthoz érek, nem szól semmit, h felfelé és kicsit jobbra a N. L. felüljáró felé menjek vagy a "szervizúton" egyenesen.
Módosítottam, talán így jó lesz.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
joqtya wrote:Kerepesi út - Pongrácz út
A Kerepesiről nem lehet a Pongrácz kereszteződésben balra kanyarodni.
Jogosult javítaná?
Ez biztos? Úgy érted, hogy a Kerepesiről nem lehet a Fogarasira rákanyarodni? Ez valami új lezárás, vagy rosszul értem?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
joqtya wrote:
Watt25 wrote:
joqtya wrote:Kerepesi út - Pongrácz út
A Kerepesiről nem lehet a Pongrác kereszteződésben balra kanyarodni.
Jogosult javítaná?
Ez biztos? Úgy érted, hogy a Kerepesiről nem lehet a Fogarasira rákanyarodni? Ez valami új lezárás, vagy rosszul értem?
Nem jól érted.
Még a felüljáró előtt, a Pongrác vonalában van egy 90 fokos bal kanyar is engedélyezve. Na azt nem lehet. (Ha a Pongrácról balra kanyarodnék a Kerepesire, akkor keresztezem a kifelé menő Kerepesi sávot, és ott engedélyezi a Kerepesin a balra kanyart.)
Ez most lehet hogy még bonyolultabb. https://world.waze.com/editor/?zoom=6&l ... s=90283383
Értem, megcsináltam.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote: Köszi, szerintem igen. Így "tarts jobbra"-t fog mondani a felüljáróra felhajtóknak? Az nem gond, hogy nagyon hegyes a szög, nem kellene a felhajtóba egy olyan plusz - kicsit irányban eltérő - pontot tenni ami miatt jobban elválna a két irány?
Nem kell ilyet tenni, mert a lényeg, hogy elágazás van. Egyébként nem biztos, hogy tarts jobbrat fog mondani, mert Ramp-re visz. De arra nem tudom a pontos szabályt, hogy mi van akkor, ha Service Road-ról mész ramp-re. De előtte, amikor a Major Highway-ról mész a Ramp-re, akkor tuti azt fogja mondani, hogy térjen le jobbra. (A szabály az, hogy ha magasabb rendű útról mész a alacsonyabb felé, akkor térj le-t mond, de nem tudom a relációt a service road és a ramp között.)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Az illetékes legyen szíves javítsa ki Bp. X. Köér utca és köz nevét a helyesre.
Köszi!
Tisztázzuk, hogy melyik írásmód a helyes, mert jelenleg mindkettő szerepel és Norc-ban is rövid ö-vel látom. (Már amennyire látszik.)
Mod +1: Ha a Vak Bottyán utcából az Üllőin mennék befelé akkor miután ráfordultam a Kőér u-ra, nem mondja egyértelműen, h jobbra tartsak. Valami olyasmit jelez hogy tovább az Üllőin. Le volt halkítva, de néztem a kijelzőt, és a live mapen újranézve sem jó szerintem.
Igen, mert a kifelé (balra) menő szegmens nem volt elnevezve, a másik pedig igen, ezért a jobbra tartást vette default útvonalnak.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
marcedli wrote:pulsar, a csatolt képen láthatóan tiltott a behajtás a fura körforgalomba az egyik kedvenc helyeden :D

csatolva
Bocs, de belenyúltam a hozzászólásodba.
1. Ne buktassuk már le magunkat képernyőmentéssel (se)...
2. Screenshot-ot PNG-be mentünk. :)
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier