Post by Watt25
xerxesz wrote:Kicsit más téma.

Anno Norbi - asszem - szépen átállított néhány bp-i főutat Minor Higway-re, hogy messziről szépen látszódjon a város. Namost ennek elég érdekes eredménye van. Vagyis szerintem ennek. Minden reggel az Örsről megyek kocsival a Moszkvára. Általában a Mogyoródi út - Stefánia - Dózsa György - Ferdinánd híd - Körút vonalon megyek, stabilan hozom a 30-35 perces időt.
A Waze MINDEN reggel ki akar vinni a Kerepesire. Eddig 2x azt mondtam, hogy najó, menjünk. Mind2x 15 percet álltam a dugóban. A másik opció szerinte a Hungária krt. Egyszerűen nem veszi figyelembe, hogy vannak ás utak is. Olyan szinten felülsúlyozza a Minor Higwayt (persze minden mondat mögött ott van, hogy szerintem).

Kérdés: Jó ez így??? Vagy esetleg érdemes lenne megfontolni, hogy visszaminősítsük az utakat Primary Roadra, akármilyen hülyén is néz ki távolról?
Tényleg nem jó. Elvileg ugye a jó megoldás a súlyozás csökkentése kéne, hogy legyen és mintha valamikor azt tapasztaltuk volna, hogy lett javulás ezen a téren, de ezek szerint mégsem. (Én nem utazom annyit, hogy erről nagy tapasztalatom legyen.)
Esetleg meggondolandó, hogy mekkora nagy munka lehet visszacsinálni... A gond ugye az előbbi téma lenne... Én nagyon sok helyen kihasználtam a megfelelő hangutasítás eléréshez a trükközést a szegmensek rangjával, ami így borulna... Tehát kapásból az a válasz a feltett kérdésemre, hogy nagy munka lenne...
Voltak olyan szófoszlányok valamikor, hogy lesz lehetőség ORSZÁGONKÉNT megadni a súlyozást, persze tudtommal ebből sem lett semmi még...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
boziferi wrote:
pulsarxp wrote:és szerinted hol kéne mondania? Az elsőnél, vagy a másodiknál?
Mindenképpen az elsőnél, különben lekésném a kanyart. :)
Megmódosítottam úgy, hogy az utolsó kisebb szegmenst is elneveztem Üllői útnak. Így talán már nem fog szólni. Mindenképpen megjegyzendő, hogy ezt majd tesztelni kell frissítés után.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
joqtya wrote:Csak félve kérdezem meg, ez miért ramp?
https://world.waze.com/editor/?lon=19.0 ... TTTTTTTTFT
A kérdés egyáltalán nem rossz. Én sem szeretem az ilyet, és aki ismerős arra, az jó lenne, ha valamilyen módon változtatna ezen. (Én nem akarok belenyúlni, mert nem ismerem a környéket.)
Szerintem önmagában a külön kanyarodósávnak sincsen létjogosultsága, kivéve talán akkor, ha a készítője a lassabb kanyarodás miatt csinálta, de ha jól emlékszem, volt róla szó, hogy azt is figyelembe veszi a tervezésnél, hogy melyik irányba kanyarodik az illető.
Szóval, ha valaki engem kérdez, teljesen le kéne onnan szedni azt a két szegmenst és a maradékokon megfelelően beállítani a kanyarodási szabályokat.
Azt is el is felejtettem említeni, hogy a jelenlegi megoldás azért is rossz, mert azt mondja, hogy térj le balra. Márpedig letérni leginkább csak autópályáról szoktunk...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Mi történt a budai alsó rakpart neveivel? A "Budai" néven jelenik meg a szerkesztőben és a kliensben is de, ha rákeresek pl. a Friedrich Born rakpartra, megtalálja.
Visszaállította valaki? Augusztus 9-i az utolsó szerkesztés.
Szerintem nem kell annál többre gondolni, mint hogy andq-nak írni egy "kedves" üzenetet itt a fórumon...
A kereső azért találja meg, mert sajnos megtalál minden régi nevet is...
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Van (volt?) az a probléma, hogy az Erzsébet hídon nem tervez(ett) át. Úgy rémlik, hogy erről az az infó, hogy megtalálták a hibát és javítva lett, de jelenleg sem tervez át rajta. Mi a státusza most akkor a dolognak?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Szata76 wrote:Más: A harmadik olyan UR-t látom az elmúlt pár napban, h a budai rakparton nem ismeri fel, a felsőn vagy az alsón halad az illető és ezért rosszul tervez, rossz utasítást ad. A nyomvonal szerint a pozíciója pont a megfelelő út felett volt.

Végignéztem a GPS pontokat arrafelé és egy kicsit módosítottam a szegmenseken. Ennél többet mit lehet tenni?
Szerintem semmit.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
otisz wrote:
otisz wrote:Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de ha nem akkor kérlek mondjátok meg hova írjak. :) Szóval próbáltam magam megoldani a problémát, de én a térképszerkesztő oldalon nem találtam olyan opciót ahol házszámokat tudok adni egy útnak. Mert jelenleg a III. kerületben található Huszti útnál a 4-es számot az út végére helyezi a rendszer, pedig az elején van. Ráadásul legalább egy kilóméteres távolságot jelent ha valaki pont oda akar navigálni. Meg tudom ezt oldani magam is? Vagy valaki tud ebben segíteni?

Köszönöm!
Ahogy néztem ezen a környéken nem csak a Huszti úton nincsenek meg a házszámok, hanem elég sok másik utcában sem. Ebben is lehet a segítséget kérni? Ha tudok szívesen segítek én is benne.
A házszámokat elvileg a régi szerkesztőben lehetett csak felvinni, de az meg már nem elérhető és egyébként sem működött rendesen...
Az jelenlegi szerkesztő nem tudja, de elvileg talán ebben a hónapban lesz frissítés és akkor tudni fogja. Szóval türelem.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
A felfelé vezető Ramp-re csak akkor lehet rámenni, ha előtte a Műegyetem rakpartról elindultunk a lefelé vezetőn? Szóval, csak és kizárólag a "véletlenül erre jöttem, visszamennék" esetre van fenntartva? Tehát a Friedrich Born rakpartról felfelé nem lehet itt jönni?
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier

Post by Watt25
mochrul wrote: Kozben megneztem a norcot és tényleg van egy kötelező haladási irányt jelző tábla, vagyis tilos ott felkanyarodni.
Ha jól rémlik az utóbbi időben ott elég nagy építkezések voltak, nem bíznék a Norc több éves fényképben, ezért én meg sem néztem, ezért kérdeztem.
Watt25
EmeritusChamps
EmeritusChamps
Posts: 1469
Has thanked: 8 times
Been thanked: 60 times
Send a message
Samsung Galaxy SIII LTE - Android 4.4
Area Manager: Érd - Martonvásár - Dunaújváros háromszögben
Ford Mondeo MK2 Tournier